İçeriğe Yönlendir

Land Rover Series 3 Toplama

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Çağlar Bayur

bir süredir otoparkımızda olan canavarı toplamaya başladık. 2.3 benzinli motoru ve şanzıman aksamı sorunsuz. Boyasına ve iç mekanına el atmak gerekecek. Kaporta malzemesi alüminyum, evladiyelik. Birleşim yerlerinde ayar problemleri var. Sanayideki hemen her usta askerlik yıllarında bu kasa ile uğraştığı için ordan gelen tecrübe bize çok yardımcı olacak.

1 yıla yakın çalışmayan motora yarım kapak benzin dökerek çalıştırdık. nano vibrasyon bile yok saat gibi çalışmakta.

Bu gibi çalışmalarda; toplama başlangıcında hedef koymak gerekir. Orjinale sadık kalarak elektrik aksamını su izoleli ve modernize edilmiş iç mekan ile yola çıkıyoruz. Portatif masa sandalye çadır konseptini becerildiğimiz kadarı ile uygulayacağız.  Gereksiz ağırlıklardan kurtularak. Bulvar cibi değil de mangal/ keyif cibi ana tema.... Solar panel de akabinde listede.

Yenilenecek parçaları. tüm lambalar / kokpit / oturma alanı / lastik / karbüratör

JqoqdW.jpgnj8jG5.jpgGP8P1V.jpgOV1V3P.jpg

• Beğen 28
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Ne keyifli işler ile uğraşıyorsunuz yahu. :wub:  Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
4 dakika önce, Münir Nurettin Taşova yazdı:

keyifli

yok yahu tamamen deli işi :crazy:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Sonunda aldığınız keyif tarifi imkansız olacak eminim :) kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Ahmet Emirhan Bal

''one life live it'' defender ayrı bir zevk, kolay gelsin takipteyim.

g23W05.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Gök

projelerinin içindeki en ilgi çekicisi bu olacak gibi tahmin ediyorum.   . efsane ..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu RIFkı'yı heyecanla bekliyoruz efem :wub:

Kişisel olarak Land'lara bi aşkım var. Askerde uzun kasa tdi'larını gördükten sonra aşkım daha da kabardı. Yalan yok, dacia evvelinde çok baktım bunlara. Ama usta bulamam diye korkuyordum. Bileydim, dacia'yı itelerdim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

gündelik kullanıma gelmez artık bunlar. gelecek hale getirmeye de sıfır dacia masarfını yatırmak gerekir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Bu tür ekşınları gördükçe bazen acaba yanlış meslek mi seçtim diyorum ☹️ Beni çırak alsanıza yavv [emoji3]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Aha eğlence çıktı, çok keyifli olacak. :bomb:

Nisan'da Sarıkız'ın hikayesi de başlayabilir, kısmet. 

13584985_10154153911835115_5361931528737

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Orijinal ingiliz mi renk değişecek mi (caterpillar sarı on numara olur) farlara mercek lpg tavana çakar ve led [emoji7] on tarafa vinç falan var mı projede

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger
(düzenlendi)

Hakan Usta'nın elinde iş kalmadıysa bizim arabaları verelim de boyasın. Fii tarihinden kalan arabayla uğraşmasın  :tongue:

tarihinde Mert Can Üzger tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
37 dakika önce, Adnan Çakır yazdı:

mercek

kaldı mı eski teknoloji işi onlar

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Abi kolay gelsin. Aynısının tıpkısından 75 modelini toplamışlığım vardır. Mümkünse usta sağına soluna macun basmasın. O boya sökülmeden eğer üzerine boya atarsanız dünyada ve ahirette iki elim yakanızda olacaktır bilesin. Alüminyum işçiliği hiçte kolay değildir. Çok güzel olacak eminim...

53 dakika önce, Eray Turan yazdı:

Aha eğlence çıktı, çok keyifli olacak. :bomb:

Nisan'da Sarıkız'ın hikayesi de başlayabilir, kısmet. 

13584985_10154153911835115_5361931528737

Ah be Eray neden haber vermedin. Bu kaprinin orjinal arka stopları,farları, ön panjur u far çerçeveleri, yan havalandırma ızgaraları, iç göğsü   elimde vardı yeni sattım. Hemde sıfır hiç kullanılmamıştı. :angry:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...