İçeriğe Yönlendir

EPS Arızası Hakkında...

Süleyman Çetin

Recommended Posts

Süleyman Çetin

Herkese hayırlı geceler. Jazz'ın ilk konusu benden olsun. [emoji4] Bundan yaklaşık 20 gün önce yağmurlu bir gün sonrası aracımla(2011 i-shift) bir yere gittim ve 5 dk. sonra aracı çalıştırdığımda EPS( Elektrikli Hidrolik Direksiyon) arızası verdi. Direksiyon taş gibi oldu. Kontağı kapatıp tekrar çalıştırdım yine aynı. Tekrar çalıştırdığımda hata düzeldi. Bende hemen sıcağı sıcağına Honda özel serviste aldım soluğu. Olayı anlattım. Ama EPS arıza ışığı yanmadığı için bilgisayara bağlasak da göremeyiz dediler. Kış şartlarında Honda araçlarda karışılaşılan bir sorun dedi. İlginç geldi ama neyse. Her neyse bu şekilde 15 tatile çıktık. Tatil dönüşü aracı yıkayıp öyle döneyim istedim. Aracın dışı yıkandıktan sonra yıkamacı genç abi bi bakar mısınız bunun direksiyon taş gibi oldu dedi. Eyvah dedim. Birkaç defa kontak aç kapa yapsam da bi fayda etmedi. Yine EPS arızası veriyordu. Gençler motor kısmına biraz hava tuttular. Sonra baktım ki arıza gitti. Tatil dönüşü yine ustaya götürdüm. Olayı anlattım. Lifte kaldırıp alttan iyice baktı. Bilgisayara bağladı. Ama yine de arıza ışığı yanmadığı için sonuç bulunamadı. En son çare ustaya yakın bir yerde aracı yıkatacağım ama sizlere de sormak istiyorum. Sıkıntı nereden kaynaklanıyor olabilir? veya böyle bir olayla daha önce karışılaşan oldu mu? Teşekkürler.

Yorum bağlantısı

İşin içinden çıkamadıklarında "bu arabanın hastalığı bu?" lafını çok duyar oldum,

Geçmiş olsun, can sıkıcı olmuş. 

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin
Direksiyon hidroliğine bakıldı mı ?

Hayır bakılmadı. Ama ben kontrol ettim. Ama ben kontrol etmiştim. Eksilme yok.

İşin içinden çıkamadıklarında "bu arabanın hastalığı bu?" lafını çok duyar oldum,
Geçmiş olsun, can sıkıcı olmuş. 

Teşekkürler. En sıkıldığım arıza durumu. Nereden kaynaklandığı net değil. Bi yapıyor bi yapmıyor. Haliyle de çözüm zor. Korkum yolda kullanırken bi anda direksiyonun sertleşmesi.
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Videoda eps sistemi var.

Islaninca arıza veriyorsa, bu motora giren soketler ve beyin diye tabir edebileceğimiz kısımları kontrol edin derim

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin
On 07.02.2017 at 18:19, Ersen Tapan yazdı:

Biryerler ıslanıyor ama nersi olduğunu bulması zor olacak gibi.

Bana da öyle geliyor. Ama işte neresi olduğu net değil.

On 08.02.2017 at 01:41, Eren Gökmen yazdı:

Videoda eps sistemi var.

Islaninca arıza veriyorsa, bu motora giren soketler ve beyin diye tabir edebileceğimiz kısımları kontrol edin derim

Teşekkürler. Keşke kontrol etme imkanım olsa ama anladığım iş değil. Bakalım yıkama yaptırdığım zaman ne olacak göreceğiz.

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Aynı araçtan kullanıyorum hiç başıma gelmedi. Enteresan gerçekten. var mı gelişme?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Süleyman Çetin
On 17.02.2017 at 09:37, Ali Ozan Yurtsever yazdı:

Aynı araçtan kullanıyorum hiç başıma gelmedi. Enteresan gerçekten. var mı gelişme?

Aracı birkaç defa daha yıkattım ama herhangi bir arıza vermedi. Ben de anlamadım bu işi.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Bekir Çelik

Ben de bir ara Jazz'a niyetliydim, merak ettim. Son durum nedir acaba?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...