İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Debriyajın Yukarıda Kavraması Normal midir?

Fatih Duru

Recommended Posts

Fatih Duru

2012 90 bin Km'de aracımı bakım için ustama götürdüğümde en son test sürüşü yaptı. Debriyaj biraz yukarıdan kavrıyor dedi. Ömrünün yarısı gitmiş gibi dedi. Ama uzun süre seni götürür dedi. Daha sonra benim aklıma takıldı tabi bide rampalarda zor oluyor. :D Bizim araçların debriyajlarının ayarı otomatik mi yoksa aşağı çektirme gibi bir durum yapılabiliyor mu?

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Ömrünün yarısı gittiyse masraf çıkarmasına daha uzun zaman var :)

Değişim gelip gelmediğini anlamak için yöntemler mevcut. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Kara

Daha 2 ay önce baskı balata değişti volan taşlandı, 2-3 hafta aşağıda kavradı sonra eskisi gibi yukarı çıktı. Yukarıda kavramanın ömürle çok alakası yok yani.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Duru
1 saat önce, Saim Ulaş Yılmaz yazdı:

Ömrünün yarısı gittiyse masraf çıkarmasına daha uzun zaman var :)

Değişim gelip gelmediğini anlamak için yöntemler mevcut. 

Bu yöntemleri ömürden biraz alıyor diye kalmış aklımda. El freni ile yürüme. 4ncü viteste kaldırma. :D Bide rampada sabit devir ile hızın düşüp düşmeyeceğine bakılıyordu sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erol Güven

Yukarıda kavrıyorsa baskı balata yolcu geçmiş olsun. İleride daha net anlaşılır duruma gelecektir kuşkusuz.

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal
4 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Ayar yok hidrolik sistem

ustaya ayar lazım çağlar abi:D

Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer
(düzenlendi)

Fordlar genelde yukarda kavrar banada alışıncaya kadar garip gelmişti daha sonra kullandıkça alışmıştım.

tarihinde Sertaç Karginer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersel  Yıldız
18 saat önce, Burak Kara yazdı:

Daha 2 ay önce baskı balata değişti volan taşlandı, 2-3 hafta aşağıda kavradı sonra eskisi gibi yukarı çıktı. Yukarıda kavramanın ömürle çok alakası yok yani.

Benim focus1 de de ayni oyle olduydu. Hatta pisman bile olduydum gereksiz degistirdim diye :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Ünal2

Eğer ani hizlanmalarda araba kaçırma yapmıyorsa pek bir sorun yok diyebiliriz. Kaçırma derken devir yükselir araç gitmez manasında kullanıyorum. Yokuş yukarı bir deneyin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Duru

Yorumlar için teşekkür ederim. Aracın kalkmasında gitmesinde durmasında çok şükür sorunum yok :) sadece daha iyi olabilir düşüncesiydi. Anladımki fordlar yukarıdan kavrıyor.

"Alırsın Ford olursun LORD" deyip yoluma bakıyorum.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

100 binde focus aldım yukarıda kavrıyor bitirir debriyaj demişlerdi, 3 sene 145 bin oldu araç hala aynı debriyaj [emoji16]

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Can Çelik

Bendede araç kmsi düşük alttan kavrıyordu bir iki kere zorladım yokuşta kaçmasın diye koku gelmişti yukarda kavramaya başladı sonra bence fordlarda diye genellenmesi doğrumu bilmiyorum çok ford modellere bindim böyle görmedim kendi fiestamda dahil sıyırmadan önce aşağıdaydı.

Baskı balata bence sıyırdınız sizde ve fiestalarda kronik sıyırma olayı bir kaç kullanıcıdada denk geldim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...