İçeriğe Yönlendir

Kararsızım, 20 ila 40 bin TL arası bir araç almayı düşünüyorum

Oktay İşler

Recommended Posts

Oktay İşler

öncelikle herkese saygılar.

arkadaşlar 20 bin ile 40 bin tl arasında araç almayı düşünüyorum mayıs ayına kadar ilk arabam olacak ve çok kararsızım tam olarak ne istediğimi de bazen karıştırır oldum gönlümün sultanı audi a4 4*4  ama bütçemin sınırları içine girenlerde ciddi bir KM var ve bu beni tedirgin ediyor. aracı genelde hafta sonları yani gerekmediği sürece kullanmıyacam işim yürüme mesafesinde izin günleri dışın nadir kullanırım diye düşünüyorum çalışan biriyim (SGK )gelirim düşük aradığım araç göze,bütceye hitap etmeli sorunu en az olan 2. elde de üzmemeli tavsiyeleriniz benim için çok önemli şimdiden teşekkür ederim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
öncelikle herkese saygılar.

arkadaşlar 20 bin ile 40 bin tl arasında araç almayı düşünüyorum mayıs ayına kadar ilk arabam olacak ve çok kararsızım tam olarak ne istediğimi de bazen karıştırır oldum gönlümün sultanı audi a4 4*4  ama bütçemin sınırları içine girenlerde ciddi bir KM var ve bu beni tedirgin ediyor. aracı genelde hafta sonları yani gerekmediği sürece kullanmıyacam işim yürüme mesafesinde izin günleri dışın nadir kullanırım diye düşünüyorum çalışan biriyim (SGK )gelirim düşük aradığım araç göze,bütceye hitap etmeli sorunu en az olan 2. elde de üzmemeli tavsiyeleriniz benim için çok önemli şimdiden teşekkür ederim.

Punto 1.3 Mjet üzmez, kolay satar.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erol Güven

20 bin ile 40 bin arasında uçurum var ilk önce bütçeği netleştirmeniz lazım ona göre arama yapılırsa kararsızlık biraz düşer bu sayede daha kolay arama yapılabilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmed Talha Karaarslan

ilk arabam derken, acemilik var mı? varsa atmosferik motorlu 20bin civarı kolay satılacak manuel bir araç tavsiye ederim. acemilik yoksa uçurum çok büyük gerçekten :) kafalar karışık 

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Benim felsefem elimdeki para ile alabildiğim en yüksek donanımı alabilmektir her zaman için... Bakılan aracın geçmişi biliniyor ve sorun çıkarmaz ise ben alırım... Bu yüzden önce ne istediğinize karar verin derim... :)

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Çok binmeyecekseniz büyük motor D sınıfı bir araba alın, en azından arabaya bindiğinizde yüzde bir tebessüm daha olur. Bırakın küçük arabaları. Bakımları aksatılmamış atmosferik 2.0 yada üzeri araç bakın derim. Bu kıstaslara uygun Mercedes gibi bir alman yada herhangi bir japonu öneririm. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan

Söylendiği gibi öncelikle bütçe netleşmeli. Tek başınıza binecekseniz B sınıfı model yılı da olabildiğince yüksek bir araç işinizi görür bence. Ne kadar yeni o kadar az sorun ve masraf çıkarır size. Dizel fiesta veya corsa bakabilirsiniz. Hem az yakar hem satışı çok rahat olur.

Yorum bağlantısı
Oktay İşler

fiyattaki uçurum aslında biraz abartmış olabilirim doğrusu haklısınız şöyle diyeyim çok acemi değilim azda olsa araba kullanıyorum kısa mesafelerde bildiğim yollarda beğendiğim arabalar sedanlarda ford focus,mitsubishi lancer audi a4 1.8 quatro 1995 ile 2002 arası wv passat ,jetta  reault clio 1.5 spor tourer gibi modeller arasında ilk aklıma gelenler audi hariç o hep aklımda tam bir karmaşa içindeyim bunların içinde sizin öneriniz ne olurdu yada bunların dışında az çok aradığım şeyleri kafamda oluşturmak istesemde kafam allak bullak oldu o mu bu mu derken alamıcam bu gidişle 

Yorum bağlantısı
Oktay İşler
11 saat önce, Ahmed Talha Karaarslan yazdı:

ilk arabam derken, acemilik var mı? varsa atmosferik motorlu 20bin civarı kolay satılacak manuel bir araç tavsiye ederim. acemilik yoksa uçurum çok büyük gerçekten :) kafalar karışık 

Acemilik az da olsa var ustada değilim 2 yıl kadar ara ara babamın renault 19 vardı acemiliğin büyük kısmını attım sayılır onunla

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Her zaman cebinizdeki paradan 3-4bin eksiğine bakmanız gerekir. Bunun 2bin i sigorta kasko vs gibi durumlara, 2bin'i ise sürpriz harcamalara ayrılmalıdır.

Ben senelerdir Renault grubu araçlar kullanıyorum. Hem bakımları hem de parçası ucuz. Kısa mesafelerde kısa zaman dilimlerinde kullanılacağı için benzinliye yönelirseniz daha ucuza kapatabilirsiniz bu meseleyi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay İşler

Renaultun hangi modelleri mesalâ en cok tercih ettiğiniz

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Megane ve clio ikinci elde sıkıntı yaşatmaz. Tercihe göre biraz daha ikinci eli zayıf olan scenic tercih edilebilir.  Audi arıza yaparsa ciddi üzer.

Yorum bağlantısı
Oktay İşler

aynen abi megan 2 ler de fena sayılmaz ama clio sw 1.5 spor tourer  yeni modeller daha hoş lakin fiyat bütçemin üstünde

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

Bir yakınımda 2015 çıkışlı 2014 model Clio 1.2 Joy var. krom paket, sis farı ilave edilmiş.

lpg li, 48 binde, beyaz renk, ön tamponda lokal boya dışında hatasız. İlanı yok, forumdan bir arkadaş için pazarlık ettim 38000 e bıraktı.

Düşünürsen araç güzel...

Yorum bağlantısı
Oktay İşler
On 08.02.2017 at 07:41, Ayhan Asil yazdı:

2008-2011 Focus HB TİTANIUM

ahmet bey yakıt sarfiyatı nasıl kulaktan doma laflar da çok yakıyor diyorlar doğrumu fabrika verileri pek inandırıcı gelmiyor küçük hacimli motorlar pek tatmin edici değil ilk görüşte bunun yerine 1.5 ile 2.0 arasındaki motor tercihim sizin 1.6 sanırım buna esasen yakıtı nasıldır örğ, karma değeri 6lt gösterip 8-9 çıkma olasılığı nedir.

Yorum bağlantısı
Oktay İşler
13 dakika önce, Ahmet Çankaya yazdı:

Bir yakınımda 2015 çıkışlı 2014 model Clio 1.2 Joy var. krom paket, sis farı ilave edilmiş.

lpg li, 48 binde, beyaz renk, ön tamponda lokal boya dışında hatasız. İlanı yok, forumdan bir arkadaş için pazarlık ettim 38000 e bıraktı.

Düşünürsen araç güzel...

yok teşekkür ederim küçük hacimli motorları pek ısınamadım bi yakınımda c.aveo var aşk'a gelip gazladımı 2.0 dan fazla yakıyor diyor bilmiyorum abartıyormu doğrumu 

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
2 saat önce, Oktay İşler yazdı:

ahmet bey yakıt sarfiyatı nasıl kulaktan doma laflar da çok yakıyor diyorlar doğrumu fabrika verileri pek inandırıcı gelmiyor küçük hacimli motorlar pek tatmin edici değil ilk görüşte bunun yerine 1.5 ile 2.0 arasındaki motor tercihim sizin 1.6 sanırım buna esasen yakıtı nasıldır örğ, karma değeri 6lt gösterip 8-9 çıkma olasılığı nedir.

Ayhan ben, Evet benim araç 1,6 motor, yakıttan çok çok memnunum, araç 109 Beygir ama program attırdım şu an 140 beygir, performansdan da memnunum. Tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Oktay İşler

AYHAN bey pardon isim karışıklığı için teşekkür ederim şimdi sedan olan modellerini inceliyecem

Yorum bağlantısı
Ongun Akın

Arabaya 40.000'de verebilirsin ama eğer çok daha uygun bir fiyata , sorun çıkarmayacak ve satmak istediğinde de satabileceğin bir araba bulursan , bu bütçenin tamamını kullanmana da gerek kalmaz ?  Verdiğin fiyat aralığının anlamı bu ise , Megane 2 diyorum , saygılar ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

tek kapı araçlara bakış açınız nedir bilmiyorum ama fiesta sport önerebilirim 

Yorum bağlantısı
Oktay İşler
On 15.02.2017 at 09:13, Eray Alicikoğlu yazdı:

tek kapı araçlara bakış açınız nedir bilmiyorum ama fiesta sport önerebilirim 

tek kapı bana uymaz aile olarak yetersiz gelir.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
  • 1 yıl sonra...
Mehmet Ali Aslan
(düzenlendi)

sıfır araba fiyatları çok yüksek olması, ulaşılabilir fiyatlardaki sıfır arabaların donanım olarak tatmin etmemesi gibi etkenlerin araba alımında kararlarımızı büyük oranda değiştirmekte, dolayısıyla da sıfır araba yerine ikinci el araba almak daha mantıklı olmaktadır.
ikinci el araba alırken bütçemize göre araba bakmaya başlar ve elimizdeki naktin miktarına göre araba bakarken kendimizi bir üst rakama çıkmış olarak bulabiliriz. işte bu manada 15 bin tl'ye araba bakarken 20 bin tl'ye bakarken buluruz kendimizi...
derken bu rakam 40 bin tl'ye araba bakmaya kadar gelmiştir. her arabaya bakmayı ve saatlerce araştırma yapmayı bir kenara bırakalım ve bu konuda uzmanlar ne diyor hangi araba ne fiyatlara alınır? elinizdeki bütçeye göre hangi araba sizin için en uygunu olabilir? bu araştırmaları yapmış uzman bir video kanalını size tavsiye edeceğim. uzun zamandır takip ettiğim ve önceleri sadece kendi markalarını öne çıkarmak düşüncesinde olduğunu düşündüğüm ama sonrasında gerçekten otomobil konuşan, otomobilin tabiri caizse ıncığını cıncığını bilenlerin buluştuğu bir kanal olduğuna kanaat getirdim.
40 bin tl'ye otomobil alrısam hangisini almalıyım? 40 bin tl'ye otombil öneriniz nedir derseniz tam size göre bir video: https://youtu.be/pROZDTFCFEM

tarihinde Mehmet Ali Aslan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...