İçeriğe Yönlendir

Bajaj Discover 150F

Misafir

Recommended Posts

Merhaba. Yeni motorum Bajaj Discover 150f. İlk sahibinden 3 aylık ve 3300 km de aldım. Yakıt ekonomisi ile adını duyurmaya çalışan bir model. Bakalım test edelim ne derece doğru sitesinde yazanlar. 150 cc tek silindir 4 sübaplı ve çift bujili bir motoru var (14 küsür hp). Commuter sınıfında kıvrak bir motor. Tasarım olark Honda Cbf 150 modelini andırıyor. Dayanım olarak nasıldır zaman gösterecek. İzmirde bazı kuryelerin bajaja geçtiklerini görmüştüm. Zamanla belli olacaktır. 90 kilometre üzerine çıkıldığında depoda titreşim hissediliyor fakat aynalara ve ayak pedlerine yansıyan herhangi bir titreşim yok. Motor çok yumuşak karakterli geldi bana. Zamanla test ettikçe yazarım teşekkürler.

Moq5R9.jpg

QvbEyg.jpg

X9O7lD.jpg

bkNA9j.jpg

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
(düzenlendi)

Hayırlı olsun İko.Allah kaza bela vermesin :nazar::nazar:

Ali abi gelir birazdan Varedero'dan girer,Goldwing'den çıkarız patronun mersoda mola veririz :D 

tarihinde Tahir İlter tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
54 dakika önce, Tahir İlter yazdı:

Hayırlı olsun İko.Allah kaza bela vermesin :nazar::nazar:

Ali abi gelir birazdan Varedero'dan girer,Goldwing'den çıkarız patronun mersoda mola veririz :D 

Aynen. 55 bin tl lik motor 400 bin tl lik elektrikli araç önerir gider :D:D 

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
17 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Harika. Süper. Ne güzel. Ben  de istiyorum :)

Abi sana bu olur ;

çirkin motorlar ile ilgili görsel sonucu

En çirkin motorlar dedim bu çıktı :D 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

c5 mi bu. Ha motor muş. Bir evde makyajsız c5 varsa eğer başka çirkinliklerden muaf oluyor :D 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
(düzenlendi)
41 dakika önce, Tahir İlter yazdı:

Abi sana bu olur ;

En çirkin motorlar dedim bu çıktı :D 

Tam benim staylam :D 

Çirkin mi? bana yolla :)

37 dakika önce, İlkay Başaran yazdı:

c5 mi bu. Ha motor muş. Bir evde makyajsız c5 varsa eğer başka çirkinliklerden muaf oluyor :D 

Öyle demeyeydin eyiydi.

Bİz senin motörünü beğenelim, senin yaptığına bak :p

tarihinde Önder Özcan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

ALLAH kaza bela vermesin. Motor benlik değil acayip uzak geliyor bana be yaa :hohoho:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Usta

Pulsar ns 150 alsaydiniz.daha spor gorunuyor.Hayirli olsun Allah tekerine tas getirmesin

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Çantası da pek afilli. Hayırlı uğurlu olsun. Ferrari görünce geri dönüyor musun sende ? :D

Yorum bağlantısı
9 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Yorum serbesmi

Selbest

9 saat önce, Serkan Toker yazdı:

Çantası da pek afilli. Hayırlı uğurlu olsun. Ferrari görünce geri dönüyor musun sende ? :D

Abi burada r9 dolu malum taşra. Ferrari hazirana kadar uğramaz :D 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hindistanın yıldızı. Distribütör ü tabana inmeyi başarıyor. Burada fabrikasında günün her saati test için motorlar emre amade. Mangal partileri bile düzenledi. Gidon titreşimi vardı galiba onu da hallediyor servisler diye hatırlıyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
1 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Hindistanın yıldızı. Distribütör ü tabana inmeyi başarıyor. Burada fabrikasında günün her saati test için motorlar emre amade. Mangal partileri bile düzenledi. Gidon titreşimi vardı galiba onu da hallediyor servisler diye hatırlıyorum

Bunda gidon titreşimi hissetmedim pek abi belki de hallettiler serviste dediğin gibi. 90 üzerine çıkınca depoda titreşim oluyor ama rahatsızlık verecek düzeyde değil.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...

Aldığım gün yağını değiştirip depoya tıktım. Geçtiğimiz pazar günü 100 kilometre kadar dolaşma imkanı yakaladım. Eski motorumdan sonra çok sessiz ve yumuşak karakterli. Yüksek devirlerdeki motor sesi çok hoşuma gitti. Devir saati yok ama tahminim 8000 ve üzeridir çok güzel ses çıkartıyor. 3300 küsür kilometrede olduğundan bahsetmiştim 200-300 metre mesafeler 2-3-4. vites maks devire kadar hızlanmalar yapıyorum ve oldukça seri tepkiler veriyor. Genel olarak memnunum. Bu arada yan çantasını söktüm. :)

QaX67v.jpg

X0WaX0.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Vay vayyy vaayyyy :)   evet kıvama geliyorsun İlkay, bundan sonra senle takılacağız, az kaldı, hevesini alda gerçek motora geçelim :biggrin:

Şaka bir yana hayırlı olsun, bu bajaj lara bakmıştım, güzel hakikaten, çoğu çinliden çok çok daha iyi, bundan sonra pulsar 200 yaparsın artık, çok pahalıda değil, aslında olmayacak işte değil, bir ara bende alayım dedimde bana yeteyecek, 600 km. gideceğim, sabah çıksam gece varırım çekilmez uzun yol diye vazgeçmiştim, sana uğramak farz oldu artık, zaten habire adam yolluyorsunuz, bizim mikseride aldınız gecenin bir yarısı adam topluyoruz otogardan, hesap soracağım hazır ol kardeş :)

Bu arada yan çanta tek taraflı olmaz zaten, söktüğün iyi olmuş, önceki motorun Harley den kalmaydı, değerlendiriyim dediydin sanırım :tongue:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Eyvallah Ali abi. Bunlar çinliler ile japonlar arasında bir kalitede deniliyor. Çinin bir tık üzeri japonun 1 tık altı. Bakalım zaman gösterecek. Bu arada o gelenler tetikçilerim benim :tongue2:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Bir saat önce, İlkay Başaran yazdı:

Eyvallah Ali abi. Bunlar çinliler ile japonlar arasında bir kalitede deniliyor. Çinin bir tık üzeri japonun 1 tık altı. Bakalım zaman gösterecek. Bu arada o gelenler tetikçilerim benim :tongue2:

artık yoklar yalnız :p ben hala buradayım tez zamanda ansızın orada :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...