İçeriğe Yönlendir

C Max 1 - Kumandam da Gitti

Sinan Kaya

Recommended Posts

Sinan Kaya

Merhaba arkadaşlar iki gün önce her şey gayet güzel calışıyordu ama birden bire gitti halla haber alamadık.Tekrar tanıtmayı denedim pilleri degiştirdim temazsızlık kontrolu de yaptım ama çalışmıyor.Araba ya gitmeye korkuyorum cocuk olunca birde önden kapıyı ac kücün cocugu yerine koy kemerini bagla sanra öbür tarafa gec öbür cocugu koy kemerini bagla gittigin yerde de aynı ugraş valla evden cıkmaya üşenir oldum.

Daha önce de kumandayı sadece görsellik amaclı degiştirmeyi düşünüyordum ama şimdi mecbur kaldık galiba 

aceba ilandaki ürünü kodlayabilirmiyim 

http://www.ebay.de/itm/433Mhz-Klappschlussel-Funk-Schlussel-4D63-Fur-Ford-Focus-C-MAX-Mondeo-S-Max-Neu/401032775332

Bu ürün yan sanayi cakmanın da cakması ama yapacak bi şey yok bu fiyatlara acık artırmada orjinal var dı ama yapanlardan veya bilenlere sormak istedim kodlama da sıkıntı cıkarmı 

Yorum bağlantısı
Sinan Kaya
12 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Sağlamsa parça kodlar

ona şüpe yok da orjinal kumanda da buldum ama ikisi arasında kaldım yeni model cakma 16 euro eski orjinal 15 euro 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

linkteki anahtarı alırsanız kendiniz her şeyini halledersiniz. Ucu eski anahtardan söküp yenisine takacaksınız, immo çipi de çıkar. Geriye kumandayı kodlamak kalıyor, en basiti de o zaten..

Yorum bağlantısı
Sinan Kaya
12 saat önce, Serkan Toker yazdı:

linkteki anahtarı alırsanız kendiniz her şeyini halledersiniz. Ucu eski anahtardan söküp yenisine takacaksınız, immo çipi de çıkar. Geriye kumandayı kodlamak kalıyor, en basiti de o zaten..

bu akşam birisi ile görüştüm almaya gittim denerim olursa alırım dedim zaten yazmamış yan sanayi cıktı İnşallah da olmaz dedim şükür de olmadı ama bi yönden de şüpe de kaldım neden olmadı akşam akşam 30 km yol gittim ona mı yanayım ürün yan sanayi cıktı ona mı olmadıgına mı sonra adam kızdım neden yan sanayi oldugunu yazmadın boşuna geldim dedim al anahtar benden olsun para verme dedi bende aldıp yüzüne fırlattım zaten calışmıyor napıyım dedim.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Sinan Kaya

Sorun kumanda da değilmiş kodlama da da sinyal veriyor ama kumanda üzerindeki tuşlar ile kilitleme yada açma yapamıyorum aceba sorun nerde olabilir..

Yorum bağlantısı
Misafir

Araç içerisindeki sigorta kutusunun soketlerini çıkartın biraz bekleyin tekrar takın ve kumandayi tekrar kodlayın büyük ihtimal çalışır dahada olmazsa tesisatı ölçülür anten yada sigorta kutusu arızalı dır .
Birde genelde garaj kumandası vs .varsa oda sinyal karışıklığı yapıyor düğmesi basılı kalıyor ve kumanda nız çalışmıyor .

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Arabanın yerini değiştirin diyeceğim garip gelecek. Bizim burada malzeme aldığımız toptancının dükkanının önünde benim arabanın kumandası çalışmıyor mesela. Oradan ayrılınca çalışıyor.  

Yorum bağlantısı
Misafir

Az önce kumanda ile uğraşıyordum araba da garaj kumandası vardı aracın kumandasını kodlayamadim uzaklaştırınca oldu

Yorum bağlantısı
Sinan Kaya

Bu gün başka bir ford a benim kumandayı kodladim çalıştı. Malesef garaj kumandam yok 

Yorum bağlantısı
Misafir

Ön tavan lambası nın olduğu kısımda tavan döşemesine sabit diye biliyorum

Yorum bağlantısı
Sinan Kaya
23 saat önce, Erkan Dikici yazdı:

Ön tavan lambası nın olduğu kısımda tavan döşemesine sabit diye biliyorum

evet dün mesajı yazdıktan sonra rus sitesinde buldum yerini 

Enteresan bi durum daha oldu.Antenin fişini cıkarınca klima gitti kontagı acınca direk çalışıyor.Daha önce böyle bi şey olmuştu klima paneli degişince düzelmişti ama ikisi arasında ne alaka anlamadım durduk yere birde klima cıktı

Yorum bağlantısı
Sinan Kaya

dün klima paneli ile kumanda anteni aldım az önce de elektrik şemasını karıştırırken bi şey gözüme takıldı gittim araba da denedim ne alaka halla anlamış degilim klima da kumanda da çalıştı seviniyim mi üzüleyim mi anlamadım gitti kumanda ile ilgisi olsa klima neden çalışıyordu klima ile ilgisi olsa kumanda neden çalıştı ama şükür ikisinden de kurtuldum 43 numaralı sigorta bütün sıkıntıların sebebi

Yorum bağlantısı
Sinan Kaya

Sağolun gerçekten kumandasız olmuyormuş :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...