İçeriğe Yönlendir

Otomatik Vites Tavsiyesi

Bünyamin Dedeoğlu

Recommended Posts

Bünyamin Dedeoğlu

Merhaba , otomatik araç tavsiyesi arıyorum, EDC ve dağ kullandım evet konforlu lakin sorunlu şanzımanlar , bana varsın bir tık fazla yaksin ama sorunsuz demiyorum az sorunlu ve arıza tamiri daha az masraflı olan bir otomatik vites tavsiyesi olan var mı ? Evet biliyorum düzgün kullanmazsanız her şanzıman bozulur, fiyat 40-50 bin arası benzin li dizel fark etmez

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

2007 sonrası Civic, 2007 sonrası tam otomatik olan Corolla... Focus 4 ileri 100 bg, VW kafadan elenmiş, 2006-2007 jetta güzel ama DSG'mi bilmiyorum, peco, citroen pek tutulmuyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Robotize şanzımanlara tam otomatik muamelesi yapılmadığı sürece aslında hepsi sorunsuz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
6 dakika önce, Tahir İlter yazdı:

Robotize şanzımanlara tam otomatik muamelesi yapılmadığı sürece aslında hepsi sorunsuz.

izmirde pek olmaz zaten sıkıntı. Sıkıntı denen şey de balata değişmesi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
45 dakika önce, Tahir İlter yazdı:

Dediğin şanzuman vites geçişlerinde yığma yapansa. Alışana kadar mahvediyor kardeş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna
7 saat önce, Bünyamin Dedeoğlu yazdı:

Merhaba , otomatik araç tavsiyesi arıyorum, EDC ve dağ kullandım evet konforlu lakin sorunlu şanzımanlar , bana varsın bir tık fazla yaksin ama sorunsuz demiyorum az sorunlu ve arıza tamiri daha az masraflı olan bir otomatik vites tavsiyesi olan var mı ? Evet biliyorum düzgün kullanmazsanız her şanzıman bozulur, fiyat 40-50 bin arası benzin li dizel fark etmez

EDC ile 6. seneme girdim, hic sorun yasamadim simdiye kadar. (Nazar degmesin)

Bazi sanzimanlar daha az sorunlu ve tamiri ucuzdur dediginiz gibi ama one 1-2 gecislerinde one yigilma gibi (caresi de var) problemleri de mevcuttur. 3 sene Linea kullandim, dualogic oyleydi mesela.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

şu bizdeki jatco yu yeni arabalarda niye kullanmazlar anlamis degilim.

Yorum bağlantısı
Recep Demirci

2008 ve üstü Honda civic 1,6 elegance bakmak isterdim dediğiniz fiyat aralığına göre.2008lerden sonra VSA var ESPnin hondadaki karşılığı.

Yorum bağlantısı
Gencay Bengli

Ford şanzımanı kullandığım için önerebilirim.

Vites geçişlerinde çok nadir de olsa vuruntu yapıyor; ama genele vuracak olursam. %90 memnun olarak 4. yılıma girdim.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
11 saat önce, Mehmet Kaya yazdı:

Dediğin şanzuman vites geçişlerinde yığma yapansa. Alışana kadar mahvediyor kardeş.

İnsana zikir de lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmed Talha Karaarslan
13 saat önce, Mehmet Kaya yazdı:

2 saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

İnsana zikir de lazım.

:D hakkaten zikir çektiriyorlar 

Bu arada Köksal beyin corolla can yakıcı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
7 dakika önce, Murat Atagenç yazdı:

Sağlam oto. şanzıman denilince Mercedes, BMW, Honda.

Bizimkileri ne yapak :fiuw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Bunların harici hepside kötüdür demedim ya, sadece bunlar en sağlamlar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bünyamin Dedeoğlu

Arkadaşlar Renault EDC ile Ford Powershift şanzıman birebir aynı ikiside continantel getrag firmasının A kodu ile başlayan şanzıman mı kullanıyor yoksa benmı yanlış biliyorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
11 saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

İnsana zikir de lazım.

kolay gelsin hocam :)

Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer
(düzenlendi)

Otomatik deyince aklıma ilk olarak japonlar geliyor.Bütçeye bakınca ben size Honda Jazz tavsiye ederim:)

tarihinde Sertaç Karginer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...