İçeriğe Yönlendir

Spor Araç Taklidi Yapan Araç Tavsiyesi :)

Cem Dilmen

Recommended Posts

Cem Dilmen

Arkadaşlar merhabalar...

Bu ara yine kaşıntım tuttu ben de çok değer verdiğim  fikirlerinizi almak istedim. 

Çok ciddi bir bütçe maalesef yok. 60 000 - 80 000 bandında başlıktaki gibi spor araç hissi verecek bir araç bakıyorum şehir içi ve kısa mesafede kullanmak amaçlı. İki ya da 4 kapılı olabilir hiç sıkıntı yok, Çok aşırı binmediğim için de yakıt da çok önemli değil. Elbette biraz performanslı olması tercih sebebi. Şöyle içine binince biraz spor araç havasında olması çok iyi olur.

Benim aklımdaki alternatifleri sayayım:

- Peugeot RCZ: 160 ve yeni 270 BG olanları var ancak 270 likler oldukça pahalı. Daha önce kullanmıştım ciddi olarak yere yakın bir sürüş hissi var. Yol tutuş iyi ancak arka koltuklar iptal. 

- Peugeot 308 GTI: Yenileri 270 BG ve oldukça tatminkar bir performansı mevcut. Konfor ve donanım iyi ancak oldukça fiyatlı. 4 kapı olması tabiki avantaj. 

- Kia Proceed GT : Şu an kafama en çok yatan araç. Hem fiyat, hem donanım, hem de performans olarak tatminkar. Arka koltuklarda seyehat rahatsızlık vermiyor. 1.6 Motor 204 BG. Tasarım ve iç dizayn hakikaten spor araç taklidi yapıyor :)

-Mercedes 250 GDI coupe. Özellikle krımızı koltuklu olanları çok hoşuma gidiyor. Performans fena değil, Biraz zengin baba - yaramaz çocuk arabası gibi. Fiyat malum 150 ye yanaşıyor temizleri, ancak neticede MERCEDES...

-Leon FR ( Seat) Tasarımı sıradan ancak motor gayet iyi. Onun da yenilerini almak gerekirse fiyat 120 yi geçiyor. 

Arkadaşlar aklıma gelenler bunlar.

Engin tecrübelerinize dayanarak sizin de fikirlerinizi almak istedim. Her türlü öneriye açığım. Dediğim gibi şu an kafama en yatanı Proceed GT. 70-80 civarında 2014 model temizleri mevcut. 

Ne önerirsiniz. Başka aklınız gelen alternatifler ne olabilir.

Çok teşekkür ediyorum.

Saygılarımla...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

sizdeki 2.0 mondeo ecoboost varken bu heycana hiç gerek yok bence:biggrin:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
(düzenlendi)

250 cgi ye kadar çıkılıyor sa; bir de a5 öneririm Sizin tercihlerinize göre 1.8 - 2.0 tfsi ya da tdi, tdi olunca fiyat/hasar, km , boya vs. artar ama yine de dediğim gibi tercihinize kalmış, 2-4 kapı..  quatro da olursa tadından yenmez..

tarihinde Osman Bilgin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Audi A3 2.0tfsi Quattro var beyaz bi tane Antalya olabilir ilanlarda. Pro ceed gt geçen sene 60bine aldık arkadaşa. Güzel makina tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Rx8 riskli. Sahibi tanınan araba tamamen tanınan olmalı.

Slk 200 kompresör alın bitsin [emoji4]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

RCZ olabilir arabanın yol tutuşunun üst limitini göremedik bile araba kesiciye girdi bıraktık, merso gl350 ile yürüttük gl yazılımlı idi yetişemedi 150 ye kadar sonrasında bıraktık:) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal

Başlığı okuduğumda ilk aklima gelen şıklar arasında olan e250 idi. Sonrada A5. Motor donanım performans düşünmedim. Ayrica ikisi de taklit yapmaz safkan [emoji6]

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Cem Bey benim gözüm arada sırada alfalara takılıyor ?

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

- A5 2.0 tfsi quattro alırsanız size tam 1 lt yağ gönderirim. 2000km de bir biraz biraz eklersiniz.

- 100 bin üzeri fiyatlara çıkılırsa tek tercihim S2000 olur. Safkan spor araba ki ne araba...

- 70 bin bandına tavsiyem e46 330ci olabilir.

- Şu fransızlara bir türlü ısınamadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

subaru impreza 2.5 wrx sti, subaru impreza2.0 wrx, bmx 3.30 yada yerinde duramayan mazda mx5 :)

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

volvo s60 2.5R  2005-2006 modeller o civarda bir incele derim. 300 beygir 4x4  yolda resmen kükrüyor.

Yorum bağlantısı
Ahmed Talha Karaarslan

308gti yok o bütçeye ama harika bir araç. 308 den çok farklı yol tutuşu frenleri vs.  diğerleri biraz eski model kalıyor yanında :)  208 gti verelim tam bi şehir faresi 

kilogram başına düşen hp en çok bundadır :D
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-sahibinden-yeni-kasa-208-gti-397546027/detay

yada Adnan Çakırın ilk linlindeki brera güzel bir seçenek yine. baktırır :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...