İçeriğe Yönlendir

Hangisini Tercih Etmeliyim

Oktay İşler

Recommended Posts

Oktay İşler

2001 ve üzeri volvo s60 2.0T

2002 ve 2005 arası audi a4 1.6 

2008 ve üzeri ford focus 1.6 sedan

2005 ve üzeri volkswagen passat

2006 ve üzeri volkswagen jetta 1.6 

2010 ve üzeri mitsubishi lancer 1.6 invite

buraya kadar olan araçlada öncelik benzin&lpg li tercihimdir 

2013 ve üzeri renault clio 1.5 dci spor tourer 

2014 ve üzeri dacia sandero 1.5 dci stepway

2013 ve üzeri  dacia dokker 1.5 dci stepway

fiyat aralığım 30 -40 bin TL arasında  fiyat,performans,yakıt, yedek parça,2.eli hızlı, prestijli   yıllık ortalama 3-5 bin km'den fazla yol yapamıyacağımı düşünerek belli başlı başlı bazı modelleri yukarıda belirttim ilk kez araba sahibi olacak biri için başlangıç seviyesini geçmiş pratik te yol alan bir acemi sürücüyüm Anadolu da kullanacağım için trafik sorunum yok ilk araba sürmeyi 1998 model renault 19 1.6 benzinli de öğrendim ilçe içinde ve sıklıkla köy yollarında sürdüm alacağım araba yine sıklıkla bu yollarda geçecek önceliğim sedan arabalardır ama duruma göre 5 kapı HB yada minivan sınıfında otomobil ruhsatlı olabilecek araçlarda değerlendirilebilir  belirttiğim marka ve modelleri neden önerirsiniz yada önermez'siniz  + ve - leri nelerdir  birde kazalı araç çok sayıda var( ağır yada pert )hariç tampon,çamurluk,kapı,kaput gibi değişmiş araçların şaselerinde sıkıntı olurmu exper raporu almadan almayı düşünmüyorum  son bir kaç aydır 2.el sitelerinde araç bakmaktan ne almak istediğimi'de karıştırır oldum ÖNERİLERİNİZ BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Tekin

Çağlar abinin bir lafı var temiz sıfıra yakın yada sıfır dizel al bin der :-) diye hatırlıyorum, clio sport tourer edc bende aklımda geçiriyorum ama maalesef  yüksek fiyatları 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmed Talha Karaarslan

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-acil-bravo-140-hp-1.4-turbo-pazarliksiz-son-fiyat-313599567/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-fiat-goker-bravo-1.4-multiair-dynamic-plus-sunroof-75.000km-389175979/detay

senede 3-5bin km için lpg ye hiç gerek yok. ben 2 ayda yapıyorum o km'yi..  yakıtı düşünmeye de gerek yok. yine de 9 litre civarıyla performanslı kullanarak gezersin bu araçla çokta dua edersin aldıktan sonra :) 230 torku 1750 devirden itibaren veren benzinli motoru var çok zevkli kullanması..  donanım/fiyat/performans olarak zirvededir.. cam tavan hız sabitleme, esp, city mode elektrikli direksiyon, yağmur sensörü, viraj aydınlatma vs vs.. 

Yorum bağlantısı
Oktay İşler

daha önce hiç bakmadığım dikkatimi çekmeyen modeller ama teknik özellikleri güzel fena sayılmaz gibi....:good1:

ne zor bişey bu karar verememek  tek atımlık barut var hedefi vurmam gerek 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

clioyu al geç lpg vs uğraşma dci ile devam et derim.

lpg olacaksa da focusa yönel derim 

alabileceğim en yeni ve mantıklısını tervih etmek adına ben böyle yapardım

Yorum bağlantısı
Ahmed Talha Karaarslan
1 saat önce, Ali Gök yazdı:

clioyu al geç lpg vs uğraşma dci ile devam et derim.

lpg olacaksa da focusa yönel derim 

alabileceğim en yeni ve mantıklısını tervih etmek adına ben böyle yapardım

clio b sınıfı ve bomboş araba :) yılda 5.000 km yapacak birine  dizele de gerek yok etmeyin :) 

2 saat önce, Oktay İşler yazdı:

daha önce hiç bakmadığım dikkatimi çekmeyen modeller ama teknik özellikleri güzel fena sayılmaz gibi....:good1:

ne zor bişey bu karar verememek  tek atımlık barut var hedefi vurmam gerek 

bulabileceğin en yüksek model/donanımlı araba.. 1.6 dizelini 1 sene / 36bin km kadar kullandım ev alma hayalim vardı sattım. ev de alamadım gitti gül gibi araba :D 

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Bu kadar az binecekseniz bence ne alırsanız alın, hiç fark etmez. Birkaç sene sonra muadillerinden daha az km yapmış olacağı için daha hızlı satılır. Sadece bakımlı bir araba olsun yeter. Bu listede bulduğunuz araçlarda en bakımlısı en temizi hangisiyse onu alın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Erden

sınıflandırdığınız dizelleri geçin bence. konfor sıfır,albeni sıfır. benzinli olarak 1. lancer 2. focus 3. jetta derim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kriterlere bakınca focus benzinli alın. Hatta km si yüksek olabilir. 2 sene sonra satarken hem avantaja döner hem de kar edersiniz. Ani hızlanmaz sağlamdır konforlu dur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay İşler
16 saat önce, Serkan Erden yazdı:

sınıflandırdığınız dizelleri geçin bence. konfor sıfır,albeni sıfır. benzinli olarak 1. lancer 2. focus 3. jetta derim.

lancer görünüm olarak dikkat çekici güzel bir araba ama yok satamazsın arıza yaparsa çok palıya çıkar 2.eli zayıf gibi söylemler tetirgin ediyor

Yorum bağlantısı
Oktay İşler
9 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Kriterlere bakınca focus benzinli alın. Hatta km si yüksek olabilir. 2 sene sonra satarken hem avantaja döner hem de kar edersiniz. Ani hızlanmaz sağlamdır konforlu dur

focus güzel araba beğenirim + ve - nelerdir bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Serkan Erden
(düzenlendi)
2 saat önce, Oktay İşler yazdı:

lancer görünüm olarak dikkat çekici güzel bir araba ama yok satamazsın arıza yaparsa çok palıya çıkar 2.eli zayıf gibi söylemler tetirgin ediyor

uzun zamandır araçlarla ilgiliyim,para vermem dediğim markaları bile yeri geldikçe incelerim. edindiğim deneyimler şunu gösterdi,eğer aracın temiz,bakımlı ise satılamayacak marka yada model yok. yeterki istenilen rakam makul ve araç temiz olsun.

tarihinde Serkan Erden tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Satışı piyasa arabaları kadar hemen olmuyor ama satılmaz diye bir şey yok. Ben arabayı satışa çıkarıldığı 3.cu gününde aldım.
Al sat yapıyorsanız almayın. Binmek için alınır. Bakim masrafları çokta pahalı değil. Yağ filtreler iscilik 120 tl değişiyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay İşler
4 saat önce, Erdoğan Temur yazdı:

Satışı piyasa arabaları kadar hemen olmuyor ama satılmaz diye bir şey yok. Ben arabayı satışa çıkarıldığı 3.cu gününde aldım.
Al sat yapıyorsanız almayın. Binmek için alınır. Bakim masrafları çokta pahalı değil. Yağ filtreler iscilik 120 tl değişiyor.

ben aldı mı en az 3 yıl binerim kendi aralarında 1.5 1.6 1.8 seçeneklerinden 1.6 nasıldır sizin ki 1.5 sanırım sakin kullanımda yada şöyle diyeyim ortalama yakıtı nasıl teknik verilere ben pek inanmıyorum gerçek koşullarda nasıl basarsan yakar yakarken de keyif verir mi 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

benzinli otomatik fluence alın.

not: manuel de olabilir.

13 dakika önce, Oktay İşler yazdı:

ben aldı mı en az 3 yıl binerim kendi aralarında 1.5 1.6 1.8 seçeneklerinden 1.6 nasıldır sizin ki 1.5 sanırım sakin kullanımda yada şöyle diyeyim ortalama yakıtı nasıl teknik verilere ben pek inanmıyorum gerçek koşullarda nasıl basarsan yakar yakarken de keyif verir mi 

yakıtı niye soruyorsunuz ki?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...