İçeriğe Yönlendir

Hyundai i10 1,0 Blue

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Uymaz

Hyundai inin yerinde olsam sizi ise alip bi internet sitesi üzerinden arac tanıtımi yaptırır dim maşallah iniz var otomotiv mühendis lerinde sizin kadar bilgi deneyim yoktur sizinde hobiniz işiniz olur Rabbim kaza bela vermesin. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Aytenin en buyuk imtihanı.
Arabanin ilkyardim setini ve tupunu on yolcu koltuguna koydum..
Başarili, en azindan benim 3 kişilik ailemi taşiyor rahatlikla.
Cocugun ihtiyaclari on koltuktaki cantalarda tasindi..
20170211_101858-1040x585.jpg 20170211_101851-1040x585.jpg 20170211_102030-1040x585.jpg 20170211_101937-1040x585.jpg 20170211_102305-1040x585.jpg 20170211_102411-1040x585.jpg 20170211_102738-1040x585.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ali Darbaz
Hyundai i10 arabamin 210 litrelik bagajina koyabilcek bebek arabasi ararken bunu buldum. Kampanya ile bostanci ebebekten aldim. Bagajimdaki durumu bu.

Joie litetrax 3 bebek arabasi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
13 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

210 litre çok az geldi bana .

Maalesef, Almanyada benim stardatlarımda olan aileleler, ikinci elde Bmw 320 sw veya Mercededes C180 SW tarzı araçları alabilecek düzeydeler. Malesef ülkemiz standartları otomobil ihtiyacını lüks olarak görüyor. Bu arabayı ancak alabildim. Hyundai bagajın stepne boşluğunuda bagajdan sayıyor. Esasen 252 litre , stepne yuvası hariç 210 litre oluyor :( 

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Büyük keyifle okudum, çok güzel bi test yazısı olmuş.Tebrik ederim.

Yorum bağlantısı
Erhan Karaman

öncelikle çok güzel yazı ellerinize sağlık. kardeşimde bu aracın 1.2 motorlu benzinli otomatiği var. benim mondi kadar kadar yakıt değerlerine sahip :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ali Darbaz

Temmuz ayı içinde tatile çıkmadan evvel, bir bavul denemesi yaptım. Eşim ve benim için tek bavul yeter iken, esas önemli olan kızımın bebek arabası tekerleri sökünce bagaja fit oldular. 

qWYLAq.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Büyük bavul yerine küçük çantalar lazım, bir de arka başlıklar kaldırılıp, üst kısma hafif güvenli eşyalar konabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
3 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Büyük bavul yerine küçük çantalar lazım, bir de arka başlıklar kaldırılıp, üst kısma hafif güvenli eşyalar konabilir.

Koltuk ile bavul arasında boşluklar var, orya plaj çantalarını koyacağım. Ayrıca 5 kişilik arabayı 3 yetişkin bir bebek olarak kullanınca, arka koltuk ayak yerlerinde 100 litrelik bir alanım var. sıkıntı olcağını sanmıyorum :) 

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Arkadaki tekli koltuk yatirilabilir. 3 yetişkinse. Çocuk karyolasi taşıyorum yazlığa geçerken mesela bu şekilde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ali Darbaz

60 bin bakımı sonrası aracımı test ettim. Gecen senede aynı günlerde aynı testi yaptığımda yakıt tüketimi 5,2 çıkmıştı. Şimdi ise 5,3 çıktı. Sebebini değişen yol durumu olarak düşünüyorum. 

Arabamın bakım faturası 834 tl çıktı.. Bu arabamın en ağır bakımı oluyor. Bundan daha ağırı yok. 

RPNAGG.png

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...
Eren Gökmen

:nazar:

Cok guzel anlatim ve cok guzel bir araba. Allah kazasiz belasiz binmeyi nasip etsin.

Bu arada hazir hyundaiciler buradayken bir sorum olacak. Bir tanidigim 2013 i30 1.4cvvt 100bg almak istiyor. Sanirim i30 o zaman Turkiyede elentra diye satiliyordu. Bu arac ve motor hakkindaki gorusleriniz nelerdir?

Bu arada alacak kisi 25 yasinda. Aslinda ayni fiyata dizel alternatifi var ama buldugu 1.4 benzinli fabrika cikisi siyah-turuncu renkli ve spor tamponlara sahip. Dizeller de genelde gri olunca pek onlarin yuzune bakmadi :) 100bg bana yeter diyor gerci... Asil sormak istedigim 1.4 cvvt ve i30 kombinasyonunda kronik problem veya cabuk kirilan bozulan bir sey varmidir? Asagi yukari ne kadar yakar?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Yakıt tüketimi, bu sabah 4 litrelere düştü. Çünkü motorun BSFC motor yükü eğrisini tahmit ettiğim şekilde motoru yükde kullanıyorum.. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Yakıt tüketimi, bu sabah 4 litrelere düştü. Çünkü motorun BSFC motor yükü eğrisini tahmit ettiğim şekilde motoru yükde kullanıyorum.. 

Yavaş gidiyorsunuz ondan, BSFC falan bilmem.
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
2 saat önce, Evren Erakçora yazdı:
3 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Yavaş gidiyorsunuz ondan, BSFC falan bilmem.

Arabanın Break Specific Fuel Comsuption haritası 80 kmde ekonomiye ayarlı. Ayrıca istanbul şehir içi 80 km hız bulursan öpde başına koy :)

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
3 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Arabanın Break Specific Fuel Comsuption haritası 80 kmde ekonomiye ayarlı. Ayrıca istanbul şehir içi 80 km hız bulursan öpde başına koy :)

Sehir icinde nasil kullaniyorsunuz? Surus tarzinizi tam olarak yazabilirmisiniz?

Mesela 60 ile giderken 3. vitestemisiniz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...