İçeriğe Yönlendir

5664 Hasar Kaydı Hakkında

Gökhan Albayrak

Recommended Posts

Gökhan Albayrak

Merhaba arkadaşlar,

Bugün başıma gelen bir olay için bilgilerinize müracaat etme ihtiyacı hissettim. Birkaç ay önce kafamı kırıp E60 530i almaya karar verdim, sitelerde satılık araçlara baka baka baya bi yol kat ettim. Teknolojik donanımlardan tutun, motor-mekanik açıdan yaşamam muhtemel arıza ihtimallerine kadar bir çok forum yazıları okudum. Nihayetinde 2003 model Türkiye 'ye gelmiş en dolu araçlardan birinde karar kıldım. Fiyatı problem etmedim ve sahibini aradım. Sahibinin ses tonu güven vericiydi, derken konuştuk. İlan açıklamasında araç geçmişi hakkında bilgiler de mevcuttu. Şase numarasını alıp araştırmalarıma başladım. Birkaç hasarı olmuş, sahibi de söylemişti. Borusan kayıtlı olduğunu da söylemişti. Şimdi kafamı kurcalayan kısma geliyorum. 5664 mesajında araçta 09/12/2011 tarihine ait "Devrilme" hasarı olduğu ama 1234tl gibi komik bir rakam çıkıyor. 20/12/2011 tarihine ait "Çarpma" kaydında ise 7363tl gibi bir rakam çıkıyor. Sorum şu; her parçası Euro üzerinden satılan ve tedarik edilen bir marka için Devrilme gibi bir hasar nasıl oluyor da bu kadar komik bir rakam çıkıyor? Bu iş nasıl olmuş olabilir? İlginize teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı

Sigorta şirketinde dosya açılırken hasar nedeni giriliyor. Sel su basması, çarpışma, cam kırılması vs. Bence tamamen sisteme girişte yapılmış yanlış tanımlamadan kaynaklı.

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Çok enteresan bir durum.

İnternette yaptığım kısa araştırmada şöyle diyor.

''Kasko ana teminatı Çarpma,Çarpışma,Devrilme olarak geçer.Hasar dosyası devrilme diye açılmış olabilir. ''

Hatalı isimle konu açma olabilir. Durum böyleyse SBM ye başvuru yapılarak düzeltilebiliyormuş.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
Şimdi, Sani Gerşon yazdı:

@Mehmet Ozyurek ile irtibata geçin, plaka, şasi ve motor no'yu paylaşın, size doğduğu günden beri ne geçirmiş, anlatsın ;)

Poliçelere fısıldayan adam :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Üstüne birşey devrilmiştir , olamaz mı ? Çok hasar oluşturmamıştır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Borusan kayıtlarında ön çamurluk sök-tak, boyama, kapı boyama, boya ve işçilik ücreti olarak görünüyormuş (sahibinin elindeki belgelere göre öyle yazıyormuş). Ne kadar doğrudur, orasını bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Erol Güven

Araç alınmadan bu konuların araştırılması yapılmış olmalıydı. Bence iş bitmiş aracı almışınız fazla kafaya takmayın güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
Şimdi, Erol Güven yazdı:

Araç alınmadan bu konuların araştırılması yapılmış olmalıydı. Bence iş bitmiş aracı almışınız fazla kafaya takmayın güle güle kullanın.

Aracı almadım, sıkıntı yok :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erol Güven
Bir saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Aracı almadım, sıkıntı yok :)

Peki yanlış anladık :) Kusura bakmayın .

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Sorunun cevabı trajikomik biraz.
Iş yerinde bir abimin aracında vardı (dacia) 330 tl devrilme kaydı, olay ise çöp konteynerinin kayıp tampona çarpması ve tamir edilmesi idi ;)

Aracı Hanımın kuzenine aldık.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

bu tramer kayıtlarında bir gariplik var sol ön çamurluk far ve tampon değişti 860 tl hasar kaydı yazıyor :/

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben aracı sorguladığımda,

5 poliçesinde 6 hasar görüyorum... 

pert kaydı yok. 

Hasar bedellerini ve sebeplerini malesef göremem çünkü 5664'ten para karşılığı veriliyor bu bilgi.. 

Hayırlı olsun :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
42 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben aracı sorguladığımda,

5 poliçesinde 6 hasar görüyorum... 

pert kaydı yok. 

Hasar bedellerini ve sebeplerini malesef göremem çünkü 5664'ten para karşılığı veriliyor bu bilgi.. 

Hayırlı olsun :)

Emmi, el altından 5664 mesajını sana atayım mı :)

2 dakika önce, Fatih Ada yazdı:

Borusan'ı arayarak bilgi alın. Ruhsat bilgileri gerekebilir. 

Benim bildiğim 3. şahıslara bilgi verilmiyor. Yanlışmıyım?

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
1 saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Emmi, el altından 5664 mesajını sana atayım mı :)

Benim bildiğim 3. şahıslara bilgi verilmiyor. Yanlışmıyım?

Ruhsat bilgileri ile ararsanız bilgi alabilirsiniz diye biliyorum. En olmadı sahibi borusan'a bilgi verir sonrasında arar yapılan işlemleri sorarsınız.

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Araç devrilmiş olsa 30.000 tl den az hasar kaydı zor.   ön çamurluk sök-tak, boyama, kapı boyama, boya ve işçilik ücreti bile 7 küsür.

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Arkadaşın micrasında aynısı oldu devrilme 730 tl hasar çıkıyordu. Sigortacı tramer merkezi arayıp 1 hafta da düzelttiler. çarpma yazdı. 

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
Bir saat önce, Ali Ozan Yurtsever yazdı:

Arkadaşın micrasında aynısı oldu devrilme 730 tl hasar çıkıyordu. Sigortacı tramer merkezi arayıp 1 hafta da düzelttiler. çarpma yazdı. 

Peki bunu hasar yaşayan sahibi mi yaptı yoksa satın aldıktan sonraki sahibi mi yaptı?

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever
2 saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Peki bunu hasar yaşayan sahibi mi yaptı yoksa satın aldıktan sonraki sahibi mi yaptı?

Arkadaşım aracını satacaktı ilan vermeden önce mesaj atalım bakalım ne gelecek dedik. mesajı görünce şaşırdık bizde, satmadan önce kendisi düzelttirip öyle ilan verdi. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...