İçeriğe Yönlendir

Toyota Verso'yu Nasıl Bilirsiniz?

Bekir Çelik

Recommended Posts

Bekir Çelik

Merhaba arkadaşlar.

Nasipse 2 ya da 3 ay sonra C-Max almaya niyetliyim. Epey okudum, araştırdım, piyasayı takipteyim. Muadillerine de bakıyoru haliyle. Picasso uçtu gitti güç yetmez zaten. Meriva piyasası yok, Zafira'nın yüksek modellisi de çok pahalı. Scenic altından olsa Renault sonuçta, eski Renault kullanıcısı olarak düşünmüyorum.

El hasıl geriye tek rakip Verso kaldı.

1.6 Comfort Extra Benzin+LPG (Ladirenzo ya da muadili kalitede)

50-60 bin km

6 İleri Manuel Vites

Çift Bölgeli Dijital Klima

Hava Yastığı Tavan Hariç Full

Ön Kol Dayama

Soğutmalı Torpido

2011

Hatasız (Boya Değişen Yok)

5 kişilik (7 Kişiliği de Mevcut)

Bagaj 417 lt

55.000 TL dolaylarında bulunabiliyor.

Bu fiyata:

1.6 Trend C-Max  Benzin

40-60 bin km

5 İleri Manuel Vites

Manuel Klima

Sürücü/Yolcu/Yan/Tavan Hava Yastığı

2012/2013

Hatasız (Boya Değişen Yok)

5 Kişilik

Bagaj 471 lt

55.000 TL dolaylarında bulunabiliyor.

Şöyle ikisine bakınca Verso daha donanımlı. Ancak nedense tutulmamış gibi. Bunu sahibinden'deki ilan sayısına bakarak da söylüyorum; yollarda görme sıklığına bakarak da. Yakıt olarak 1.6 LPG'li Verso 22-25 krş yakıyor imiş. C-Max'in ikinci eli Verso'ya göre daha iyidir muhakkak. Siz bu ikilemi nasıl değerlendirirsiniz?

Örnek bir ilan koyayım müsade varsa. Bu ilan dün akşamdan beri aklımı çelmiyor değil.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-ilk-el2011_verso_com-extra_61bin-km_boya-yok_lpg_jant_kislik-ls-390435808/detay/

Not: İlan sıkıntı olursa kaldırabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Şahsen bu kasa araçlara 1.6 atmosferik motorun yeterli olmayacağını düşünüyorum, ailecek kullanılacağı için ağırlık daha da fazla olacak ve bu da yakıt tüketiminde turbo dizele göre fazlaca olarak dönecektir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Erden
(düzenlendi)

Toyota güzel araçtır. versonun iç tasarımını hiç sevemedim. çin malı kasetçalar var gibi duruyor ön taraf. kalitesine sözüm yok,ama bu segmentte ford daha ön planda. c-max kullanıpta kötü diyen duymadım. zor bir seçim içindesiniz,ben her ikisinide canlı olarak inceleyin sonra karar verin. ikiside gaz ile uyumlu motora sahip. bakım maliyetleri birbirine yakındır hatta ford biraz daha iyidir. turbo motorda çıkabilen sıkıntılara bu tip atmosferikte rastlamazsınız. eğer hız ve güç beklentiniz varsa o zaman başka.

tarihinde Serkan Erden tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik
20 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Şahsen bu kasa araçlara 1.6 atmosferik motorun yeterli olmayacağını düşünüyorum, ailecek kullanılacağı için ağırlık daha da fazla olacak ve bu da yakıt tüketiminde turbo dizele göre fazlaca olarak dönecektir.

Dolayısıyla 1.6 Trend Benzinli değil de Dizel'e yönelin diyorsunuz sanırım. 1.6 Trend Dizeller de 63 bin civarında sanırım.

16 dakika önce, Serkan Erden yazdı:

Toyota güzel araçtır. versonun iç tasarımını hiç sevemedim. çin malı kasetçalar var gibi duruyor ön taraf. kalitesine sözüm yok,ama bu segmentte ford daha ön planda. c-max kullanıpta kötü diyen duymadım. zor bir seçim içindesiniz,ben her ikisinide canlı olarak inceleyin sonra karar verin. ikiside gaz ile uyumlu motora sahip. bakım maliyetleri birbirine yakındır hatta ford biraz daha iyidir. turbo motorda çıkabilen sıkıntılara bu tip atmosferikte rastlamazsınız. eğer hız ve güç beklentiniz varsa o zaman başka.

Hız ve güç beklentim yok ancak, uzun yolda yokuşlarda bayılsın da istemem açıkçası. Torku 160 ikisinin de ama bir sıkıntı olur mu bilmiyorum. İkisi de 130 hp sivarında. Arada pek fark yok.

Yorum bağlantısı
Ahmed Talha Karaarslan

verso :good1:

1.6 atmosferik motor sadece dik yokuşlarda sıkıntı çıkarır. bende 1.33 atmosferik var auris 5 kişi + bagaj yaylaya çıkıyor, bayılıyormu evet 2. vites bağıra bağıra 40 km hızda çıkıyor belki ... ama çıkıyor :) toyota sorunsuzluk ve lpg uyumu açısından daha iyi bir seçim.(cmax dizel olacaksa rakibi olabilir) bu yönden. japon tasarımcılar işlevsellik ve verimliliğe bakıyorlar. estetik noksanı biraz :)  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Performans derken öyle çok güçten bahsetmiyorum elbette makul ölçülerde performans ancak kendine yeten bir motor ve ağırlık 1.6 atmosferik motoru çabuk bayıltır, bu yüzden gerektiğinde olmayan güç nedeniyle araçtan soğuyabilirsiniz. Hızlı değil de akıcı kullanıyorsanız memnun etmez. Benim tercihim 2008-2010 arası ilk kasanın makyajlı versiyonu olan c max tdci dan yana olurdu.

Bu arada 2009 otomatik 1.6 corolla kullanıyorum. Araç yolcu ile dolu olunca fark rahatlıkla hissediliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Polat
(düzenlendi)
Şimdi, Sefa Çelik yazdı:

1.6 avensis denemiştim. Bir araba nasıl hantal olur çok iyi anladım. Aynı motor ise, sağdan sağdan 40-60 la takılırsınız. 

C-max bence çoğu yönden avantajlı. Dizel almaya çalışın. 

1.6 Avensis 110 beygirlik motoru yaklaşık 1 yıl kullanmış biri olarak söylediklerinize kesinlikle katılmıyorum performans beklentiye göre değişir ama size şunu diyebilirim Mondeo mk3 benzinli otomatik araçtan gayet performanslı bir araçtır. Motor hacminin düşük olmasına rağmen.Verso'ya gelince 132 beygir 6 ileri vites baktığınız araç yakıtı gayet makul performansı ise beklentiye göre değişir ama üzmez sizi. 

tarihinde Oğuzhan Polat tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Bende ilandaki araç ile ilgilenmiştim. Ancak maddi sıkıntılardan dolayı başka bahara kaldı. Araç çok hoşuma gitti, ancak ilk sahibi değil haberiniz olsun.

Yorum bağlantısı
Ahmed Talha Karaarslan

arkadaşlar.. burda karşılaştırılan iki araçta atmosferik benzinli.. ben olsam toyota verso derdim her şekilde :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik
2 saat önce, Ali Alp Gökçe yazdı:

Bende ilandaki araç ile ilgilenmiştim. Ancak maddi sıkıntılardan dolayı başka bahara kaldı. Araç çok hoşuma gitti, ancak ilk sahibi değil haberiniz olsun.

Hayırlısı olsun hocam. İnşaAllah size nasip olur. Ben kesin kara vermiş değilim. Araç hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz? İlk sahibi değilse arkadaş, verdiği diğer bilgiler de şüpheye düşer o halde.

Yorum bağlantısı
13 saat önce, Bekir Çelik yazdı:

Hayırlısı olsun hocam. İnşaAllah size nasip olur. Ben kesin kara vermiş değilim. Araç hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz? İlk sahibi değilse arkadaş, verdiği diğer bilgiler de şüpheye düşer o halde.

Özelden atıyorum.

Yorum bağlantısı
Bekir Çelik
12 saat önce, Eren Erdoğan yazdı:

Bu aracı tavsiye ederim. Aklınızda soru işareti kalmayacak bir araba.

İlanı görmüştüm hocam, teşekkür ederim. Bir ölçüp biçelim nasipse. Yorumlar için çok teşekkür ederim cümleten.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...