İçeriğe Yönlendir

Fusion - Motor Soğukken Devir Yükselip Alçalması

Erdoğan Rodoplu

Recommended Posts

Erdoğan Rodoplu
(düzenlendi)

arkadaşlar merhaba . buna benzer konu varsa şimdiden affola . biraz bakındım ama yok gibi.

şöyle bir olay keşfettim ilk defa . Aracım 2010 1.4 tdci Fusion 106bin km de . 

Motor soğukken devir göstergesi 2-3 milim yükselip alçalıyor devamlı . Tam anlayamadım herhangi bi tekleme vs. falan yok . Çok yükselip alçalma olmuyor sadece 2 milim falan öyle 1500 lere falan gelmiyor herhangi stop etme vs. durumuda yok. Kulağıma motorun sesi de değişik gelmeye başladı. Acaba Neden olabilir ? 

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ısınınca durum nasıl? yazın da aynı mıydı? az ısınınca rölantide egzos dumanı nasıl?

Yorum bağlantısı
Erdoğan Rodoplu
5 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

ısınınca durum nasıl? yazın da aynı mıydı? az ısınınca rölantide egzos dumanı nasıl?

ısındığında rölantide devir de herhangi bir oynama yok . ısınınca düzeliyor . yazın herhangi bir problem yoktu . ilk defa çıktı bu akşam. egzos dumanını kontrol edeceğim ona hiç dikkat etmedim..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

havalar soğuk o bakımdan marşatan sonra az ısınması lazım ancak rölanti de hala oynarken dumana bakın tercihen arkayı duvara verirseniz daha iyi olur. sonra da ısınınca ve rölanti düzelince bakın. bariz fark var ise sorunun görselini yakaladık demek. bu arada istasyon değişimi yaptınız mı 1-2 depo önce o da önemli

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...