İçeriğe Yönlendir

Focus III - 1.6 tdci 95 bg ile 1.6 tdci 115 bg arasındaki fark

Hakan Kalkan

Recommended Posts

Hakan Kalkan

Arkadaşlar bu iki motorda her şeyiyle aynı olmasına rağmen bu güc farkı turbodan mı kaynaklanıyor yada başka bir izahı varmı? Her iki motor arasındaki performans  farkı hissedilir biçimde mi? 95 bg motorun turbosunu değiştirerek daha fazla bg ve tork elde edilir mi? Baba mın arabasındaki turbo bitmiş durumda focus 2011

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tam anlamadım. İki motor arasındaki teknik farklılıkları mı soruyorsunuz, babanızın aracını nasıl daha güçlendirmeyi mi yoksa bitik turbo sorununu çözmeyi mi?

Yorum bağlantısı
Emrah Uludağ
2 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Tam anlamadım. İki motor arasındaki teknik farklılıkları mı soruyorsunuz, babanızın aracını nasıl daha güçlendirmeyi mi yoksa bitik turbo sorununu çözmeyi mi?

Anladığım kadarıyla yeni turbo alınacak, "vgt alsam olur mu?" demek istiyor. Olur mu ki öyle bir şey?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Enjektör ler ve yazılım da değişik izahı teknik olarak açık

Dıştan görünen turbo farkı değil sadece

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hakan Kalkan

Sorum teknik olarak; yazılım atmadan 95 lik focusu nasıl 115 lik yaparım sonuçta motor aynı diye düşünüyorum..Arabaya turbo lazım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
2 saat önce, Hakan Kalkan yazdı:

Arkadaşlar bu iki motorda her şeyiyle aynı olmasına rağmen bu güc farkı turbodan mı kaynaklanıyor yada başka bir izahı varmı? Her iki motor arasındaki performans  farkı hissedilir biçimde mi? 95 bg motorun turbosunu değiştirerek daha fazla bg ve tork elde edilir mi? Baba mın arabasındaki turbo bitmiş durumda focus 2011

Uygun bölüme taşınmıştır.

Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek
6 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Uygun bölüme taşınmıştır.

Emre, araç F2,5. Focus 2 bölümüne taşımak gerekiyor.

sanırım. 

95 lik denmiş ama belki de yanılıyor olabilirim.

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Hayır turboları aynı zamanında bakmıştım Garrett 1244v. Bir kaç parça farklı ama hatırlamıyorum, kalanı yazılımsal diye düşünüyorum.

@Çağlar Bayur abim diğer farkları belirtmiş zaten, Turbo parasının yarısına yazılım ile o iş çözülür

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
4 saat önce, Hakan Kalkan yazdı:

95 lik focusu nasıl 115 lik yaparım

satıp güçlüsünü almak pratikte mantıklı olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan

Babanızın arabası kaç km'de? 2011 model araç için turbonun bitmesi garip değil mi bana mı öyle geldi yoksa? Hor bir kullanım var mı sizce?

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
On 17.02.2017 at 17:25, Sadık Taşyürek yazdı:

Emre, araç F2,5. Focus 2 bölümüne taşımak gerekiyor.

sanırım. 

95 lik denmiş ama belki de yanılıyor olabilirim.

On 17.02.2017 at 18:12, Samet Daz yazdı:

Focus 2 ,2.5 de 115 yok abi tdci 90/109 HP var

Ben de ilk başta focus 2 sanmıştım ama 95-115 görünce 3'tür dedim abi, arkadaş cevap yazarsa anlarız artık.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
18 saat önce, Emre Şimşek yazdı:

Ben de ilk başta focus 2 sanmıştım ama 95-115 görünce 3'tür dedim abi, arkadaş cevap yazarsa anlarız artık.

Focus 3 diye başlıkta da yazıyor  zaten böyle bi motor sadece  3-3.5 de var

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
On 19.02.2017 at 13:13, Samet Daz yazdı:

Focus 3 diye başlıkta da yazıyor  zaten böyle bi motor sadece  3-3.5 de var

Başlığa o ibareyi ben koydum :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...