İçeriğe Yönlendir

307 orjinal kumanda kolunu roadstar 8100 uygulama yardımı

Fikri Gültepe

Recommended Posts

Fikri Gültepe

307 aracıma roadstar rd 8100 duble din teyp taktım gayet güzel oldu geri görüş kamerası ilave ettim herşey güzel ancak aracın orjinal kumanda kolunu teybe uygun hale getirmek için baya uğraştım hazır aparatlara baktım benin teyp için uygun olanı yoktu

bi rus sitesinde bi amca sony teyp için dirençlerle bi çalışma yapmışWEBPAGE_20170128_155347.thumb.jpg.c9b027

aynısını uyguladım ancak çalışmadı

acaba her teyp için ayrı akım değeri mi var kumanda kolunundan çıkan akım değerlerini avometre ile sağlıklı ölçemiyorum tuşa basılı tuttuğumda değer sürekli düşüyor.

bilgi olarak aracın kumanda kolundan tek veri kablosu geliyo duble teyp arkasında kumanda için key1 key 2 kabloları var bu key lere kumanda dan gelen tek kabloyu başladığımda ses tuşuna bastığımda sesi sürekli açıyor şarkı ileri tuşuna bastığımda sürekli şarkıyı durdurup yeniden başlatıyor konu uzun oldu ama meramımı inşallah anlatabilmişimdir şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sermet Gündoğdu

Kumanda ile teyp arasına küçük bir devre gerekebiliyor bazı kumandalarda sizinki de böyle olabilir.Araştırmaya devam edelim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikri Gültepe

pejo kullananlar elektrik elektronik aksamıyla oynamayı pek sevmiyorlar o yüzden çok fazla bişey bulamadım ama az daha fransız formlarını gezerken fransızcayı söküyordum

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay
Bir saat önce, Fikri Gültepe yazdı:

pejo kullananlar elektrik elektronik aksamıyla oynamayı pek sevmiyorlar o yüzden çok fazla bişey bulamadım ama az daha fransız formlarını gezerken fransızcayı söküyordum

félicitations  ;)

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Teypte kumanda tanıtma menüsü varsa oradan deneyin ancak bu uğraşlara girdiğinize göre olmamış.

Eski teybin pin diyagramını bulup bakın. Kumanda için tek hat üzerinden analog bilgi ile çalışanlar da var canbus üzerinden çalışanlar da.

Açıkçası Pug'a çok uzak olduğum için net şeyler söyleyemiyorum.

Eğerki analog veri üzerinde oluyorsa yukarıda verdiğiniz rus eleman gibi yapılabilir. Double teybin arkasında W/R soketi veya giriş pini olmalı.

Yıllar önce babamın Vectra aracına piyasada olmadığı için kendimiz modül yapmıştık.

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikri Gültepe

teyp canbus üzerinden çalışıyor W r girişi de yok :) araştırmaya devam edeyim ama bir gün yapacağım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Canbus ise araya adaptör lazım.

Sırf bu yüzden teyp değiştirmiyorum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikri Gültepe

saat forum da bi arkadaş demiş ki. ben roadstar rd 8100 double teyp kullandım bi ara onda direksiyon tuşları programlanıyordu yani teypten çıkan kablolarla direksiyondan gelen Kabloları direk bağlayıp şu tuş On Of yapsın şu tuş ses açsın gibi ayar yapabiliyorum. teybin özelliği vardı yani aparatsız çalışıyordu. ama bunun için direksiyon kumandasının Kabloları teybe direk gelmeli yani arada bir modul olmamalı. hyundai era da direk bağladım çalıştı. ama grand punto da çalışmadı direksiyonun altını açtım orjinalinde bir modul vardı orjinal teyp için. onu iptal ettim öyle çalıştırdım. alıntı http://www.seatclubturkey.com/muzik-ve-goruntu-sistemleri/46501-cordoba-pioneer-icin-direksiyon-kumandasi-aparati.html
yine bir devre yapmış öyle anladım yada orjinal modülü iptal edip direk denesem mi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Pug ancak kendi orjinal teybi takılıyken kumanda kolu aktif olur. Hiç kurcalamayın olmuyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...