İçeriğe Yönlendir

Mondeo 3 - Akü Arıza Işığı

Alptuğ Güler

Recommended Posts

Alptuğ Güler

Selamlar..

Düzce'den İstanbul'a hareket edeceğim sırada akü arıza ışığı yandı.ustam akuyu ölçtü ve akumun şarj olmadığını, yola cikmamami söyledi.ertesi gün şarj dinamosu nu soktu elektrikçi konjektor de hata olduğunu söyledi.duzcede orijinal konjektor olmadığı için uyacağını düşündüğümüz başka bir konjektor taktik.olctu şarj aldı..Ancak araca taktigimizda yine şarj almadı. Elektrik tesisatı, 3 lu soket vs kontrol edildi..Elektriksel bir sorun yok dendi..Usta beyinciye git dedi.beyinci konjektor orijinal diilse makine bile baglamam dedi..Döndüm tekrar elektrikçi ye.. Elektrik ustası dinamonunçakılı bilyelerini de beğenmedim gel yeni şarj dinamosu al takalım dedi ancak fiyatı 750 TL....

Napicam bilemedim orjinal konjektor sorunumu çözer mi cozse de geçici bir çözüm mü olur.. illa ki Şarj dinamosu değişecekse cikma tercih edilir mı..onereceginiz cikmaci var mı yoksa konjektor tamiri yeterli mı..Öneri ve yorumlarınızı bekliyorum

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

beyin kontrollü şarj var voltaj ölçümü ile olmuyor. orjinal sorunu çözer. şarj sorunu enjektörü de bozar bir an önce yaptrın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Birinci

Benim açtığım konuya bakabilirsiniz. Çözümü orada var.

Ayrıca elimde fazlalık bir adet dinamo mevcut. Çok az kullanıldı. Uygun fiyata verebilirim. Tabi dinamonuz bozulduysa.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alptuğ Güler

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim.. Anlaşılan şarj dinamosu değişimi kaçınılmaz oldu.Murat üstad elinizdeki dinamo ile ilgileniyorum..Özelden telimi dun gonderdim ama sanırım okumadiniz..İrtibata geçebiliriz..

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...