İçeriğe Yönlendir

Kabus gibi motor öldürücü hata

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Raslantı eseri rastladım. Satıcı ne sattığını bilmeyince.....motorlara yazık ediliyor

Liqui moly nin bir ürünü, ismi Blei-Ersatz. Aslında isminden açıkça anlaşılıyor, dil bilgisi kafi, mekanik bilmeye bile gerek yok. Bu eski kurşunlu benzinli motorlarda kurşunsuz benzine ilave edilen bir çeşit yağlama artıcı katkı (kurşunlu benzinde aynı zamanda yağlama kabiliyeti de vardı)

https://www.liqui-moly.eu/liquimoly/produktdb.nsf/id/de_1010.html?Opendocument&land=PT

Bir sitede bu ürünü lpg li motorlar için katkı diye satıyorlar. Alanlar da yorum yapmış, muhteşemmiş, depoya koymuşlar motor acaip de atak olmuş hem de lpg de :)  çok işe yaramış ...

Satan sitede yazan aynen şu : Lpg Yakıt katkısı..

katalizatörlü motora bunu koymak, tavanı boyamaktan daha fazla masraf açar, kullananların da alışageldiği gibi yorumlarda çok çok faydalı olmasını belirttikleri , sıkça rastlanan psikolojik katkı sendromu..

Bir de benzin deposuna konan katkıdan , lpg kullanarak hissedilen performans... göz yaşartıcı....

Araştımacı olmalı...

• Beğen 25
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

zamanında standart motor yağını 100 ml ayrı kapla koymuştum.. deneme yapıldı, tüketim %10 düşmüştü :sandalye:  o değil de sonradan ciddi ciddi inanamadı müşteri , illa o katkıdan isterim diye geziyordu

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Araba yıkanınca sessizleşiyor gibi geliyor bana, psikolojik mi ? gerçek mi? :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

sessizleşiyor

jant temizleyici ile 10 ps cepte

Yorum bağlantısı
Ümit Kaan

Güvenilir site diye, kimse sorgulamadan alır, demekki ithal ürünlerde, ürünü iyice araştırmak lazım, ürünün kendi internet sitesine girip, translateyi çalıştıracaz, tarzanca birşeyler anlarsak anlarız, bahsi geçen ürünü satan site çok büyüdü, kontrolüde kaybetmeye başladılar demekki.

Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş
1 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

Aynen..

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Araba yıkanınca sessizleşiyor gibi geliyor bana, psikolojik mi ? gerçek mi? [emoji4]

Tozun kaporta üzerindeki tanecikleri Onmilyonbaloncuk taneden fazla. Buda aerodinamik yapıyı bozuyor ve ses oluşuyor. Az bilimsel olun kardişim
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Sanki bu ürünü tavsiye eden bir üyemiz vardı.
Bende arabanın içini temizleyip güzel kokmasını saglayinca içeri gelen seslerin azaldığını hissediyorum..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

plasebo etkisi ile böyle işte :)

Ama benzin deposuna atılan katkı ile lpg'de performans almayı iyi yakalamışsın :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ahmet Emirhan Bal

pekiya bu dizel veya benzin katkıları hakkında ne düşünüyorsunuz hepsi hikaye mi arasıra würt atıyorum gerek yoksa koymayayım.  bence aracı temizledikten sonra  olunca keyifli oluyorum o zamanda yüksek ses açıyorum ve araçtan gelen hiçbir sesi duymuyorum böylelikle temizleyince araç sessiz geliyo :D 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Katkı ürünleri istesek koli koli gelir ücretsiz. Bu zamana kadar hiçbir aracımızda kullanmadık ihtiyaç yok. Ara ara devir çevirin kafi.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
4 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

gerçek, senin enerjin arabaya bir şekilde yansıyor :)

Yorum bağlantısı
Emin Önal
11 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Bir de benzin deposuna konan katkıdan , lpg kullanarak hissedilen performans... göz yaşartıcı....

:D

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Tekin

.Konya da arkadaşım bayiliğini aldı :) geçen o kadar övdü ki , Yap bi karışık paket diyesim geldi :D

Yorum bağlantısı
Ali Gök

nolursa olsun 1 parça boya olacağına arabada 10 bin tl motorda masraf olsun . ama boyasız olsun :D:D

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
15 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

Benim ki hem sessiz gidiyor hem de az yakıyor (gibi geliyor)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
13 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Katkı ürünleri istesek koli koli gelir ücretsiz. Bu zamana kadar hiçbir aracımızda kullanmadık ihtiyaç yok. Ara ara devir çevirin kafi.

Koli koli mi? O kadara gerenk yok da, sen gene 5-10 dane isteyeydin, belki hediye etmek isteyeceğin arkadaşların olur :blush:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ümit Kaan
Bir saat önce, Mehmet Cihat yazdı:

dizel enjektör katkısı benim arabada işe yaradı :))

Plaseboduuur. :biggrin:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...