İçeriğe Yönlendir

Çekme belgeli araç almak

Volkan Ceneviz

Recommended Posts

Volkan Ceneviz

öncelikle konuyu doğru yerde mi açtım bilmiyorum şimdiden kusura bakmayın. 

Nasip olursa çekme belgeli araç alacağız lakin aracın daha önceden uzun süredir muayenesi yapılmamış ve çekme belge yapılmış satan öyle diyor bu aracı trafiğe sokmak plaka vs almak için neler yapmam gerekiyor daha önceden muayenenin olmayışının bana ne kadar masrafı olur beni etkileyecek hususlar nelerdir ya ni kabaca fiyat ne patlar bana siz üyelerden bilgi istiyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yattığı süre ne kadar? hasar sonrası tamir mi görmüş yoksa uzun sire yatacak diye mi çekilmiş? çok farklı bir muayene şekli yok , sadece istasyona gidip gelirken çekici kullanın.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Trafikten çekilmeden önce muayenesi vardır. Vergileri ödenmiştir. Siz muayene ve sigorta yaptırdıktan sonra ruhsat ce plaka çıkarıp kullanabilirsiniz diye biliyorum. Vergi borcuyla falan trafikten çekilemez..

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Çekildiği tarih ortaya çıkmaz ise son 5 yılın cezalı bedeli ödenmek zorunda. Başıma geldiği için biliyorum

Yorum bağlantısı
Volkan Ceneviz
17 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Çekildiği tarih ortaya çıkmaz ise son 5 yılın cezalı bedeli ödenmek zorunda. Başıma geldiği için biliyorum

çekildiği tarih bellidir herhalde bana bir süre muayene olmadığı için 1000 tl kadar gecikme çıkar dedi ama tarihi neden belli olmasın ki .

30 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Trafikten çekilmeden önce muayenesi vardır. Vergileri ödenmiştir. Siz muayene ve sigorta yaptırdıktan sonra ruhsat ce plaka çıkarıp kullanabilirsiniz diye biliyorum. Vergi borcuyla falan trafikten çekilemez..

bizim aracın da muayenesi yoktu çekme belge yaptırdık ama 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Aracın çekildiği tarih trafikte başka, tüvde başka çıktı. Bu sebeple en eski tarihi baz aldılar

Yorum bağlantısı
Volkan Ceneviz
13 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Aracın çekildiği tarih trafikte başka, tüvde başka çıktı. Bu sebeple en eski tarihi baz aldılar

doğru araştırdım belgeler ile ıspatlayamadığın taktirde 01.01.2005 tarihi baz alınarak ödeme yapılıyormuş eğer öyle olursa 1600 küsür lira geçiyor bizlere :/

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Nakliye işini bırakalı 1 yılı geçti. Tıra yan çekerlerden bir araç çarpmıştı, hata bizim şöförde olduğu için 8/8 biz kusurlu çıkmıştık. Arabayı çalıştırmamaya karar verince bu kazadan sonra sigorta 3.000 liranın üzerinde çıkınca, tabi birde MTVde aynı fiyat olunca babam trafikten çekti. Şu an çekme belgeli ve satılık. Satışı gerçekleştiğinde sadece muayenesi yapılıp yeni plaka takılarak trafiğe çıkabiliyormuş.

01VEgB.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Ceneviz
8 saat önce, Sercan Eskin yazdı:

Nakliye işini bırakalı 1 yılı geçti. Tıra yan çekerlerden bir araç çarpmıştı, hata bizim şöförde olduğu için 8/8 biz kusurlu çıkmıştık. Arabayı çalıştırmamaya karar verince bu kazadan sonra sigorta 3.000 liranın üzerinde çıkınca, tabi birde MTVde aynı fiyat olunca babam trafikten çekti. Şu an çekme belgeli ve satılık. Satışı gerçekleştiğinde sadece muayenesi yapılıp yeni plaka takılarak trafiğe çıkabiliyormuş.

01VEgB.jpg

En son muayene gecerlilik suresinden itibaren trafige cikacak kadar ki gune kadar ki gecikme ucreti aliniyormus

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
2 saat önce, Volkan Ceneviz yazdı:

En son muayene gecerlilik suresinden itibaren trafige cikacak kadar ki gune kadar ki gecikme ucreti aliniyormus

Kullanılmayan bir aracın ne gecikmesi olur ki, ben oraya anlam veremedim. Trafik.gov.tr de muayene sonrası eski plakaları verilir ve trafiğe çıkar diyor..

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin
3 saat önce, Volkan Ceneviz yazdı:

Sanmıyorum öyle bir mevla olacağını ama yanlışta biliyor olabilirim.

Ama mantıken bakıldığında zaten kullanılmamak üzere trafikten çekilen bir araç için neyin gecikmesini alıyorlar ki. Öyle birşey olsa çekmeye ne gerek kalırdı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Çekme belgesinin anlamı kalmaz muayene süresi farkı alınıyorsa?

Hasarda hiç extra ödeme hatırlamıyorum.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Eğer belge ile iki sene Önce muayene yapılıp trafikten çekildi ise sıkıntı yok. Belge yoksa sıkıntı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...