İçeriğe Yönlendir

Mazda 3 - Patlak Egzoz Benzeri Ses

Oğuz Erdoğan

Recommended Posts

Oğuz Erdoğan

Bu gün araba ara hızlanmalarda ve debriyajin kavradıği anda abart egzoz benzeri ses çıkarıyor. Araç 2012 mazda 3  dizel sıkıntı büyük müdür yoksa soğuk hava kaynaklı midir

Yorum bağlantısı
Oğuz Erdoğan

sarsıntı yok. yavaş hızlanırken sorun yok. vites boştayken gaz verince o ses gelmiyor. yalnız en son perşembe gün tam park yerine girmeden 15-20 metre önce 15 cm vardır derinliği sudan geçmiştim alşamüstü, hava bütün haftasonu 0'ın altındaydı gece de -15 falan. acaba bi yerlere su girip don mu yaptı. motor sesinde sıkıntı yok herhangi bir arıza lambası veya ikaz yok

Yorum bağlantısı
Hakan Akdemir

Bahsettiğiniz sesin birebir  aynısını dün akşam dizel poloda yaşadım. Boşta devir çevirirken ses yok fakat araç viteste iken ve ara hızlanmalarda bahsettiğiniz sese benzer bir ses geliyordu. Sabah kaputu açtığımda hava filtresinden çıkan hortumun yerinden çıktığını gördüm. Yerine takınca ses kesildi. İlk iş hava filtresi, turbo ve intercollera giden hortumları kontrol edin yerinden çıkan ve yırtılmış olan olabilir.

Yorum bağlantısı
Oğuz Erdoğan

Dün boru lara baktım gevşeklik falan yok. Bugün fark ettim ki kavrama sırasında titreme yapıyor sanki. Servis de erzurum da garantisi devam ediyor. Sanirim beni erzuruma yolcu edecek araba. Uzun yola çıkmaya da çekiniyorum

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Oğuz Erdoğan

Arkadaşlar araba düzeldi bugün bi bakayım diye biraz gezdim sıkıntı yok ses yok . Eski haline döndü sanırım soguktanmis bi kaç gündür hava iyiydi . Başka bi sebep aklıma gelmiyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...