İçeriğe Yönlendir

Clio 2 Titreme

Mustafa Cerci

Recommended Posts

Mustafa Cerci

slm arkadaslar

tamir konusunda tecrubeli arkadaslara akil danismak istiyorum

1-2 ay kadar once bir arkadasin clio 2 1.9 dci 65 bg aracinin debriajini degistirdim denedim biraz kullandim hersey normandi vites gecirleri kavramasi iyi idi. aracin devrini almadigi icin arac genelde evinin onunde yatti sadece cocuklari biraz ileri geri yapmis gecen gun lastiklerini degistirmek icin evden cikarken vites kolunda asiri bir sarsinti baslamis. neyse beni aradi disardan bir goz attim calismasinda sorun yok vites gecislerinde sorun yok geri giderken pek hissedilir bir sarsinti yok ama birden besinci vitese kadar ayagimi debriaydan cekerken cok asiri sallama var vites kolu yerinden cikacakmis gibi motor asiri derecede ileri geri sallaniyor ilk debriaj yada volanttan fanalmi yapiyor diye dusunduk ama daha cok motor  takozlarindan yapa bilecegi dusuncesi icersine girdik sonucta debriajin ayirmasinda bir sorun yok. aksam oldugunda pek bisey goremedik.

bu ariza hakkinda tecrubeli ustalarin gorus ve yardimlarina ihtiyac duyuyoruz. simdiden herkese tskur ederim

Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci
25 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

zaten biraz salanır şanzıman takozu gitmişse çok belirgin olur

abi bana daha cok alt ortadaki takozdan gibi geliyor vites kolu asiri  ileri geri  yapiyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

el freni çekip kaputu açıp kontrolüü şekilde gaz ver çek ile motor hareketine bakarak anlaşılır

Yorum bağlantısı
Osman Ünal2

Şanzıman takozu patlaksa ilk kalkışta bayağı sallar içeriyi. Eğer daha önce degismemisse kontrol.edilebilir

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...