İçeriğe Yönlendir

C Max 2 - Araç Hakkında Aklıma Takılanlar

Bekir Çelik

Recommended Posts

Bekir Çelik

Arkadaşlar/ Abiler merhaba. Nasipse C-Max alana kadar, aklıma takılan her konu için ayrı başlık açıp kirlilik yaratmak istemiyorum. Ara ara buradan başınızı ağrıtacağım sıkıntı olmazsa. Konuları ayrı ayrı açmak uygun görülürse yöneticilerin ikazı kâfidir.

* * *

2011-2013 Cmax'lerde motorun plastik muhafazası mevcut mudur? İşyerindeki filtreden dolayı resim yükleme sitelerine erişimim yok. Bir ilanla sorayım isterseniz:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-ilk-sahibinden-full-orijinal-348841641/detay

Bu ilandaki son fotoğrafta motor var. Burada 2012 Symbol'lerdeki gibi plastik muhafaza normalde var mı mesela? Eğer normalde var ise bu ilandaki motorun işlem görmüş olduğunu mu düşünmeliyim acaba?

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Bu modelde bir c-max alacaksanız 1.6 tdci motor tercih etmenizi öneririm.

Söylediğiniz ilandaki araç trend model olduğu için motor kapağı yok.Titanium modellerde motor kapağı var.

C-max alınabiliyorsa titanium donanım ile alınmalı hatta x paket opsiyonlu seçilmeli ve ekonomi ön planda ise dizel olmalı.Ne kadarlık bir bütçe ayırdınız bu işe bilmiyorum ama 55.000 tl değerinde bir araca baktığınıza göre o fiyata dizel olan modelinide bulabilirsiniz.

Benim naçizane tavsiyem öncelik sırasına göre,1.6 tdci, titanium donanım ve olursa x paket opsiyonlu modeller.Bir önceki aracım olan 2012 c-max tüm bu donanımları içeriyordu ve çok zevkli bir araçtı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkam Elma
Bir saat önce, Bekir Çelik yazdı:

Arkadaşlar/ Abiler merhaba. Nasipse C-Max alana kadar, aklıma takılan her konu için ayrı başlık açıp kirlilik yaratmak istemiyorum. Ara ara buradan başınızı ağrıtacağım sıkıntı olmazsa. Konuları ayrı ayrı açmak uygun görülürse yöneticilerin ikazı kâfidir.

* * *

2011-2013 Cmax'lerde motorun plastik muhafazası mevcut mudur? İşyerindeki filtreden dolayı resim yükleme sitelerine erişimim yok. Bir ilanla sorayım isterseniz:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-ilk-sahibinden-full-orijinal-348841641/detay

Bu ilandaki son fotoğrafta motor var. Burada 2012 Symbol'lerdeki gibi plastik muhafaza normalde var mı mesela? Eğer normalde var ise bu ilandaki motorun işlem görmüş olduğunu mu düşünmeliyim acaba?

Bekir bey trend model bakıyorsanız ilandaki aracın dizeli mevcut bende satılık araçlar bölümünde konuya bakabilirsiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik
3 saat önce, Ahmet Türedi yazdı:

Bu modelde bir c-max alacaksanız 1.6 tdci motor tercih etmenizi öneririm.

Söylediğiniz ilandaki araç trend model olduğu için motor kapağı yok.Titanium modellerde motor kapağı var.

C-max alınabiliyorsa titanium donanım ile alınmalı hatta x paket opsiyonlu seçilmeli ve ekonomi ön planda ise dizel olmalı.Ne kadarlık bir bütçe ayırdınız bu işe bilmiyorum ama 55.000 tl değerinde bir araca baktığınıza göre o fiyata dizel olan modelinide bulabilirsiniz.

Benim naçizane tavsiyem öncelik sırasına göre,1.6 tdci, titanium donanım ve olursa x paket opsiyonlu modeller.Bir önceki aracım olan 2012 c-max tüm bu donanımları içeriyordu ve çok zevkli bir araçtı.

Hocam önerinizi dikkate alacağım, teşekkür ederim. Aslında bu işin sonu yok, 3. daha koyup dizeli, 3 daha koyup x paketi alınabiliyor da, benim araç şu an 96 Broadway. Bu araçtan sonra neye binsek tatmin eder sanırım. :) Henüz netleştirmedim model ve fiyat aralığını ancak C-Max'te kararlıyım nasipse. Dizel candır elbette. 1.5 dci'ı hala özlüyorum motor olarak. 65 hp idi ama o yokuşu tırmanışına hastaydım. Çok sağolun.

3 saat önce, Erkam Elma yazdı:

Bekir bey trend model bakıyorsanız ilandaki aracın dizeli mevcut bende satılık araçlar bölümünde konuya bakabilirsiniz

Erkam bey, sizin aracı görmüştüm. Çok güzel, temiz görünüyor. Allah kaza bela vermesin, hayırlı müşteriler nasip etsin.

Ben yakın vadede almayı düşünüyorum ancak şu an için değil. Yaz girmeden diye hesabım var ama nasip olur mu bilmem. O zamana dek sizin aracın kalacağını sanmıyorum. :) Hayırlısıyla satılır inşaAllah. Ola ki denk düşer o gün geldiğinde, talip olabiliriz. Çok teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkam Elma

Bekir bey doğru araca karar vermişsiniz emin olun.Hayırlısı olsun 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Bekir Çelik

Arkadaşlar Cmax'in ağır bakımı 100 bin km'de mi? Bu bakımda neler yapılıyor ve güncel bakım maaliyeti nedir?

Yorum bağlantısı
Erkam Elma
(düzenlendi)
12 saat önce, Bekir Çelik yazdı:

Arkadaşlar Cmax'in ağır bakımı 100 bin km'de mi? Bu bakımda neler yapılıyor ve güncel bakım maaliyeti nedir?

Bekir bey aldınız mı 

tarihinde Erkam Elma tarafından düzenlendi
Kelime eksikliği
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Bekir Çelik

Ön cam rezistansı hangi donanımlarda var acaba?

Yorum bağlantısı
Bekir Çelik

2012/2013 güncel bakım maliyetleri nasıldır acaba? Kaç km'de bir?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Bekir Çelik

Geceniz mübarek olsun.

* * *

Cam tavanlı Titanium'lar var. 15 kadar yani, yanlış kategori olma ihtimali zayıf hepsinin. SCTi dışında, sadece Titanium X'de cam tavan var sanıyordum?

Bir de, sürgülü kapı Grand'larda var sanıyordum. Bir Grand ilanı gördüm, sürgülü kapılı değildi. Mesaj attım, yanlış kategori olabilir mi diye, bu modelleri de var gibi bir cevap aldım. Bu kafamdaki karışıklığı giderebilir misiniz rica etsem?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Bekir Çelik

Abiler 13 Tit X sessize alma (mute) tuşu var mı?

Bir de ayak altinda sigorta paneli tarafinda ayak lambasi var hic yandigini gormedim? Ne zaman yaniyor o lamba?

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Gece yaniyor kırmızı ambiyans aydınlatma. Parklara bağlıdır sanırım.Ambiyans dışında ayrı bir lamba dikkatimi çekmedi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik

4 saat önce, İnan Çınar yazdı:

Gece yaniyor kırmızı ambiyans aydınlatma. Parklara bağlıdır sanırım.Ambiyans dışında ayrı bir lamba dikkatimi çekmedi.

Zaten okuma lambaları çok güçlü, yanınca ayak altındakine gerek kalmıyor da, yine de sigorta kutusunun orda ayak altı lambası gibi bir şey var, ne zaman yandığını bulamadım. Doğrusu yandığını hiç görmedim. Fotoğraf eklerim müsait olunca.

2 saat önce, İbrahim Arslan yazdı:

ZZ41Y0.jpg

(K) mute tuşu var.

Üstad fotoğrafı göremiyorum filtreden dolayı maalesef. Mute tuşu nerede acaba? Hangi tuş? Tarif edebilir misiniz?

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

http://www.otoclubturkiye.com/forum/index.php?/topic/252517-Titanium-X-Paket-Ambiyans-Aydınlatma
burdakine benzer bir kırmızı aydınlatma sistemi var. Kapı içi, ön sağ sol ayak altı orta bardaklik içi,torpido kapağı boyunca ... farlar açıkken gece yanması lazım. Tavan lambaları güçlü yaniyor. Hareket halinde rahatsız eder. Bunlar sürekli yaniyor.Belki gündüz de yaniyordur. Fiesta ile geldim nöbete c max evde o yüzden bakamıyorum

Mute tuşu sağ tarafta alttan 2. Yuvarlak olan. Telefon kapatma tuşunun altındaki

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...