İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - Fren Sorunu

Tanju Demir

Recommended Posts

Tanju Demir

merhabalar 2000 model 1.4 fun aracımın 1500km once fren disk ve balatalarını degıstırdıler.

Orjınal ford marka alıp taktırdım,ustaellerde

alışır demelerıne ragmen hala frenler ıyı tutmuyor gıbı gelıyor bana,araba durmuyor bir turlu

frenlerı bıraz zayıfmı bu arabaların.

ayrıca 6 ay oldu aracı alalı debrıyaja hala tam olarak alışamadım,yukarda kavrıyor

balata bıtıyormu dıye ustaya baktırdım daha 30-40bın gıder dıyor

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 saat önce, Tanju Demir yazdı:

merhabalar 2000 model 1.4 fun aracımın 1500km once fren disk ve balatalarını degıstırdıler.

Orjınal ford marka alıp taktırdım,ustaellerde

alışır demelerıne ragmen hala frenler ıyı tutmuyor gıbı gelıyor bana,araba durmuyor bir turlu

frenlerı bıraz zayıfmı bu arabaların.

ayrıca 6 ay oldu aracı alalı debrıyaja hala tam olarak alışamadım,yukarda kavrıyor

balata bıtıyormu dıye ustaya baktırdım daha 30-40bın gıder dıyor

@Sabri Güngör usta bi görsün bakalım burayı.

Hidroliğiniz yenilendi mi?

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör
7 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

@Sabri Güngör usta bi görsün bakalım burayı.

Hidroliğiniz yenilendi mi?

Bosch Car Servislerde fren test'e girin size aracın freniyle alakalı sonuçları versinler aklınızda şüphe kalmasın:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tanju Demir
(düzenlendi)

2 aracim var digeri 2000 civic ikisindede abs yok ama fren mesefeleri asiri farkli.Civicle hiz mesafe orani 10m ise fordda ayni hiz mesafe 15m de duruyor.Normal olabilir baska araclarla kiyasliyorum,araci 6 aydir kullaniyorum ilk aldigimda disk ve balatalar kotu diye degistirdik ama hidroligi vermeme ragmeb usta degistirmemis ve bana biz degistirmiyoruz dedi.

tarihinde Tanju Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bizde de o kasa fiesta vardı, bana da frenler zayıf gelirdi. Hızlanma çok iyi ama araç zor duruyordu. 

Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru

Bende de aynı araçtan var ve aldığım zaman debriyaj bende zor alıştım . Gerçekten yukarıdan kavrıyor ve ustalara sorduğumda sıkıntı yok gayet iyi debriyaj dediler. Aracın frenleri zayıf değil ama cok iyi de degil. Frenlemelerde dikkatli olmak lazim

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tanju Demir

bir kaç ustaya baktırdım,frenlerın normal oldugunu ama pek guven verıcı olmadıgını soyledıler.Fren mesafesıne çok dıkkat etmek lazım,lakin araba biraz geç yavaşlıyor

Yorum bağlantısı
Mustafa Kaya33

Bugun fiesta Flair 2000 model arabamı aldım Ford kullanıcıları ile birlikte olmak mutluluk ve güven veriyor Ford da çok acemiyim bende frene bastıktan 12 13 metre sonra duruyor bu normal bişey mi o zaman yazıları okudum hayırlı akşamlar  

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Rasim Can Mafratoğlu

Bu kasaların frenleri güven vermez mesafeyi iyi ayarlamanız lazım. Bende de var daima mesafeli gitmeye çalışıyorum. Ani frenlerde ciddi oranda kızaklıyor araç.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...