İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Yağ Çubuğuna Benzer Parça Yardım

Gencay Bengli

Recommended Posts

Gencay Bengli
(düzenlendi)

Değerli arkadaşlarım merhabalar ,

2009 model fiesta aracımda yağ çubuğuna benzer ondan biraz daha uzun bir çubuk dikkatimi çekti. Çubuğu çektiğimde ucunda biraz yağ vardı birde plastik sarı bir parça üzerinde max 55C yazıyordu. Yağ çubuğundan yağ ile ilgili bazı bilgilere ulaşıyoruz. Peki bu çubuktan   hangi bilgilere ulaşılabilir ?  Teşekkür ederim.

JaEGdE.jpg

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Sezgin

otomatik şanzıman yağ kontrol çubuğu olması lazım

kitapçığınızda detaylı bilgi mevcut olması lazım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gencay Bengli

Orjinal kitapçığı mevcut değil. İnternetten kitapçığını buldum.Bakım bölümüne baktım; fakat orada herhangi bir bilgi görmedim.

Cevap için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Fatih Duru

Gencay bey sizin aracın otomatik vitesinden memnun musunuz. 4 ileri olduğu için hep aklımda soru işareti oluyor özellikle uzun yolda motor sesi çok oluyor mu diye

Yorum bağlantısı
Gencay Bengli
On 25.02.2017 at 20:34, Fatih Duru yazdı:

Gencay bey sizin aracın otomatik vitesinden memnun musunuz. 4 ileri olduğu için hep aklımda soru işareti oluyor özellikle uzun yolda motor sesi çok oluyor mu diye

Fatih Bey selamlar ,

Aracın otomatik vitesi,geçişler açısından çok güzel. Sallantı ya da vuruntu yapmıyor. Hissettirmiyor; ama performansı düşük. Seri bir araç değil. İvmelenmesi biraz yavaş. 

Performans arıyorum dersen tavsiye etmem. ( lpg de de benzinde de takip ettim çok az fark mevcut)

Motor sesine gelince öyle rahatsız edici bir ses yok. Uzun yolda hız limitleri dahilinde 120-130 civarlarında uzun süre seyahat ettiğimde dikkat ettim devir saati 3200-3500 gibi yine de rahatsız olmadım. Ama araba bir vites daha istiyor . 5 vites olsa daha güzel olurdu diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Fatih Duru

Gencay bey merhaba;

Anladığım kadarı ile şehir içi için ideal bir araç. Ama çevirdiği devir sayısınca sanırım aynı. Düz vites aracımda da 5. vitesde de aşağı yukarı aynı deviri çeviriyor. Benimkide 6. vitesi istiyor :)

Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...