İçeriğe Yönlendir

Mondeo 3 - Sigorta Paneli Şase Bağlantısı

Harun Kocaçalışkan

Recommended Posts

Harun Kocaçalışkan

Araç kamerasını sigorta paneline baglayayim dedim ama sigorta panelinde sase yani eksi uc diyelim baglantisi yapacak yer bulamadim. Ortalikta vida falan da yok. Saseyi soket pinlerinden falan mi almak lazim?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
36 dakika önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Araç kamerasını sigorta paneline baglayayim dedim ama sigorta panelinde sase yani eksi uc diyelim baglantisi yapacak yer bulamadim. Ortalikta vida falan da yok. Saseyi soket pinlerinden falan mi almak lazim?

Sigorta kutusunda şasi olmaz.

Olsa da alınmaz.. Bulduğunuz herhangi sağlam bir yerden alabilirsiniz.

Teybe giden şasi, çakmağa giden şasi olabilir.. Tavan lambasına giden şasi olmaz sadece.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kamera konumu ön camda , kablosu zaten tepeden gidip ön cam yanından aşağı inecek. yan direkte yer buluınabilir şase için

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
15 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

kamera konumu ön camda , kablosu zaten tepeden gidip ön cam yanından aşağı inecek. yan direkte yer buluınabilir şase için

yan direkteki herhangi bir metal baglanti mi mesela yoksa illa ki kablo mu olmasi lazim. Yani arabanin metal aksami zaten şase gorevi goruyor degil mi?

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
18 dakika önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

yan direkteki herhangi bir metal baglanti mi mesela yoksa illa ki kablo mu olmasi lazim. Yani arabanin metal aksami zaten şase gorevi goruyor degil mi?

Evet aracın metal aksamı şase görevi görüyor.Genelde araçlarda kahverengi kablolarda şase olur.Mehmet abinin dediği gibi tavan lambası hariç bir şase kablosundan veya direk şaseye bağlayabileceğiniz bir yerden alınabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
1 dakika önce, Yasin Mümin Şimşek yazdı:

Evet aracın metal aksamı şase görevi görüyor.Genelde araçlarda kahverengi kablolarda şase olur.Mehmet abinin dediği gibi tavan lambası hariç bir şase kablosundan veya direk şaseye bağlayabileceğiniz bir yerden alınabilir.

tavan lambalarindan neden alinmaz peki.  Bunu da ayrica merak ettim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sağ yan direkte torpidoyu sökünce görebileceğiniz, bir vida var..   

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
2 saat önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Yani arabanin metal aksami zaten şase gorevi goruyor degil mi?

evet tüm metal şase.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
2 saat önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

tavan lambalarindan neden alinmaz peki.  Bunu da ayrica merak ettim.

Tavan lambasında artı uç sürekli vardır, şasi kapıyı açınca veya düğmeyi açınca gelir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Sigorta kutusunun sol tarafında bulunan metal yere iki vida ve metal parca kullanarak şase baglantisi sagladim. Sorunsuz calıştı.

37Rkr4.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...