İçeriğe Yönlendir

İ20 Nasıl Araçtır, Alınır mı?

Burak İşci

Recommended Posts

Burak İşci
(düzenlendi)

Merhaba geçtiğimiz aylarda Fiesta aracımı sattıktan sonra yeni araç arayışı içerisindeyim, yine hatchback dizel bir araç arıyorum. Bütçem 60.000 civarlarında, şu sıralar ilgimi Hyundai i20 fena halde çekiyor. Sizce nasıl araçtır, alınmaya değer mi? Deneyimleriniz nedir yeni kasa ile ilgili? Araç ile ilgili yorumlarınızı bekliyorum, varsa bu bütçe çerçevesinde başka araç önerilerinizi de duymak isterim, model olarak 2014 üstü, düşük kilometre ve hatasız-boyasız araçlar arıyorum.

Örnek olması açısından düşündüğüm iki araç ilanı;

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-ars-motors-i20-styl-cam-tavan-399661583/detay/

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-gallery-ufuk-hyundai-i20-dizel-pluscamtavan-plushatasiz-plusboyasizkm-17.000-392438388/detay/

tarihinde Burak İşci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Donanim illa cok olsun demezseniz üst segment araçlar bakılabilir. Bana göre Hyundai nin al benisi en yüksek olan elantra daha iyi bir seçim olur kanaatindeyim . i20 lerde hoş arabalar , burada önemli olan beklentileriniz ve ihtiyaçlarınızın ne oldugu . Umarım aradığınızı bulabilirsiniz.

tarihinde Murat Bağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Arkadaşım hem benzinli hem dizel versiyonunu aldı. Benzinli olanı babası kullanıyor, kendisinde ise dizel olanı var. Yakıt olarak çok iyi dedi, donanım yeterli seviyede, görüntü olarak güzel. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

gayet güzel bir araçtır bence donanımda tek eksik manuel klima başkada bir eksik yoktur donanımsal anlamda ancak bence  dahada önemlisi arabada dizel otomatik seçenek yok bu büyük bir eksi bence 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Polo Corsa Clio alacağıma İ20 alırım hem görüntü hem iç mekan ferahlığı hemde donanım olarak daha iyi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ömer Hava

Virajlar da güven vermiyor.Manuel tercih edilmeli,4 ileri otomatik şanzıman rampalar da bayılıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

İç mekan geniş, kalite iyi. Direksiyon sistemi kötü, sürüş zevki biraz zayıf bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak İşci

Herkese yorumları için teşekkür ederim. 1.4 dizel manuel düşünüyorum, benzinli otomatik de yakıt sorunu var malesef.

Mobilden yazıyorum, yazım hataları için kusura bakmayın.

Yorum bağlantısı
Burak İşci
Fiestadan niye vazgeçtiniz? 

Kilometre 130.000 olmuştu, diğer yandan da kaporta da olan bazı çizik göçükler arabadan soğuttu beni. Yakıt ve sürüş keyfi konusunda çok memnundum ancak şuan biraz daha donanımlı bir araç istediğim için i20 daha önde

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören
7 dakika önce, Burak İşci yazdı:

Kilometre 130.000 olmuştu, diğer yandan da kaporta da olan bazı çizik göçükler arabadan soğuttu beni. Yakıt ve sürüş keyfi konusunda çok memnundum ancak şuan biraz daha donanımlı bir araç istediğim için i20 daha önde

Hakkınızda hayırlısı olsun öncelikle.. Bazen dış görünüş yada donanım insanı kandırabiliyor ama daha sonra zaman geçtikçe aracın eksileri göze batmaya başlıyor. Öncelikle araç alımlarımda bayiiye gidip test sürüşü yapılmalı gerekirse 2 saat araç derinlemesine incelenmeli.  Malzeme kalitesi , Kullanışlılık , ihtiyaçlara karşılık verme gibi etmenler gözden geçirilmeli.. Örneğin araç çok nefistir ama yeterli eşya gözü yoktur misal Astra H kasa cep telefonu koymaya yer bulamazdım :D ..  En doğru kararı gene siz vereceksiniz bundan şüpheniz olmasın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

60 bin tl b sınıfı araca verilmeye karar verildiyse eğer görünüş olarak polo corsa fieasta  auris in alayından tipi daha güzel . hayır diyen takıntılıdır :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Otomatik benzinli active donanımı var mı? Sadece manueli mi var Active'in?

Yorum bağlantısı
Tevfik Işık

7 yillik 2007 grande punto m.jet active aracimi sattiktan sonra gecen cuma 2015 model 1.2 style panoramik tavanli i20'yi 44.700 TL ye aldim. Ilk izlenimim bu arac ic mekan genisligi konusunda c sinifi bir araci aratmiyor(j kasa astrayla hemen hemen ayni). Ayrica yalitim konusunda da sinifinin en iyiylerinden biri. Bana grande puntodan sonra c sinifi bir araba gibi hissetiriyor. Acilabilir cam tavan bir harika. Diş tasarim olarak da dikkat ceken modellerden birisi bence. Motor konusunda da 1.2 atmosferik 85hp bir motor nasil gitmesi gerekiyorsa oyle gidiyor. Tuketim olarak da dikkatli bir kullanimla ve ortalama 24km hizla 6.2 litre benzin tuketiyor. Kisacasi beni şu an icin fazlasiyla mutlu etti diyebilirim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna
On 2/26/2017 at 20:10, Tevfik Işık yazdı:

7 yillik 2007 grande punto m.jet active aracimi sattiktan sonra gecen cuma 2015 model 1.2 style panoramik tavanli i20'yi 44.700 TL ye aldim. Ilk izlenimim bu arac ic mekan genisligi konusunda c sinifi bir araci aratmiyor(j kasa astrayla hemen hemen ayni). Ayrica yalitim konusunda da sinifinin en iyiylerinden biri. Bana grande puntodan sonra c sinifi bir araba gibi hissetiriyor. Acilabilir cam tavan bir harika. Diş tasarim olarak da dikkat ceken modellerden birisi bence. Motor konusunda da 1.2 atmosferik 85hp bir motor nasil gitmesi gerekiyorsa oyle gidiyor. Tuketim olarak da dikkatli bir kullanimla ve ortalama 24km hizla 6.2 litre benzin tuketiyor. Kisacasi beni şu an icin fazlasiyla mutlu etti diyebilirim.

Hayırlı olsun, güle güle kullanın

Yorum bağlantısı
Tevfik Işık

Teşekkurler.

Yakit konusunda ufak bir guncelleme yapmak istiyorum. Ortalama yakit tuketimim hala 6-6.5 araliginda dolasiyor. Trip b'de 390 km'nin ortalamasi 6.3 lt/100. Havalar isinmaya baslayinca biraz daha dusebilir tuketim diye dusunuyorum.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Gök
On 02.03.2017 at 22:51, Tevfik Işık yazdı:

Teşekkurler.

Yakit konusunda ufak bir guncelleme yapmak istiyorum. Ortalama yakit tuketimim hala 6-6.5 araliginda dolasiyor. Trip b'de 390 km'nin ortalamasi 6.3 lt/100. Havalar isinmaya baslayinca biraz daha dusebilir tuketim diye dusunuyorum.

24 km hızda 6,3  yakması muhteşem bir değer. aynı dizel araba gibi maşallah

Yorum bağlantısı
Tevfik Işık

En son geçtigim 265 km'nin guncel tuketim verileri:

ortalama hiz 25

Ortalama tuketim 6.4

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...