İçeriğe Yönlendir

Muayeneden Geçemedim :(

Coşku Mert

Recommended Posts

Coşku Mert

aşağıda sıraladığım nedenlerden ötürü vize alamadım. herşeyim eksiksiz sanıyordum ama hiç ummadığım yerlerden kaldım. aracın benden önceki sahibi lpg sistemini yeniledikten sonra montaj tespit raporu yaptırmamış. cezasını şu an ben çekiyorum maalesef. bu da bir tecrübe oldu.

1 sıvı gaz sistemi onaysız (ağır kusur)
2 yakıt/gaz boruları: uygun olarak serilmemiş (ağır kusur)
3 ön sol tekerlek yataklama rulmanı: çok fazla boşluk mevcut (ağır kusur)

2. madde için lpg bayiisine gittim. orta egzoz yakınından geçen yakıt hortumu üzerine aluminyum parça kapladılar. bu şekilde geçersin dediler ama tuvturk teki görevli hortumunun makaron tarzı birşeyle kaplanmasını gerektiğini söylemişti. diğer kusurları giderdim sayılırda kafam bu hususa takıldı. başına gelen var mıdır?

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

makaron plastik olması lazım.aluminyum olması daha iyi olmuş.

zaten boru üzerinde siyah plastik gibi bir madde ile kaplı değil mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi

Benim eski araçtada aynı sorundan geçirmemişlerdi aynen aliminyum parça taktılar ikinciye geçmiştim sizde geçersiniz diye düşünüyorum 

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

eksozdan belirli bir cm uzakta olması olması gerekiyormuş ilk olarak. Yani makaronda kaplı olsa aliminyum plakada olsa öncelikli esas eksozdan uzaklıkmış. O gün lpg cide konuşuyorlardı. Onların yalancısıyım.

Yorum bağlantısı
Coşku Mert

hortum baya inceydi, kaplama var mi yok mu anlayamadım açıkçası.

yönetmeliğe göre ısı kaynaklarından 10cm uzakta olması gerekiyormuş. yalıtım varsa bu mesafe 5cm olabilirmiş

umarım bu şekilde geçer. yoksa bir daha muayene ücreti ödemek zorunda kalıcam

Yorum bağlantısı
Coşku Mert

muayeneden gectim arkadaslar. yakit borulari uzerine ısı koruma kaplatmistim. bu sekilde kabul edildi :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...