İçeriğe Yönlendir

En İyi Yazlık Lastik

Emre Öğüt

Recommended Posts

Evren Erakçora

Kış günü yaz lastik testi mi yapmışlar? Kış testi yapmadılar bu kış

Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren
Bir saat önce, Evren Erakçora yazdı:

valla abi bende şaştım bu duruma

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Güney yarım kürede yapılabilir.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

pirellinin etiket değerleri pek iyi değil benim ebatta michelin ise en ucuzu 200 lira conti benim ebatta 175lira etiket değerleride gayet güzel heralde conti alırım:)

Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren
8 saat önce, Emre Öğüt yazdı:

pirellinin etiket değerleri pek iyi değil benim ebatta michelin ise en ucuzu 200 lira conti benim ebatta 175lira etiket değerleride gayet güzel heralde conti alırım:)

emre contilerdeki aşınma sorunu gittiyse alınır conti ıslak zeminde frenleme A yakıt tüketimi C gürültü 71db pirelli ıslak zeminde B yakıt tüketimi C gürültü 69db araba öyle kötü bir değer yok pirelli alınır.Geçen sene işyerinde bi abiye pirelli aldık 2012 focus aracına halen memnun yaza kadar aklımdaki jantı bulamazsam pirelli alıcam aracıma

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Boyut önemli, 2017 testi 15" ile yapılmış, Michelin Primac 3 de 16" den başlıyor. 205/55R16 da Primac 3 en iyisiydi 2015 testinde. Siz hangi boyutta bakıyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren
Bir saat önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Boyut önemli, 2017 testi 15" ile yapılmış, Michelin Primac 3 de 16" den başlıyor. 205/55R16 da Primac 3 en iyisiydi 2015 testinde. Siz hangi boyutta bakıyorsunuz?

bizim baktğımız boyut 195 65 15 2014 yılında testte hankook 2017 yeni yapılan testte pirelli birinci çıkmış pirelli 2014 yılından beri lastik deseni değiştirmemiş nasıl oluyoda bu sene birinci çıkıyor orası kafamda soru işareti

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan
(düzenlendi)

2014 te palio ya pirelli 175/65/14 aldım gayet memnun kaldım 2016 da formula 185/65/14 aldım  araç aynı berbattı 20 bin km de her yeri çatladı ve ön lastikler balon yaptı lanet ettim sürekli devreye giren abs virajda kayma sanki kösele ayakkbı ile koşuya çıktım.

şimdi goodyear  pirelli  petlas arasında seçim yapacağım petlas yerli olduğu için listemde 2012de ka'ya pt515 almıştım bir sorun yaşatmadı 

kışlıklarım goodyear oldukca memnun kalmıştım

tarihinde Barış Kalkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren
39 dakika önce, Barış Kalkan yazdı:

2014 te palio ya pirelli 175/65/14 aldım gayet memnun kaldım 2016 da formula 185/65/14 aldım  araç aynı berbattı 20 bin km de her yeri çatladı ve ön lastikler balon yaptı lanet ettim sürekli devreye giren abs virajda kayma sanki kösele ayakkbı ile koşuya çıktım.

şimdi goodyear  pirelli  petlas arasında seçim yapacağım petlas yerli olduğu için listemde 2012de ka'ya pt515 almıştım bir sorun yaşatmadı 

kışlıklarım goodyear oldukca memnun kalmıştım

14 jantda en iyi lastik conti premiumcontact5 çıkıyor. piyasada da bulabilirsiniz.hankok kinergy eco k425de düşünün derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Emre Öğüt

Sizce tabanı biraz daha büyük diye kumho almaya değermi yoksa contimi almalıyım continin iyi olacağından şüphem yok ama kumhonun bu modeli nasıldır aramızda bilenimiz varmıdır

d958aba9afc6ad9a5ce48ee3765a24bb.jpg
f34c4d4e6692d9bf54b29e0ca8394db5.jpg
9a2545d9c51e1c6444b199a08bbe31aa.jpg
d512edcfdea7450f377cb93f48d2880c.jpg

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Sizce tabanı biraz daha büyük diye kumho almaya değermi yoksa contimi almalıyım continin iyi olacağından şüphem yok ama kumhonun bu modeli nasıldır aramızda bilenimiz varmıdır

d958aba9afc6ad9a5ce48ee3765a24bb.jpg
f34c4d4e6692d9bf54b29e0ca8394db5.jpg
9a2545d9c51e1c6444b199a08bbe31aa.jpg
d512edcfdea7450f377cb93f48d2880c.jpg

Ecowing es01 kh27 olsaydı belki bi nebz3 düşünülebilir bence değmez conti alın her türlü üstün.
Yorum bağlantısı
Barış Kalkan
(düzenlendi)

Fiyatının uygun olmasından dolayı petlas pt311 185/65R14 86T modelini aldım,

yakıt verilimliliği E

Islak yolda C 

etiket değerlerine sahip daha Önce KA da pt515 kullanmıştım şuan aynı bulamadım için pt311 aldım 

oldukca konforlu lastik birazda sesli fakat palio da motor sesi lastik sesinden fazla olduğu için sorun yok :D

kuru zeminde yeterli tutunma yapıyor, bir kaç gündür istanbuldaki yağmurlu ve soğuk havada tutunması çok iyi

yağmurda tutunması beklediğimden çok daha iyi özellikle boş yolda bir kaç defa sert frene basarak yağmurdaki durumu test etmeye çalıştım abs devreye girmeden yada son anda girerek kayma olmadan durmayı başarıyor.

tarihinde Barış Kalkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yakıt verimliliği önemli ama, ucuz lastik uzun vadede pahalıya gelebilir, fazla yaktığı için. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

ben hep gooadyer alıyorum yazlık piskolojik olarak iyi geliyor bana reelini bilmem :D

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Emre bey ben DAYTON aldım çok memnun kaldım. Denemeni tavsiye ederim .Frenaj  çoğu kaliteli markaya göre harika...

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
Emre bey ben DAYTON aldım çok memnun kaldım. Denemeni tavsiye ederim .Frenaj  çoğu kaliteli markaya göre harika...

Şahin abi kafam çorba oldu resmen aslında conti alacam ama ben tabanı büyütmek istiyorum continin büyük tabanlısının fiyatı 300küsür e haliyle böyle markalara yöneliyorum ama araştıracam mecburen.. daytonada bakayım abi teşekkürler :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Bende bayağı araştırdım inan sonunda DAYTON da karar kıldım.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...