İçeriğe Yönlendir

Connect - Çekişten Düşüş

Oğuzhan Ertuğrul

Recommended Posts

Oğuzhan Ertuğrul

Merhabalar  iyi günler 

Öncelikle aracımdan bahsedeyim 2003 model 138.*** km de 75 hp connect 

Arabayla seyahat halindeyken ,araç aniden çekişten düşüyor ,devir saati çok yavaş yükseliyor, yalnız stop edip çalıştırınca sorun çözülüyor ,arabanın çekişi eski haline dönüyor.

Sürekli yapmasa'da arada yapıyor ve çok can sıkıyor.

Özel servise götürdüm , bilgisayara bağladılar ,sorunun map sensörün'de olduğunu söylediler ve değiştirdik..Daha sonra test sürüşüne çıkıp denedik 4. viteste 100 ü geçmeyen araba 140 dedi ve5. vitesde 185 km gördüm.

Aradan 2 gün geçti aynı sorun tekrar yeniledi. Daha sonraya ustaya tekrar götürdüm , baktı baktı işin içinden çıkamadı ,iyi bir beyinciye ,elektrikciye gideceğimi söyledi.

Sonra aradan biraz zaman geçti farklı bir özel servise götürdüm. Onlar da sorunun map  sensöründe olduğunu söyleyip orjinali ile değiştirdiler

2-3 gün sonra sorun aynı tekrar devam etti,Bu ustamızda beyinciye ,elektrikciye göstermek gerektiğini söyledi..

Bu şekilde bir sorunla karşılaşan abimiz oldu mu ?

Ne yapabilirim ?

Bir Tahmininiz Var mı *?

Şunuda belirteyim araca bir ara chip yazılım atılmıştı ,mazot pompasını bozunca ,enjektör ve pompanın komple tamir edilip chip yazılım eski haline  orjinale çevrildi..

Şimdiden Hepinize Ayrı Ayrı Teşekkür Ederim Yardımlarınızı Bekliyorum..

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

bu problem araçlar sıfırken 90 ps lerde vardı. parçayı değişsen bile arıza gitmiyordu. pcm yazılımını güncelleyince problem çözülüyordu. bu arada arıza kodu ne?

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Ertuğrul
16 saat önce, Yaşar Demirci yazdı:

bu problem araçlar sıfırken 90 ps lerde vardı. parçayı değişsen bile arıza gitmiyordu. pcm yazılımını güncelleyince problem çözülüyordu. bu arada arıza kodu ne?

Ustacım arıza kodunu hatırlamıyorum, kodun yanında map sensör olarak yazıyor.

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

sensör sinyalini test cihazı ile görebiliyormusunuz. 2000 dev/dak kaç bar değer gösteriyor. devir yükseldikçe basınç yükseliyormu. yoksa sabitmi kalıyor.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Ertuğrul
Bir saat önce, Yaşar Demirci yazdı:

sensör sinyalini test cihazı ile görebiliyormusunuz. 2000 dev/dak kaç bar değer gösteriyor. devir yükseldikçe basınç yükseliyormu. yoksa sabitmi kalıyor.

Ustam inan hiç anlamıyorum o konuları ,artık yakın bir zamanda güzel bir beyinciye gideyim diyorum

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...