İçeriğe Yönlendir

C Max 1 - Emme ve Egsoz Manifoldu Temizliği Yardım

Hüseyin Bilbey

Recommended Posts

Hüseyin Bilbey
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar  aracim 2005 c max ghia  dizel .e

Emme yada egsoz manifoldu hangisi temizleniyor ikisi de  temizlenmeli mi?  Genel bi temizlik yaptıracağım malum 12 yasinda araba  kısmen  de olsa performans  ve cekiste azalma var. MAF MAP EGSOZ YADA EMME HANGISI ISE OKSIJEN SENSÖRÜ.      

NOT: Motordaki yag terleme vs. T

temizliği ve balata temizliği icin yağsız  contact sprey kullanabilir miyim?

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sinan Kaya
(düzenlendi)

Motor üzerindeki yağ için parcacilarda yağ temizleyiciler var geçen sene ben aldım Türkiye den 10 tl deyince açıkçası güvenemedim gerçekten çok güzel bi şey çıktı dönerken bir kaçtane daha aldin başka yerden hiç bi işe yaramadı

Contac spreyi kullanmayın özellikle balatalar da balata spreyi ile her yeri temizleyebilirsiniz ama özellikle sensörler de dikkatli olun 10-15 TL ye motor temizleyici 5-10TL balata spreyi ile gayet güzel bi temizlik yapabilirsiniz başka bi şeye ihtiyac olmadan

tarihinde Sinan Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Bilbey

Teşekkürler arkadaşlar

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Hüseyin Bilbey

Aracta duman atma ,arıza ışığı yakma gibi bir problem yok ama sanki rampada, ki  performansı düşük.....  sizce egr, emme manifold, u.   katalitik konvertör,ü  hatta enjektör temizligi yaptirmalımiyim arac 2005 c max dizel.  Simdiye kadar hic yaptirmadim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hepsinden önce turbo selenoid valf e baktırın . teşhisi kaputu açtıktan sonra 2 saniyre.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Bilbey
(düzenlendi)
37 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Selenoid valf Cihaza baglaninca hata veriyordu cumartesi gunu turbocuya gittim . Dedim bu araba cekmiyor kaputu acti turboya bakti ( mil varmis galiba hareketi yokmuymus yoksa assadamiymis yukaridamiymis oyle birsey dedi.) Tamam degistir dedim kac para 300 tamam dedim. Degistirdi yine turboya baktı dedi vakum yok . Sonra anlasildiki  serum hortumu kadar ince hortum tıkanmış onu degistirdiler eski selenoid valfi taktilar cihaza bağlayıp turbo basincini ölçtüler normal seviyede ve ariza kaydida kalmadi. Toplam masraf 70 tl indi..   fakat sanki yine oyle çok cekmiyor gibime geliyor

tarihinde Hüseyin Bilbey tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...