İçeriğe Yönlendir

Focus 1 - Gösterge Rengi Değişimi

Abdurrahman Tekin

Recommended Posts

Abdurrahman Tekin
(düzenlendi)

Merhaba,

Arkadaşlar gösterge panelini değiştiriyim derken, söktüm. Arka filmi yeşil, bende tuttum renk değiştirmek adına arkasına kırmızı folyo çektim.

Ancak gösterge istediğim gibi olmadı, beyaz ampül taktım.

Sİzlerden ricam, göstergedeki rakam vs yapıştırma onu nasıl sökerim ve söktüğüm zaman beyaz gösterge kağıdı bulabilirmiyim.

Saygılarımla.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

O yeşili arkadan dikkatlice kazıyın. Beyaz kalacak. Renklendirmek için ampul rengi değişin

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Tekin
3 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

O yeşili arkadan dikkatlice kazıyın. Beyaz kalacak. Renklendirmek için ampul rengi değişin

abi ısıtıp mı kazıyayım orayı? kazırken sayılara vs çizgilere zarar verir miyiz?

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

yeşil kısım kazınacak maalesef. sert kazırsanız zeminindeki beyaz kısıma zarar verirsiniz dıştan bakıldığında kılcal çizik şeklinde gözükür. 

bu şekilde uygulama yapmıştım . 

V0gnPZ.jpg

AL0MLv.jpg

tiner çözmüyor. sıcak silikon eritip soğuyunca sökmeye çalışmıştım biraz işe yaradı ama yine kazıma gibi kolay olmadı.

ucu körelmiş düz tornavida benzeri bişeyle yapılabilir. sivri olursa kağıda zarar verirsiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Tekin

Şimdi oturdu birşeyler, ben kırmızı film çekmiştim üstüne faidesi olmamıştı, sadece rakam ve çizgileri kazımamız yeterli değil mi ?

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz
2 dakika önce, Abdurrahman Tekin yazdı:

Şimdi oturdu birşeyler, ben kırmızı film çekmiştim üstüne faidesi olmamıştı, sadece rakam ve çizgileri kazımamız yeterli değil mi ?

aynen öyle.

beyaz tabakanın altında yeşil var yeşilin altında beyaz, sonrada siyah var. istediğiniz rakam ve simgeleri kazıyacaksınız. ben ilave olarak 1. resimdeki gibi asetat kalemle boyayarak renklendirmiştim. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Tırnak törpüsü seti gibi narin ekipman daha iyi oluyor. Yavaşça kontrollü. Tiner bu bölgede çok riskli

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Tekin
8 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Tırnak törpüsü seti gibi narin ekipman daha iyi oluyor. Yavaşça kontrollü. Tiner bu bölgede çok riskli

Tamamdır abi teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Kulak çöpü ile tiner ve asetonu dene derim ? Tornavida bu iki malzemeye nazaran daha tehlikeli gibi geliyor bana.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

yanlız tinerle sökülecek kadar basit bir boya değil. kağıt kalınlığında bir tabaka. tinerle denemedim inşallah çıkar :D

Yorum bağlantısı
Halil ibrahim Oruc

sahsen orjinal rengi  konsoldaki diger lambalarla ayni renkte olmasi hosuma gidiyor ayrica yesil renk gozu gercekten yormuyor fakat cani sikilan varsa uygulamaya deger tabi tinerin plastigi yakacagini bilerek dikkatli uygulamak gerekir

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Tekin

Arkadaşlar yaptım. Tam profesyonel olmasada ortaya birşeyler çıktı

69Zakv.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ömür Can
(düzenlendi)

Elinize sağlık güzel olmuş. 5 ve 120 rakamlarında anormallik yok degil mi?

Flaş ın yansıması sanırım.

Sadece kazima mı. Yaptınız?

Ampulleri de degistirdiniz mi?

Birde ne ile kazıdınız

tarihinde Ömür Can tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Halil ibrahim Oruc

laf aramizda o km sayaci kirmizi yada mavi hos gider ama :)) 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Hamit Akkuş

şu dijital km sayacınada bir çözüm bulunaydı :rolleyes: elinize sağlık. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...