İçeriğe Yönlendir

Hangi Motor Tercih Edilmeli?

Misafir

Recommended Posts

Türkiye şartları düşünüldüğünde;

1.8 cc 147 Bg 180 Nm tork  benzinli mi?

1.6 cc 109 Bg 245 Nm tork dizel mi?

Yıllık 15 000 - 17 000 km yol. Vergi, yakıt gideri, benzinliye lpg atılırsa ne olur, en önemlisi de düz yol ve yokuş performansları nasıl olur?

Avensise taktım bu aralar. C-Max'ı satıp 1.8 otomatik Avensis alsam mı? Performansı(Lpg'li ya da Lpg'siz) beni üzer mi? C-Max ın rampa çekişini arar mıyım?Avensisi hiç bilmiyorum. Bilen tanıyan tecrübesi olan varsa faydalanalım...

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

avensis'in tüp uyumunu araştirin derim. Konuya motor diye girip iki farkli araba sunmussunuz ama ben her turlu dizeli secerdim bu sartlarda. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar

yıllık yapacağınız km ye bakınca benzinli motoru tercih ederdim

Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş

Dizele alışan tüp ve benzinli ile yapamaz. Caddy si olan bir abim,kia sportage almıştı.performans olarak Caddy i arıyordu. Ama konfor ve rahatlık araya girince değişiyor tabii

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Tüp takılınca daha tasarrufu bile olur ama benzinde binmeyecekseniz hiç girmeyin o işe bence
0-100 olarak 1.8 Avensis önde ki bence performans olarak c max i aratmaz (yüklü olarak rampalar hariç)
1.8 140hp Honda integra kullandım (92 model 4 ileri tork konvertörlü otomatik) Focus da ondaki performans ve keyif yok.
Rampalarda bir vites düşürdünuzmü biraz sesli oluyor ama gidiyor :)

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Avensis 1.8 motor'da çok zayıf bir piyasası var. Toyota motorlar LPG'de çok sorunlu değil ama kullanıma göre 50-70 bin km civarında sübaplara müdahale edilip ağır bakıma giriyordu galiba, arkadaşımda 1.6 motor corolla vardı o yaptırmıştı. 

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

1.8 147hp arac benim 1.2 110hp aracimla ayni performansı veriyor teknolojinin gözünü seveyim..

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
12 saat önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Tüp takılınca daha tasarrufu bile olur ama benzinde binmeyecekseniz hiç girmeyin o işe bence
0-100 olarak 1.8 Avensis önde ki bence performans olarak c max i aratmaz (yüklü olarak rampalar hariç)
1.8 140hp Honda integra kullandım (92 model 4 ileri tork konvertörlü otomatik) Focus da ondaki performans ve keyif yok.
Rampalarda bir vites düşürdünuzmü biraz sesli oluyor ama gidiyor :)

Honda baskadir :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Ortak kanaat Avensisin konfor olarak daha iyi olduğu yönde.

Konu kapatılabilir.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...

Konu kapanmadığına göre devam edeyim :)

Daha önce 1.6 100 Bg lik LPG li C-Max aracım vardı ve 5 yıl binmiştim.

Şimdi, bilenler veya binenler; 

1.6 132 Bg lik( 160 Nm / 4.400 rpm ) manuel avensis( Ağırlık=1410 Kg ,) ile

1.6 100 Bg lik( 146 Nm / 4.000 rpm )  C-Max ı( Ağırlık=1340 Kg ) kıyaslayabilirler mi? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
2 saat önce, Bülent Tarakçı yazdı:

devam

2 apayrı segment ve hedef kitlesine sahip

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
40 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

2 apayrı segment ve hedef kitlesine sahip

Kıyaslamadan kastım performanstır, yol tutuştur, çekiştir. Farklı segment araçlar olduğu muhakkak. Şimdiki aracımı satıp tekrar Benzinli C-Max almak niyetinde değilim. Sadece; "1.6 100 Bg 1340 Kg araç kullandım. Dizel C-Max Ghia dan sonra ,acaba 1.6 132 Bg 1410 Kg avensis e alışabilir miyim?" sorusunun cevabını arıyorum. Zira, buralarda bulup binmek test etmek pek olası değil. 

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yanlış anlaşılmışım.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...