İçeriğe Yönlendir

Connect - Lastik

Murat Kırçal

Recommended Posts

Murat Kırçal
(düzenlendi)

Arkadaşlar 2012 de , taktırdığım continental kış ve yaz lastikleri ömrünü tamamladı. 80000 km yol yaptı.Lastik olarak connectte ne önerirsiniz. Acaba 4 mevsim olur mu.

tarihinde Murat Kırçal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serdar Yaman

1 takım lastikle 80 bin yol mu yaptınız siz canınızın hiç değeri yok sanırım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Kırçal
6 dakika önce, Serdar Yaman yazdı:

1 takım lastikle 80 bin yol mu yaptınız siz canınızın hiç değeri yok sanırım

Lastikçiye söylerdim lastik nasıl diye oda iyi derdi takardı. Çok şükür bu zamana kadar sıkıntı olmadı. Marka continental 2012 de almıştım. Yaz lastiği alacağım. 4 adet 

Yorum bağlantısı
Serdar Yaman

Lastikçiyi lastikle dövmek lazım selamı sabahı kesin hocam bir Lastiğin 80 bin km ömrü mü olur yahu marka ne olursa olsun

Yorum bağlantısı
Ahmet Emirhan Bal

hocam tekrar konu açmayayım lassa snoways kış lastiği var araçta 4 adet lastikler inik gibi duruyor  her zaman böyle hep yanak üstü gidiyormuşum gibi geçen sene kara jantta takılıydı 34 tam oluyordu acaba çelik jant fark edermi bu sene 39 basıyorum hala lastik aynı 27-28 gibi duruyor  lastikler 2014 yapımı 0dan alınıp her sene 3-5 bin binilen lastik eskidimi acaba ?   hayırlı akşamlar 

29 dakika önce, Murat Kırçal yazdı:

Arkadaşlar 2012 de , taktırdığım continental kış ve yaz lastikleri ömrünü tamamladı. 80000 km yol yaptı.Lastik olarak connectte ne önerirsiniz. Acaba 4 mevsim olur mu.

kışın ve yazın çok ağır geçtiği yerlerde 4 evsim pek işe yaramıyormuş ve  köy bahçe falan varsa o tip lastiklerin ortası kışlık kenarlar yazlık tip olur yazın çok yumuşayıp taşlardan etkilenebilir , lassa atracta kullanıyordum normalde 2 ay önce aracı değiştim yeni araçta michlen vardı direk kışlıkları taktık bir fikrim yok ama 4 mevsim kimse tavsiye etmiyor

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay
16 dakika önce, Ahmet Emirhan Bal yazdı:

hocam tekrar konu açmayayım lassa snoways kış lastiği var araçta 4 adet lastikler inik gibi duruyor  her zaman böyle hep yanak üstü gidiyormuşum gibi geçen sene kara jantta takılıydı 34 tam oluyordu acaba çelik jant fark edermi bu sene 39 basıyorum hala lastik aynı 27-28 gibi duruyor  lastikler 2014 yapımı 0dan alınıp her sene 3-5 bin binilen lastik eskidimi acaba ?   hayırlı akşamlar 

39 fazla gibi. Belkide sana inik gibi geliyordur. Bazen benim de gözüme inikmiş gibi geliyor kontrol ediyorum 32 çıkıyor hiç ellemiyorum. 

Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren

aracı ne amaçlı kullanmanıza göre lastik tercihi yapabilirsiniz.Şirket aracı olarak kullanacaksanız lassa greenways derim.Ama normal kullanıcı olarak kullanıcaksanız pirelli cinturato p1 contipremiumcontact5 yada hankook kinergy eco k425 tercih edebilirsiniz.Ama yılda 80k km yol yaptığınız için lassayı kesinlikle alın derim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Şirket olursa fren farklı mı davranacak?

Vesile ile 4 mevsim in amacı başka. Ve bu amaca göre takılınca da fazla agresif kullanmamalı

Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren
(düzenlendi)
2 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Şirket olursa fren farklı mı davranacak?

Vesile ile 4 mevsim in amacı başka. Ve bu amaca göre takılınca da fazla agresif kullanmamalı

abi akşama kadar şirket aracı kullanıyolar ne fren dinliyolar ne kasis dinliyolar nede yolda saygı namına bişey yok lassa bridgestone gibi lastiklerin yanakları kalın oluyor kalın olduğu içinde kolay kolay balon yapma yarılma durumu olmuyor.Hatta iş makinesi servis araçlarında aracı dağa bayıra sürdüklükleri için çoğnlukla lassa birdgsetone taktırıyolar. 

tarihinde Furkan TANRIVEREN tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

fiyat performans açısından bakarsak aslında Türkiye şartlarında pirelli p7 uygun connent te , veya goodyear olabilir.

4 Mevsim dersen piyasada % 100 4 mevsim kullanabileceğin iki lastik var biri pirelli biri michelin ama sizinki hafif ticari olduğundan pirelli her türlü daha uygun.

Son olarak siz derseniz ki fiyat daha uygun olsun alın 4 adet yazlık petlas işinizi o da görecektir.

Yorum bağlantısı
Murat Kırçal
(düzenlendi)

Arkadaşlar Önerileriniz için teşekkür ederim. Nevşehir sanayide continental conti premium contact5 aldım. Sıkı bir pazarlıkla 630 tlye  hallettik.Araç yeri geliyor, günlük 50 km yol yeri geliyor 500 km yol yapıyor. 

tarihinde Murat Kırçal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...