İçeriğe Yönlendir

Ford Puma 1997 1.7 VCT - Car of the Year 97

Saim Ulaş Yılmaz

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

haniya resimler, makyaj tam bitsin onumu bekliyoruz, çıksın artık assolist :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Birkaç günlük işi var. Tam hazır olmadan kendini göstermek istemiyor sanırım :biggrin:

Boya tam olarak oturmadan yıkamak istemiyorum. Mevsimsel olarak her yer polen şu aralar. Yıkayınca foto çekeceğim atacağım. Ara aşama fotoları var. Son halini atayım diyorum

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Aman boyaya dikkat, özellikle kaput, kapı, bagaj kapağı gibi yerlerin köşe ve büküm noktaları ile meges olan esnek kısımlar çok hassastır, hemen atar boyası,  yıkamayı ben olsam bir hafta geçmeden yapmazdım, onunda çok nazik elle yapardım, esasen 15 günü bulur adam gibi kuruması, fırında durması yetmez anlayacağın, iyice sertleşsin boya....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Tarihe baktım. Tam 9 Mayısta atılmış.Bu haftasonu da yıkamayacağım. Haftaya güzel bir yıkama ardından Jet Seal koruma yapmayı düşünüyorum. Tabi Ptt nin keyfi gelir de getirirse :)Vernik için seramik vernik olarak geçen vernikten kullandık. Sertleştiğinde kemik gibi oldu. Yine de beklemekte fayda var :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 saat önce, Saim Ulaş Yılmaz yazdı:

Yine de beklemekte fayda va

3 ay beklerdim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz
16 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

3 ay beklerdim

Suyla süngersiz yıkamak için bile mi ?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

3 ay toz toprak içinde kalması zaten zararlı, kapalı yerde olur o, dışarda duran araçsa zaten toz topraklı şekilde bekletilmez araç, 1 aylık boyada aynıdır 5 senelikte, yani ikiside değişik oranda olmak kaydıyla zarar görür, toz toprak leş içinde dışarda yıkanmadan bekleyen aracın boyası zarar görür, istediğin kadar korumasıda olsun, bu seferde koruması zarar görür... neyse, kısaca narince suyla yıka, birşey olmaz....

kapalı garajın varsa tamam, orada durabilir, üstünü öreteyim dersen yina kapalı garaj şart ve örtüde saten gibi olan özel örtü olacak, piyasada satılan dışı plastik içi yalandan tüylü branda çekersen yeni boyanında canına okursun, hava alacak o boya, unutma....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
2 saat önce, Saim Ulaş Yılmaz yazdı:

Suyla süngersiz yıkamak için bile mi ?

yok boya koruma vb işlem için

2 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

3 ay toz toprak içinde kalması zaten zararlı,

sıfır arabları pamuğa mı sarıyorlar, dolu yağınca tüm passatlar delik deşik oldu açık havada tutuuluyor yani

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
2 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

yok boya koruma vb işlem için

sıfır arabları pamuğa mı sarıyorlar, dolu yağınca tüm passatlar delik deşik oldu açık havada tutuuluyor yani

genel olarak söylüyorum kardeş, sıfır arabalarda güneşin altında depoda beklerken zarar görüyor, bu zarar bizim gibi pimpirikler için çok, alıp 3-4 senede bir araba değişen içinse zaten anlamsız, anladın sen onuda işte öyle.... :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ali, benim ortak 2 ayda bir yıkar kangoyu. Boyası cillop gibi çıkar alttan. Benim araç her ay 2 veya 3 kere yıkanır. Rengi attı 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
23 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Ali, benim ortak 2 ayda bir yıkar kangoyu. Boyası cillop gibi çıkar alttan. Benim araç her ay 2 veya 3 kere yıkanır. Rengi attı 

düzgün yıkamamışsındır :D   tozlu topraklı durması renk atmasına sebeb olmaz, ilerde olacaklar: senin rengin soluk boyan mat olacak, onunsa cillop boyası bir bakmışsın durup dururken vernik yanığı türü birşeyler olacak ;)

araç kirli bırakılmaz, her daim temiz olmalı, benim araba 12 yaşında biliyorsun motor dahil zırtp pırt yıkanır, yıkadığımda galeriye çek sıfır diye sat, yıkama vaaar koruma var, var oğlu var....

taunusumuz vardı, 86 model (sıfır aldıydık, Anakara Otosan) , vernik hatasız satıldı, sürekli yıkanan ve koruması olmayan araçtı, o zamanlar belco dan başkası yoktu zaten....

kitapçıkta bile yazar, boyasını temiz tutun diye...

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

O bi mucize spreyin eski haline getirmedi mi :D
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
On 19.05.2018 at 20:41, Saim Ulaş Yılmaz yazdı:

Tarihe baktım. Tam 9 Mayısta atılmış.Bu haftasonu da yıkamayacağım. Haftaya güzel bir yıkama ardından Jet Seal koruma yapmayı düşünüyorum. Tabi Ptt nin keyfi gelir de getirirse :)Vernik için seramik vernik olarak geçen vernikten kullandık. Sertleştiğinde kemik gibi oldu. Yine de beklemekte fayda var :)

Çağlar abi bahsetmiş ben de olsam en az 2 ay koruma yapmazdım. Boya içindeki gazları salacak bu sürede, koruma engel olur, fish eye denilen pörtlemeler olmasın sonra boyada ;) 

Renk çok iyi

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
3 saat önce, Servet Aydın yazdı:

en baba koruma, toz korumadır

Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

rengi çok beğendim. Bir de tamamını görsek... Sabırsızlıkla bekliyoruz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Güneşli ve bulutlu havada farklı karakteri var rengin.

3zBZG5.jpg

6N7VWE.jpg

zMvkoO.jpg

4z2oyp.jpg

Bir de video ekleyeyim. 480p ama bişeyler anlatıyor :)

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Maaşşallah cillop olmuş, yanlnız yapraklara değmesin araç, iz kalır haa :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz
10 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Hay masallah. Egzoz egri mi duruyor [emoji16]

Düzeltilemeyecek kadar mı ? :)

4 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Maaşşallah cillop olmuş, yanlnız yapraklara değmesin araç, iz kalır haa :)

Teşekkürler. Tamam 10 cm geri aldım :) rüzgarı ne yapacağız

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Masaallah cok guzel olmus yeni jantlarla beraber katolog cekim yapmak lazim araca gule gule bininiz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...