İçeriğe Yönlendir

Clio Alize Radio Error 'Bilgilendirme'

Ongun Akın

Recommended Posts

Ongun Akın

Başıma geldi de , bilgilendirmek için yazıyorum ... Hani Araç radyosunun ekranında 'CODE' yazısı görürseniz , ne yapacağınızı da bilmiyorsanız , yani böyle bir sorunla karşılaşmadıysanız ; Uzun süre kullanılmadığında mı oluyor bilmiyorum ama Renault araçlarda bu oluyor ... Radyo açıldığında , ekranında 'CODE' yazıyor ve siz farklı tuşlara bastığınızda 'Error' uyarısı geliyor ... Bu durum radyonun bozulmasından kaynaklanmıyor ... Başınıza geldiyse biliyorsunuzdur zaten de , böyle bir şeyle karşılaşmamış olan arkadaşların , karşılaştıklarında ne yapacaklarını bilmeleri için yazdığım bir bilgilendirmedir ; 

- Radyoyu Çıkartıyorsunuz , Yarısına Kadar ... Sağ tarafında bir etiket vardır seri no vs... gibi bilgilerin yazdığı ... Onun üzerinde bir hanesi harf , 3 hanesi de rakam olan bir kod yazıyormuş ( Securty Code ) ... 

- Android işlemcili telefonlarınızda , Renault Code Generator diye bir uygulama var , onu indirip ; etiketteki kodu uygulamaya giriyorsunuz ... Uygulamada size 4 hanesi de rakamlardan oluşan yeni bir kod veriyor ...

- O kodu , çalışmak için sizden 'kod' isteyen radyonuza girdiğinizde , Ok tuşuna bastıktan sonra ; radyonuz kaldığı yerden çalışmaya başlıyor ... :) 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Uzun süre kullanılmadığında böyle bir olay yok. Sizin araçta böyle ise akünüz bitiyor ya da teybiniz kontak 12v'ye bağlı değil.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

genelde akü sökülünce olur bu iş ama iyi yöntemmiş güzel paylaşım tebrikler

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Akü değişiminde bende aynı yöntemle çözmüştüm sorunu.

Yorum bağlantısı
Ongun Akın

Yanlız bizim , yani babamın eski aracımızda ( Clio Alize 2006 ) , akü bitme durumu yoktu ... Ama araç bir 3 - 4 ay kullanılmamıştı babam vefat ettikten sonra ... Ha durum dolaylı olarak yine akü ile ilgili olabilir / mantıklı yani ... Benden habersiz aküyü mü değiştirdiler onu bilmiyorum da :) , komşular arada bir çalıştırıyorlardı arabayı biz İstanbul'dayken ... ( Araç yazlıktaydı bu arada )

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...