İçeriğe Yönlendir

80's Dawes Shadow Klasik Yarış Bisikletim

Onur Yeşil

Recommended Posts

Onur Yeşil
(düzenlendi)

Herkese keyifli forumlar.Bisikletimi çaldırdığımdan yeni bisiklet arayışlarına girmiştim.Bisiklet forumlarında ve alışveriş sitelerinde dolaşırken klasik bisikletlere merak saldım.Ama eski ve temiz bir bisiklet bulmak oldukça zor oldu.İzmit'te bir depoda beni bekliyormuş meğersem kısmetim.Oraya da İstanbul'dan bir kapıcıdan gelmiş.Satıcı bisikletlere çok ilgili,bir kaç bisiklete sahip bir 'bisikletçi'ydi.Gayet bakımlı ve temiz bir klasiğim oldu çok şükür.Ben de üzerinde bir kaç değişiklik yaptıktan sonra tam istediğim gibi bir bisiklete kavuştum.Kısaca makineden söz edecek olursak;

1980 ve '86 arası üretilmiş,30 küsur yaşında,İngiltere Birmingham'da 531 adet sınırlı üretim,el yapımı,Cro-Moly kadroya sahip ve boyasına kadar tamamen orjinal bir klasik yarış bisikleti.

Ben alırken bu şekildeydi;

04fc5abfeede77a0719252855125397f.jpg

522d09dd44cb8f7963f28bd71de7e18a.jpg

3f219d83f27c089c77488dada7e26072.jpg

Klasik havasını koruyabilmek için kahverengi İtalyan işi el yapımı bir sele aldım,yine aynı renkte gidon sargısıyla bütünlüğü sağladım.Klasik bisikletlerin olmazsa olmazı sarı yanak lastikleri de takınca tam oldu.Üzerinde gelen lastikler orijinalinden kalındı.Ben orjinal ölçülere geri dönerek biraz daha incelttim.Fren kablolarını beyaz renkle değiştirip beyaz bir zil aldım,krom parçaları söküp bir güzel temizledikten sonra dokunuşlarım tamamlandı.İşte güncel fotoğraflar;

e03131cd5c06fdffd48e505d63714ec1.jpg

3e5f831450a8c202ef48d06964aa5094.jpg

3fb786cef799bebd3d69ef43a56aa926.jpg

76688c2ff974b5ea9b9e71861337f83c.jpg

612ccb0694f11064e1f6a96b13b6f76b.jpg

da97add10dca2232425ce2aaace8d4af.jpg

tarihinde Onur Yeşil tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

sanki koltuk boyu yuksek gibi bel agrılarını arttırabilir :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Kıskandım :) Oldum olası sevmişimdir.Eline sağlık

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Maşallah diyelim en başta ? Bisiklet sürmeyi çok severdim ama yaş ilerledikçe o zevkten de mahrum kaldık .

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

SEzon yaklaşıyor. Ben de çok beğendim. Allah kazasız günlerde binmeyi nasip etsin. Maşaallah...

Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Sanırım bisiklet sahiplerinin büyük çoğunluğunun mutlaka hırsızlar bisikletini çalıyor.

Tanıdığım uzman çavuş birisi oğlunun bisikleti çalınınca hurdacıda görmüş bisikleti ve üzerine tekrar para verip aynı bisikleti almış.

Hurdacının uzman çavuşa dediği abi bende para verip aldım.

Bisikletiniz güzel.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

On numara olmuş. Ben de özendim bu tarz işler için aslında boş bir garajın ya da arsan olacak. Stres atarsın hem.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Çok güzel olmuş.

Tavsiyem güçlü led'li bir uyarıcı edinmeniz. Motorsikleterin bile göz ardı edildiği bir trafikte bisiklet gayet riskli.

Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

@Murat BağAslında yaşı yok bu işin,tamamen keyif meselesi. :)

@Cem DilmenEvet havalar toparlanıyor yavaş yavaş,bu gün bisikletle gittim mesela işe. :)

@Recep Demirci Ben Mersin'de çaldırmıştım.Koca Forum AVM'nin önünde bisiklet parkında kilitli olduğu halde götürdü şerefsizler!

@Harun Kocaçalışkan Çok zevkli bir uğraş,ama mekan kadar vakit de önemli.Vaktin olacak en başta. :)

@Sani Gerşon Çalınan bisikletim için aliexpressten sipariş ettiklerim var,çalındıktan sonra ulaştı bana.Ama bu bisiklette çok teknolojik şeyler kullanmak istemiyorum.Retro havasını kaçırmak istemiyorum.Hatta dinamolu bir fener bile düşünüyorum. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Çok güzel olmuş.Pol pedallamalar :)

7 saat önce, Recep Demirci yazdı:

Sanırım bisiklet sahiplerinin büyük çoğunluğunun mutlaka hırsızlar bisikletini çalıyor.

Tanıdığım uzman çavuş birisi oğlunun bisikleti çalınınca hurdacıda görmüş bisikleti ve üzerine tekrar para verip aynı bisikleti almış.

Hurdacının uzman çavuşa dediği abi bende para verip aldım.

Bisikletiniz güzel.

Bende 2 ay önce kendi bisikletimi satın aldım.Hatta kendi bisikletimi letgoda benim aldığım fiyattan daha yüksek bir ücrete satışa koymuşlardı :D Ardından ise aliexpressten uzaktan kumandalı alarm aldım.Ve odamdan çıkarmıyorum.Balkondan çalınmıştı :angry:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ömer Hava

Hocam Avrasya dan geçsenize bi izleyelim :hohoho:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna

:nazar: güzel günlerde kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...