İçeriğe Yönlendir

Rds 5000 Eon Aux, Mp3 Çalar Montajı ve Led Işık Renk Değişimi

Ahmet Aydın

Recommended Posts

Ahmet Aydın
(düzenlendi)

Herkese iyi forumlar. Aracın yol bilgisayarının ekranın ışıklarını değiştirmiştim. Ardından sıra teyibe geldi. Aux yapmak için sökmüşken bunlarıda aradan çıkarayım dedim. Ledleri şerit ledden söktüm. Tuşları kırmızı ekranıda beyaz yaptım. Video resimlerde kırmızı ışıklar turuncu gibi çıkmış ama kameradan dolayı normalde tam kırmızı. Takdir sizlerin.

vbgWlA.jpg

Aracıma öncelikle farklı marka bir teyp takmıştım fakat görüntüsü orjinalliğini bozduğunu düşündüğüm için orjinal teyibi iyileştirme yoluna gittim. İlk olarak aux girişi çıkışlarını buldum. Yapmak isteyen için girişler resimde mevcut.

ojA4aX.jpg

Teyibin kasetçalarının üzerinde 3 adet switch mevcut 2 tanesinin switchini iptal edip direk lehimledim. Bir tanesinin kablolarını dışarı uzattım switchi tetiklediğimde kaset çalar aktif oluyor. Lehimlemiş olduğum aux kabloları aracılığıyla telefon veya mp3 çalardan müzik çalabiliyordum. Her seferinde telefonu bağlamakla uğraşmak istemediğim için aliexpressten  bluettothlu mp3 çalar modulu satın aldım. Kaset girişinin kalıbını karton yardımı ile çıkardım. Modulun ön plastiğini keserek kaset girişine sunfix macun ile sabitledim. Ekranın ve usb girişinin kabloları uzattım. Onlarıda yerlerine yerleştirip macun ile sabitledim. Modulun elektriğini kaset çalar motorundan aldım. Kaset çaları aktif edince modul direk devreye giriyor. Fotograflar ve video aşağıda mevcut.

ldk58Q.jpg

V0lWGB.jpg

nRA0aN.jpg

1LYO3B.jpg

Lyp5X0.jpg

tarihinde Ahmet Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 24
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Wuhuu süper olmuş valla, ellerine emeğine sağlık. Yürek isteyen ince işler [emoji3]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Aydın
(düzenlendi)
2 dakika önce, Münir Nurettin Taşova yazdı:

Olay budur, ellerine sağlık kardeşim. :bravo::bravo::bravo:

Teyibe aux girişini yapmam için gazı veren sensin abi . Aux yapınca geliştirdik tabi:):)

tarihinde Ahmet Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
5 dakika önce, Ahmet Aydın yazdı:

Teyibe aux girişini yapmam için gazı veren sensin abi . Aux yapınca geliştirdik tabi:):)

Ben aux girişini bulalım dedim sen yeni teyp yarattın. Benim aux kablosu ayağıma dolanıyor. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

Harikasiniz??? keske benimde elimden gelse boyle seyler.ilk isim gosterge isik renklerimi degistirmek olurdu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Sutay

[emoji106][emoji122] süper olmuş ellerinize sağlık..
Şarkı degiştirmek de mümkün oluyor mu? Mp3 çaların düğmeleri mevcut sanirim, ama panelin altında kalmis sanki; çözüm yaptınızmi?

Yorum bağlantısı
Ahmet Aydın
Bir saat önce, Emre Sutay yazdı:

emoji106.pngemoji122.png süper olmuş ellerinize sağlık..
Şarkı degiştirmek de mümkün oluyor mu? Mp3 çaların düğmeleri mevcut sanirim, ama panelin altında kalmis sanki; çözüm yaptınızmi?

Kumandasi mevcut kumandadan sarki degistirebiliyorum. Bluetooth ile baglanip telefondan muzik çalabiliyorum

Yorum bağlantısı
Emre Sutay

Kumandası olduğu/olabilecegini düşünmedim, o halde daha da süper [emoji6] tekrar elinize sağlık..

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Harika ve temiz bir uygulama olmuş orjinal gibi birde flaş bellek şu minik olanlardan oldummu dehşetü ala olur. :nazar:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Ahmeeeeeet   bende isterüüüüm.... Bende isterüüüüüm...:bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Güzel olmuş elinize sağlık. 

Konunuz uygun bölüme taşınmıştır.

şarkı değiştirme tuşlarınıda uyarlayabilirsin aslında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Aydın
2 saat önce, Şahin Topaloğlu yazdı:

Ahmeeeeeet   bende isterüüüüm.... Bende isterüüüüüm...:bravo:

Yolla gelsin abi:D

Bir saat önce, Aydın Akdeniz yazdı:

Güzel olmuş elinize sağlık. 

Konunuz uygun bölüme taşınmıştır.

şarkı değiştirme tuşlarınıda uyarlayabilirsin aslında.

Kumanda oldugundan gerek duymadim.

Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

10 numara beş yıldız, benim kargo yapmama da gerek yok :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Aydın
1 saat önce, Tuncay Arslan yazdı:

10 numara beş yıldız, benim kargo yapmama da gerek yok :)

Istedigin zaman yapariz abi :good1:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Vallahi çok güzel olmuş.   Harika olmuş . Mükemmel olmuş....:bravo::bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Ünal2

Efsane olmuş elinize sağlık:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • 3 hafta sonra...
Serkan Ünsalan
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...