İçeriğe Yönlendir

Bu Lekeler Nasıl Gider

Arif Aykın

Recommended Posts

Emre Şimşek

Bunlar kireç lekesi doğru mudur?

Bende de var. Sanki kuyu suyuyla yıkadığımız için oluyor..

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
1 saat önce, Emre Şimşek yazdı:

Bunlar kireç lekesi doğru mudur?

Bende de var. Sanki kuyu suyuyla yıkadığımız için oluyor..

Ön camdaki kesin kireç ama yan camlar için bilmiyorum sanki böyle bulaşık makinesinde yıkanan bardaklar bazen böyle deterjanlı gibi kalır o şekilde gibi geliyor bana ama gitmiyor Anlam veremedim bakalım ali abinin dediğini uygulayacağım

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bulaşık makinası dedin fikrim geldi :)  b. makinası parlatıcısı varya, onu beze döküp güzelce camı sil, bakalım işe yarayacakmı, aslında o sıvının adıda yanlış, Bulaşık mak. parlatıcısı değil, öyle derler hep, kurutucu aslında o madde, görevi yıkama sonrası camların üzerinde kalan suyu leke bırakmadan hemen kurutmak, parlatmak değil, bir dene bakalım zararı olmaz zaten, işe yarar belki...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
5 saat önce, Arif Aykın yazdı:

Ön camdaki kesin kireç ama yan camlar için bilmiyorum sanki böyle bulaşık makinesinde yıkanan bardaklar bazen böyle deterjanlı gibi kalır o şekilde gibi geliyor bana ama gitmiyor Anlam veremedim bakalım ali abinin dediğini uygulayacağım

Ön camdaki kireç ise yan camdaki de odur, aynı suyla yıkanıyor ;)

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
51 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Bulaşık makinası dedin fikrim geldi :)  b. makinası parlatıcısı varya, onu beze döküp güzelce camı sil, bakalım işe yarayacakmı, aslında o sıvının adıda yanlış, Bulaşık mak. parlatıcısı değil, öyle derler hep, kurutucu aslında o madde, görevi yıkama sonrası camların üzerinde kalan suyu leke bırakmadan hemen kurutmak, parlatmak değil, bir dene bakalım zararı olmaz zaten, işe yarar belki...

@Koray Demir söylemişti zaten bu sıralamaları deneyeceğim ya cam komple berbat olacak yada çıkacak o yüzden küçük bir alanda deneyeceğim. :)

14 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Ön camdaki kireç ise yan camdaki de odur, aynı suyla yıkanıyor ;)

Öyle tabiki ama ben mevcut resimde ön camda görünen lekeler için bahsettim diğer camlardaki lekelerden ön cam silecek gelmeyen yerlerde mevcut. Fakat fotoğraflarda baktığınızda silecek gelen yerlerde kireç lekeleri var. Ön camdaki kireç lekesi yoktu bayram arefesinde alışveriş merkezi altında bulunan kuaföre bıraktım ve sonrasında bu durum oluştu. bahsettiğim lekeler ise aracı ilk aldığım günden beri mevcut.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bu lekeler benim yikadiktan sonra ilk olarak camları silme sebebim.. Kirecin en iyi çözücülerinden biri sirke. Sirke de asit bazlı, demekki asitli şeyler sirkeyi çözüyor. Kimyadan anlayan biri çıkarsa nokta atışı bir solüsyon önerebilir bu konuda. Belki de Bugranin dediği gibi polisaj lazım olacak her halükarda. Çünkü elle sirke çok geçirmiyor denemistim.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
2 saat önce, Emre Şimşek yazdı:

Bu lekeler benim yikadiktan sonra ilk olarak camları silme sebebim.. Kirecin en iyi çözücülerinden biri sirke. Sirke de asit bazlı, demekki asitli şeyler sirkeyi çözüyor. Kimyadan anlayan biri çıkarsa nokta atışı bir solüsyon önerebilir bu konuda. Belki de Bugranin dediği gibi polisaj lazım olacak her halükarda. Çünkü elle sirke çok geçirmiyor denemistim.

Bende denedim bir arkadaş burada ılık %50 sirke %50 ılık su dedi deneyecez hepsini bakalım 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
40 dakika önce, Ersen Tapan yazdı:

Camdaki kireçler için birebir. Sadece uygun ölçüde seyretmeniz lazım. Dozu fazla olursa camda kılcal çizikler çıkıyor. Sürdüğünüz gibi temizliyor camdaki kireci. 

http://www.erdemboya.net/ATAS-VALER-CAM-ICIN-KIREC-SOKUCU-BOLUNMUS-1-KG,PR-83.html

Abi valler çok güçlüdür, prof kullanıcıya hitap eder genelde, yanlış kullanım sonucu zarar görmek zor değil. Güneş altında ve yüzey sıcak iken kesinlikle kullanılmamalı, dediğin gibi uygun ölçüde ve yüzeyde kurumasına izin verilmeden kullanılmalı. Şimdilik fazla agresif bir seçenek bence :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
12 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Abi valler çok güçlüdür, prof kullanıcıya hitap eder genelde, yanlış kullanım sonucu zarar görmek zor değil. Güneş altında ve yüzey sıcak iken kesinlikle kullanılmamalı, dediğin gibi uygun ölçüde ve yüzeyde kurumasına izin verilmeden kullanılmalı. Şimdilik fazla agresif bir seçenek bence :)

Arif beyin camlar kötü durumda. Ondan başkası işe yaramaz bence. Yada polisaj ile girişilmesi lazım. 

Küçük bir alanda deneyip yada herhangi bir cam ile el becerisi kazanılıp arabaya girişilmeli. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
59 dakika önce, Ersen Tapan yazdı:

Camdaki kireçler için birebir. Sadece uygun ölçüde seyretmeniz lazım. Dozu fazla olursa camda kılcal çizikler çıkıyor. Sürdüğünüz gibi temizliyor camdaki kireci. 

http://www.erdemboya.net/ATAS-VALER-CAM-ICIN-KIREC-SOKUCU-BOLUNMUS-1-KG,PR-83.html

valler 1'e 5 su ile sulandırılır diyor sanırım bu ölçüde kullanılsa problem olmaz. En son çare bunu deneriz artık :D

4 dakika önce, Ersen Tapan yazdı:

Arif beyin camlar kötü durumda. Ondan başkası işe yaramaz bence. Yada polisaj ile girişilmesi lazım. 

Küçük bir alanda deneyip yada herhangi bir cam ile el becerisi kazanılıp arabaya girişilmeli. 

Benden önceki sahibi hiç dikkat etmemiş sanırım bu duruma anlamadım gitti. Bende film çektirince kabak çekirdeği gibi meydana çıktı.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
51 dakika önce, Arif Aykın yazdı:

valler 1'e 5 su ile sulandırılır diyor sanırım bu ölçüde kullanılsa problem olmaz. En son çare bunu deneriz artık :D

Benden önceki sahibi hiç dikkat etmemiş sanırım bu duruma anlamadım gitti. Bende film çektirince kabak çekirdeği gibi meydana çıktı.

1/10 ile başlayın derim, cam kolay kolay sorun olacak bir bölge değil de boyaya/krom çıtaya vs akarsa sıkıntı olmasın.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Kullanmaya karar verirseniz, plastik aksam ve boyalı yüzeyleri güzelce maskeleyin,Boyalı yüzeyler için en kolayı streç filim. Araç temiz olursa hemen yapışır sıkıntı olmaz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...