İçeriğe Yönlendir

C Max 1 - Hidrolik Direksiyon Yağı

Hüseyin Bilbey

Recommended Posts

Hüseyin Bilbey

Merhabalar 2005 c max,im var ve yaklaşık 6 senedir bende aklıma takildi direksiyon yagini degistirmek gerekirmi. Yagci degismez diyor bazi internet sitelerinde yagin ozelligi kayboluyor degismesi lazim diyorlar ikilemde kaldim degisirsr hangi marka ve model koymak gerekli. DExtronIII DExtronII mi yada daha farkli bir yagmi kullanım kitapciginda yazdigina gore " hidrolik direksiyon yagi veya FORD WSD-M2C-204-A teknik özelliklerine uygun " bu kadar yazıyor

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
6 dakika önce, Koray Demir yazdı:

Değişmesi gerekmez ömürlüktür. Eksildikçe ekleme yapılır.

Ömürlük yağ nasıl oluyor? Raf ömrü bile varken.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Ömürlük yağ nasıl oluyor? Raf ömrü bile varken.

Aracın ömrü kadardır yani.
Yorum bağlantısı
Özcan Cepheci

Ömürlüktür doğru ama ömrü ne kadardır ? 12 yıl bir yağ için yeterli bir omurdur.değiştirmek istiyorsanız sınırda sayılırsınız.Daha sonra servisler değiştirmek istemeyecekler yeni yağ contaları bozup kaçaklara neden olur diyerekten.benim bilgim bukadar.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Bilbey

Yağın renk Değiştirdigini hatta balçık gibi olduğunu okudum

degisecekse hangi yağ? 

Yorum bağlantısı
Hasan Hüseyin Şen

2005 ford focus aracımda direksiyon hortumu patlaması sonrası yağ değişiminin ne kadar gerekli ve önemli olduğunu gören biri olarak genel bakımları arasında direksiyon yağı değişiminin önemini acı tecrübe ile sabitledim . Sanayi mantığı ile şanzuman yağı da değişmez fren hidroliği de değişmez direksiyon yağı da değişmez ! Şu bir gerçek ki on yıllarca bir ortamda kalan sıvının kimyası muhakkak ortamdan etkilenecek ve bozulacaktır. Bu olaydan sonra tam değişimi kendim yapamasamda pompada kalan yağı enjöktörle zaman zaman çekip yerine ekleme yaparak değiştirdim sonuçta direksiyonda ki yumuşamayı göreceksiniz saygılar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Değişimin zararı yoktur ancak üretici değişim periyodu yoktur der.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
2005 ford focus aracımda direksiyon hortumu patlaması sonrası yağ değişiminin ne kadar gerekli ve önemli olduğunu gören biri olarak genel bakımları arasında direksiyon yağı değişiminin önemini acı tecrübe ile sabitledim . Sanayi mantığı ile şanzuman yağı da değişmez fren hidroliği de değişmez direksiyon yağı da değişmez ! Şu bir gerçek ki on yıllarca bir ortamda kalan sıvının kimyası muhakkak ortamdan etkilenecek ve bozulacaktır. Bu olaydan sonra tam değişimi kendim yapamasamda pompada kalan yağı enjöktörle zaman zaman çekip yerine ekleme yaparak değiştirdim sonuçta direksiyonda ki yumuşamayı göreceksiniz saygılar.

Bu enjektörle çekip ekleme işlemi neticesi sistemdeki yağ tamamen boşalmadığından eski yağ eklediğiniz yeni yağın da yapısını bozacaktır.
Yorum bağlantısı
Hüseyin Bilbey
Bir saat önce, Hasan Hüseyin Şen yazdı:

Peki hangi marka hangi seri yağ onerirsiniz

Yorum bağlantısı
Hasan Hüseyin Şen

Her yerde bulabileceğiniz bir yağ araştırın hangi yağ uygunsa uygun yağı alıp koyun sizin aracınıza hangisi uygun bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Yetkili servislerde dextron 2 onaylı fmy atf kullanılıyor. Yeni spesifikyon ford mercon dur.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Bilbey

Işin püf noktasi bu sanırım DExtronIII yagmi yoksa baskami

Bir saat önce, Koray Demir yazdı:

Yetkili servislerde dextron 2 onaylı fmy atf kullanılıyor. Yeni spesifikyon ford mercon dur.

Benim araca uygunmudur acaba 2005 dizel c max

Yorum bağlantısı
Hüseyin Bilbey
Bir saat önce, Koray Demir yazdı:

Yetkili servislerde dextron 2 onaylı fmy atf kullanılıyor. Yeni spesifikyon ford mercon  dediginiz yag nerde bulunur servis harici google de bulamadim

Yorum bağlantısı
Hüseyin Bilbey

Aradigim nokta atışı ürünü bulamadim 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Bilbey

Yag konusunda yardımcı olabilirmisiniz arkadaslar. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Aradigim nokta atışı ürünü bulamadim 

Hakan Erken Ford logolu yağı temin edip değiştirmişti bir sorun isterseniz.
Yorum bağlantısı
Hüseyin Bilbey
13 saat önce, Koray Demir yazdı:

11 saat önce, Yaşar Demirci yazdı:

DExtronII kullanabilirsiniz 

Sayın arkadaslar bu sitedeki ürün uygunmudur benim araca 2005 c max dizel.    www.castrol.com/tr_tr/turkey/products/car/automatic-transmission-fluids/castrol-atf-dex-ii-multivehicle.html

Yorum bağlantısı
Hüseyin Bilbey

Yada bu hangisi uygundur acaba ikilemde kaldim arkadaşlar www.castrol.com/tr_tr/turkey/products/car/automatic-transmission-fluids/transmax-dex-iii-multivehicle.html

Yorum bağlantısı
Hüseyin Bilbey
(düzenlendi)

Dextron 2 mi daha yeni ve iyi dextron 3 mu ? iyi yag koymak zararli olurmu ? Yag değiştirmeye gitsem herhangi bir yag koyup bu olur Diyecekler ben bunu istemiyorum. Benim araç elektrikli direksiyon galiba ben öyle biliyorum ve ona gore yag olmali  ama dexron 2 ama DExtron 3 hangisi iyi ve uygunsa

tarihinde Hüseyin Bilbey tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)
13 saat önce, Hüseyin Bilbey yazdı:

Yag konusunda yardımcı olabilirmisiniz arkadaslar. 

Ford servisten alacaksınız, özel bir yağdır, başka bir yerde bulunmaz. Servisten alırken de katalogdaki kodu taşıdığına emin olun. Bazı servis çalışanları bile bilemeyebilir.  Aracınızın direksiyon pompası ekektriklidir. Konulan yağın özelliği iletken olmamasıdır. 

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Bilbey

Kullanici el kitabinda bu sekilde yazıyor internette yerli ve yabancı sitelerde bu kodla birebir uyusan yag yokJaYOy5.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...