İçeriğe Yönlendir

C Max 1 - Hidrolik Direksiyon Yağı

Hüseyin Bilbey

Recommended Posts

Abdurrahman Balaban
16 saat önce, Hüseyin Bilbey yazdı:

Merhabalar 2005 c max,im var ve yaklaşık 6 senedir bende aklıma takildi direksiyon yagini degistirmek gerekirmi. Yagci degismez diyor bazi internet sitelerinde yagin ozelligi kayboluyor degismesi lazim diyorlar ikilemde kaldim degisirsr hangi marka ve model koymak gerekli. DExtronIII DExtronII mi yada daha farkli bir yagmi kullanım kitapciginda yazdigina gore " hidrolik direksiyon yagi veya FORD WSD-M2C-204-A teknik özelliklerine uygun " bu kadar yazıyor

Evet direksiyon hidroliği zamanla koyu bir kıvam alıyor (reçel gibi diyelim) ve pompanın zorlanma sesini içerden duymaya başlıyorsun bile..Evet değişmelidir kesinlikle, bizzat yaptığım bir uygulamadır hatta enjektör hidroliği zor çekmişti yoğun olması sebebiyle..Mobil Atf 320 uygun sıvıdır mesela,bunu kullanmıştım c max aracımda.Pompanın sesini değişim öncesi ve sonrası dinleyin farkı göreceksiniz zaten..

Yorum bağlantısı
Hüseyin Bilbey

Cevap veren tüm arkadaslara tşk.ederim ALLAH razı olsun. Castrol ve mobil tercih etmek gerekirse fark varmıdır yada buldugum neyse onumu koyayım

Yorum bağlantısı
Hüseyin Bilbey

Paranoyami yapiyorum gercekten sesmi geliyor anlamadim kafayi yemek üzereyim. Yanimda oturan ses sadece motorun calisma sesi diyor ben var diyorum. Belki daha öncede vardi kafami o tarafa yormadigim icin anlamamista olabilirim.direksiyon yag degistirme konularini okuyup ve kendimde bu konuyu actiktan sonra direksiyonu devamli dinkemeye aklımı oraya vermeye basladim  hani direksiyonu saga sola cevirince viy viy  yapan sesi bugün 20 -30 km ile giderken duymaya baslasim viy viy diye ses geliyor yada basta dedigim gibi paranoya oldu yada bir yerleede bi ariza var 12 yasindaki araba icin direksiyonda hidrolik yaginda bir miktar azalma var yani minimumda diyebilirim.  

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...