İçeriğe Yönlendir

Opel Astra H Cim Modülü Problemi

Barış Akkurt

Recommended Posts

Barış Akkurt
(düzenlendi)

Herkese selam 3 ay önce aldığım 2011 model astra aracımda korna çalışmamasıyla başlayan öğrediğim bir problem bazen hız sabitleyici devreye girmiyor bazen emniyet kemeri uyarısı ötmüyor yani aracım bütün elektronik aksamı nerdeyse bu modüle bağlı servise sordum kronik bi sorunmuş değişmesi gerekiyormuş ama maliyetli bi durum onun için bu sıkıntıyı yaşayan veya tamiri varmıdır bilen varsa Ankara da bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler...

tarihinde Metin Akbal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Selamlar ??‍♂️

H kasa astralarda cim modülü sorunu ilk cikan modellerde vardi daha sonra ufak bir makyaj ile bu durumu çözdükleri yazıyordu çoğu yerde.. bende belli bir süre 2010 model cdti essentia konfor paketli modelini kullandım bir sorunla karşılaşmadım. 2006 model var arkadaşımda onda cim modülü sorunu vardı mesela

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

kronikse yapacak birşey yok, hatalı üretim, parasız yapacak onu servis, yada yapacak, mahkeme yoluyla...

Geçmiş olsun....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Akkurt
Selamlar [emoji137]?‍♂️

H kasa astralarda cim modülü sorunu ilk cikan modellerde vardi daha sonra ufak bir makyaj ile bu durumu çözdükleri yazıyordu çoğu yerde.. bende belli bir süre 2010 model cdti essentia konfor paketli modelini kullandım bir sorunla karşılaşmadım. 2006 model var arkadaşımda onda cim modülü sorunu vardı mesela

Evet bende okumuştum ama benim aracımdada çıktı maalesef Araç 2011 model
kronikse yapacak birşey yok, hatalı üretim, parasız yapacak onu servis, yada yapacak, mahkeme yoluyla...
Geçmiş olsun....

Sağolun Ali bey kronikmiş ama servis kabul etmiyor Opel e de yazdım daha dönen olmadı
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Geçmiş olsun. Opel Türkiye'nin pek umrunda olacağını sanmam. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Akkurt
Geçmiş olsun. Opel Türkiye'nin pek umrunda olacağını sanmam. 

Teşekkürler Mustafa arıkan bende öyle düşünüyorum ama bi şansımı deneyim dedim zaten dönende olmadı
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

kronik sorun olduğunu kabul ediyorlar ama sorun çözüme içinde ücret istiyorlar oda ilginçmiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

dönen olmadıysa verin tüketici mahkemesine, hemmen dönerler, hakkımızı arayacağız arkadaşlar, at koşturmayacaklar, zaten elektrönik özürlü opelin bu hali tescillidir, hiiç beklemeyin, hatalı üretim=siz kazandınız :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bircok markanin kendine has kronik problemleri zaten var peki hangisi cozume yanasmis?

Ornek Mondeo MKIII te krank kasnagi, Dsg, kapi kollari soyulmasi, disk balatanin 20 binde bitmesi gibi farkli markalarin farkli problemleri mevcut.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Onlar yanaşmaz, buda sorulurmu, biz yanaştıracağız ki birdaha biz demeden çağırıp halletsinler yada adam gibi yapsınlar, yok öyle hatalı yaptık ver para düzeltelim yada banane kardeşimcilik :angry:

Yorum bağlantısı
Mehmet Sezgin
16 saat önce, Barış Akkurt yazdı:

Herkese selam 3 ay önce aldığım 2011 model astra aracımda korna çalışmamasıyla başlayan öğrediğim bir problem bazen hız sabitleyici devreye girmiyor bazen emniyet kemeri uyarısı ötmüyor yani aracım bütün elektronik aksamı nerdeyse bu modüle bağlı servise sordum kronik bi sorunmuş değişmesi gerekiyormuş ama maliyetli bi durum onun için bu sıkıntıyı yaşayan veya tamiri varmıdır bilen varsa Ankara da bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler...

eliniz yatkınsa böyle birşey deneyebilirsiniz

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Barış Akkurt

Teşekkür ederim bilgilerden dolayı video yu ve resimli anlatımı inceledim baya bi inçe iş toplaması zor olabilir diye düşünüyorum benim yapabileceğim bi iş değil [emoji1]. Servisle tekrar görüşcem bakalım ne diyecekler

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Zaman zaman olan bir arıza, servis kolaylıkla giderdi bende. faturada kablo demeti onarıldı yazıyordu. Garanti dışı da olsacbedel alınmadı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Akkurt
Zaman zaman olan bir arıza, servis kolaylıkla giderdi bende. faturada kablo demeti onarıldı yazıyordu. Garanti dışı da olsacbedel alınmadı.

Saygın can bey benim aracımada serviste 1 saat uğraştılar soketlerini temizliyorlarmış öyle söylediler tekrar olursa değişmesi gerekir dediler ilginç olan bazen çalışıyor bazen çalışmıyor
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
On 05.03.2017 at 23:01, Barış Akkurt yazdı:

Saygın can bey benim aracımada serviste 1 saat uğraştılar soketlerini temizliyorlarmış öyle söylediler tekrar olursa değişmesi gerekir dediler ilginç olan bazen çalışıyor bazen çalışmıyor

Evet ilginç bir arıza, devamlı da olmuyor, bir süre sonra düzeliyor filan. Bende kornaya basınca radyoda istasyon değişirdi :)

Sanıyorum 4-5 senede 2 defa oldu bu şekilde bakımda çözüldü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Süleyman Kalkan
On 06.03.2017 at 00:01, Barış Akkurt yazdı:

selamlar Barış bey

2011 model astra h 1.3 cdti aracım var, korna bazen çalma bazen çalmama sorunu bendede var.siz bir çözüm yolu buldunuzmu,her gittiğim usta cim modülü değişmesi gerekiyor diyor.internette tamiri yapıldığı ile ilgili videolar var.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Simdi sacma gibi gelecek ama aracinizin sol tarafinda ic gosterge isiklarini kisip acmaya yarayan bi dugme varya oradan gosterge isiklarinizi azaltin... bi deneyin ? bikac yerde okudum ama cozum bulanlar olmus... denemekte fayda var... Lutfen donus yapin olumlu veya olumsuz diye... soru sorup gidiyorlar ?

Yorum bağlantısı
Süleyman Kalkan
19 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Simdi sacma gibi gelecek ama aracinizin sol tarafinda ic gosterge isiklarini kisip acmaya yarayan bi dugme varya oradan gosterge isiklarinizi azaltin... bi deneyin ? bikac yerde okudum ama cozum bulanlar olmus... denemekte fayda var... Lutfen donus yapin olumlu veya olumsuz diye... soru sorup gidiyorlar ?

2 Ay önce götürdüğüm elektrikçi ustası yaptı söylediğinizi 1-2 gün sonra yine eski düzenine geri döndü,bazen çalıyor bazen çalmıyor.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)

himmm ozaman direksiyona korna kismina saglam bi yumruk atin? bunuda denemisler ? Not: tavsiye niteliklidir. yapmak size kalmis ?

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süleyman Kalkan
19 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

himmm ozaman direksiyona korna kismina saglam bi yumruk atin? bunuda denemisler ? Not: tavsiye niteliklidir. yapmak size kalmis ?

onu zaten her çalmadığında deniyorum :biggrin:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)
Bir saat önce, Süleyman Kalkan yazdı:

onu zaten her çalmadığında deniyorum :biggrin:

yeni bi korna deneyin... ama araciniza uyumlu olsun... bir yazmisti hiz sabitleyici devreye gecmiyor diye  cok hafif 1 kez frene dokunduktan  sonra hiz sabitleyicisini acin..

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Süleyman Kalkan

17 Martta ankara şaşmazda çim modülünü tamir ettirdim.şimdilik bir sorun yok.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...