İçeriğe Yönlendir

Opel PSA Grubuna Satıldı.

Metin Akbal

Recommended Posts

Metin Akbal
(düzenlendi)

Alman kökenli otomobil üreticisini 1931 de GM grubu satın almıştı. Son 16 yıl üst üste firma zarar açıklamıştı. 

GM ile Peuget Citreon grubu PSA arasında, Opel in satışını gerçekleştirmek üzere 2.3 milyar dolar a anlaşma sağlandı.

PSA grubu bu hamle ile ülkemizde pazar payında 3. lüğe yükselecek.

GM Chevrolet markasını ülkemizden de çekmişti. Bundan sonrası bir Opel sahibi olarak ben de merakla bekliyorum.

http://mobile.reuters.com/article/amp/idUSKBN16B0AU

tarihinde Metin Akbal tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Dizel motorlar pejo raflarından alınır o zaman. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

1.6 136hp motorun kaymağını bile yiyemedi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tatlı

Hayırlısı olsun.Bu satın alma ile beraber ope gurubunu bambaşka bi dünya bekliyor olucak.Psa gurubu da gücüne güç katıcağına benziyor.

Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Araba markalarında internette beni en çok şaşırtan marka opel olmuştur. Çevremde opel kullanan ve genellikle memnun kişiler var.Ülkemizde de yaygın tutulan bir marka yollarda boy boy görünen bir marka. Fakat bu kadar yaygın olan halk arasında opel iyi arabadır sağlam arabadır almandır lafı çok dolaşmasına rağmen ya ben denk gelmedim bilemiyorum internette hangi forumla karşılaşsam elektronik özürlü devamlı sanayi yolu gözleyen arıza baş gösteren araba olarak okuyorum.

Satışla alakalı olarak hayırlısı olsun diyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)

Sadece Avrupa pazarında var o yüzden satışları düşüktü

dizel logosunu pek değiştirmiyorlar cdti yazar ama pejo motoru olur. 

Bir de eski kasayı daha ucuza satmaları imaj açısından olumsuz bir strateji. Eski kasayı klasik diye satmak olmaz.

tarihinde Evren Erakçora tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

psa da olsa überde olsa, elektronik özür düzelmedikçe zor satar, bakalım psa dan sonra kime gidecek...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
54 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

1.6 136hp motorun kaymağını bile yiyemedi.

artik 1.6 THP 156 ile takilirlar ;) opel pejo motoru kullaniyormus derseler anlamaz millet de opel bmw motoru kullaniyormus derlese prestij yüksek olur :) dizeller icin de land rover, volvo, jaguar motoru bunlar demek lazim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Opel'de eat6 tam otomatik şanzımanı görmek güzel olur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Barış Göktürk

Otomobil üreticileri arasında kimi zaman "motor kardeşliği", kimi zaman ise "bant kardeşliği" şeklinde tekil iş bazına ortaklıklar eskiden beri vardı. Zaman zaman da böyle birleşmeler/yutmalar söz konusu olabiliyor. Şaşırmamak lazım. Şaşırtıcı olan, bir dönem yutularak kaybolmasından korkulan Fransız markalarının geçen 10 yıllık süreçte Avrupa'nın başat aktörleri olma yönünde ciddi bir atılım yapmış olmaları. Tabi bunda "Çinli" ortakların payı yadsınamaz...

Opel de araçlarında kullandığı motorlar konusunda Fiat ile bir ortaklık içindeydi epeydir. Ülkemizde çokça tutulan Corsa ve Astra'lardaki motor Fiat idi. Bu birleşmeden sonra da Peugeot motorları ile yollarına devam etmeleri muhtemel. Peugeot'un da yerine göre Ford'a, BMW'ye motor verdiğini düşünecek olursak bu alandaki başarısını göz ardı etmek haksızlık olurdu...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Opelin kasaları Fransız grubuna yakışır, bakalım nasıl bir araç çıkacak bundan sonra?...:)

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Opel malzeme kalitesi olarak bence iyi düzeyde PSA grubuda dizel ünitede iyi düzeyde..  Bence ortaya iyi birşeyler çıkacaktır

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
6 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

psa da olsa über de olsa, elektronik özür düzelmedikçe zor satar, bakalım psa dan sonra kime gidecek...

Katılıyorum. Elektronik aksamını değiştirmezse Opel'i PSA da kurtaramaz...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Opelin tasarım ekibi işten çıkmasın da. Kim alırsa alsın.

Benim beğenmediğim bir opel tasarımı çok az.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Opelin tasarım ekibi işten çıkmasın da. Kim alırsa alsın.

Benim beğenmediğim bir opel tasarımı çok az.

Kesinlikle, adamlar tasarımda deha
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

tasarım fena değil, özellikle dışardan güzel, içten mesela insignia arka kısım çok kötü, kafanı vuruyorsun, ön konsol sıkıcı... kısaca dışardan güzel, sadece dışardan :)

dış tasarımcısını almak lazım ama o tasarımlarıda düzeltmekte lazım :)

mokka, adı üstünde zaten, daha ne diyim :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
12 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Moka biraz tipsiz geliyor bana:)

Ben de onu beğenmiyorum.. Ama ona da alışırız gibi geliyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Dis tasarim opelden, ic tasarim pejodan olsa... Motor psa, sanziman aisin.... elektronik yine pejo... kaporta da opel daha iyidir sanirim... Opel markasiyla iyi satar bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...