İçeriğe Yönlendir

Connect - Alarm Susturma - Deaktif Etme

Ahmet Emirhan Bal

Recommended Posts

Ahmet Emirhan Bal

hayırlı akşamlar , az önce kapı çaldı komşu sizin aracın  4lüler yanıyor dedi dünde aynısını yaptı ,kumandada kapıları açma  sonra kapama tuşuna basıyorum kapanıyor ve bir haftaya yakındır sağ tarafa merkezi kilt etki etmiyor elektrikçi sağ arkanın motoru bozuk dedi 1 hafta sonra götürecektim şimdi ön kapıda bazen alıyor bazen almıyor yanına araç parkederkende çalmaya başlamış acaba şu alarmın sigortası falan varmı yarına kadar çalmasını engellemek için bu arada ses yok sadece iç lamba ve 4lüler yanıyor, biraz forumdan baktım swich açık kalınca böyle yapyormuş başına gelen varsa aydınlatırsa sevinirim. 

ikinci sorumda kapı açık uyarısı kilitin olduğu yerden mi alıyor sinyali yoksa sadece tavan lamba swiçinden mi ? şimdiden teşekkür ederim :)

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Kapıları anahtarla kilitlerseniz alarm devreye girmez büyük ihtimalle.

Yorum bağlantısı
Ahmet Emirhan Bal
7 dakika önce, Ersen Tapan yazdı:

şimdi inip anahtarla kitleyeyim 

Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek
Bir saat önce, Ersen Tapan yazdı:

Ersenim, alarm kapı kilidinden tetiklendiği için devreye girmesi lazım. benim taktırdığım alarm fordlar için üretilmiş ve aracın kendi oriinal kumandasından kullanılan (kendinden kumandasız) alarm anahtarla da kilitlesem de açsamda devreye giriyor ve çıkıyor.

kaput içine alarm sireninin önüne bir açılır/kapanır devre ekleterek istendiği takdirde en azından alarm sesini kapatabilirsiniz. en azından günü kurtarabilmek için bulabilirseniz dörtlülerin sigortasını çekip çıkartın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Emirhan Bal

gözüm kapıda bir saatte bir yanarsa inip sigortayı çekecem yerini  biliyorum, aslında kutup başını söküp 3-5 dk beklesem mi diye düşünüyorum yarın , yinede sabah ilk iş sanayiye gitmek olacak bakalım çözüm olursa yazarım 

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ersin Alan
On 06.03.2017 at 23:05, Ahmet Emirhan Bal yazdı:

gözüm kapıda bir saatte bir yanarsa inip sigortayı çekecem yerini  biliyorum, aslında kutup başını söküp 3-5 dk beklesem mi diye düşünüyorum yarın , yinede sabah ilk iş sanayiye gitmek olacak bakalım çözüm olursa yazarım 

Çözüme ulaştınız mı

Yorum bağlantısı
Ahmet Emirhan Bal

hayır ulaşmadım sanayideki kilitçi işten anlamıyorum gibi bana alarmın fişini çekiyorum dedi gitti kaput swiçiniin fişini söktü,ben geri taktım çünkü baktığım ilk yer orasıydı zamanla pas tutunca bu gibi sorunlar yapıyormuş. anahtarın pili azalmış kapıların yarısını kiltlemiyor o yüzden araba kilitlenmedi uyarısı veriyor dediler pili değiştim yine yaptı.Çözümü olmadı 3 gün üstte yaptı sonra gün içinde uzaktan kumandayı kullanıp akşam en son anahtarla kilitleyip gidiyorum şimidilik bi sorun yok, senin araçtada mı oluyor abi 

Yorum bağlantısı
Ersin Alan

Benim Alarm dünden beri canı sıkıldıkça çalıyor dün akşam kapıları açık bıraktım bugün kilitledim tek kilit yaptım şuana kadar sorun yok ama buna me sebep oluyor bulmak lazım 

Yorum bağlantısı
Ahmet Emirhan Bal
58 dakika önce, Ersin Alan yazdı:

Benim Alarm dünden beri canı sıkıldıkça çalıyor dün akşam kapıları açık bıraktım bugün kilitledim tek kilit yaptım şuana kadar sorun yok ama buna me sebep oluyor bulmak lazım 

bende bulamadım ne zamandır yapmıyor abi başka forumlarıda alt üst ettim tam olarak çözüm bulanda yok

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Ozgur Barutcu

Bu konuyu bir canlandırayım. Öğle saatleri 2008 connect aracım merkezi alarmı çalıştırıyor 30 sn dörtlü ile birlikte rasgele devreye giriyor . Servise götürdüm hata yapmadı😬 birşey yapamayız dediler. Var mı bilgisi olan? Yer izmir

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ozgur Barutcu yazdı:

Bu konuyu bir canlandırayım. Öğle saatleri 2008 connect aracım merkezi alarmı çalıştırıyor 30 sn dörtlü ile birlikte rasgele devreye giriyor . Servise götürdüm hata yapmadı😬 birşey yapamayız dediler. Var mı bilgisi olan? Yer izmir

Kaput ve bagaj kilitlerine bakın, 

Hareket sensörlü ise, araç içinde hareket eden bir şey varmı ona bakın. Hareket sensörlü değil ise kapı müşürlerini tek tek test edin.. 

Test için : Kapı konu çekin ve açın, kolu bırakmadan seri ve hızlı bir şekilde kapıyı kapatıp açın, bir süre sonra bir sinyal sesi duyacaksınız.. Bu testin başladığı anlamına gelir. 

Sonra kapıları tek tek kontrol edin, her kapıyı açışınızda bir bip sesi duymalısınız.. Ses duymadığınız kapının müşürü bozuk demektir.. 

Test menüsünden çıkmak için beklemek yeterlidir.. 1-2 dakika dokunmayınca devreden çıkar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...