İçeriğe Yönlendir

C Max 1 - Yakıt Sarfiyatı Yüksek

Mustafa Ümit

Recommended Posts

Mustafa Ümit
(düzenlendi)

2004 model c max Ghia aracima yeni yag bakimi yaptirdim. Turbo komple yenilendi. Bilgisayara baglandiginda  egr arizasi veriyordu ve bizde egr yi bir conta koyarak iptal ettirdik. Şuan aracin çekişi oldukça iyi durumda. Depoyu fulleyip sayaclari sifirladim. Şuana kadar 80 km civari şehir içi yol yaptim. Ancak ekrandan kontrol ettiğimde 100 km de yakit sarfiyati 9 dan asagi düşmüyor. Önceleri 6 7 civarinda gösterirdi. Neden olduğu konusunda bilgisi olan arkadaşlardan  yardim bekliyorum. Tsk

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Bakımdan sonra aracın durumunda olumlu yönde düzelme olunca biraz fazla gaza basıp keyifleniliyor.Bu durumda yakıt yükselmektedir. Kafanızın rahatlaması için en doğrusu düz bir yolda yol bilgisayarını sıfırlayın ve yaklaşık 8-10 km sabit 80-90 km.hızda kullanın.4,5 civarında ortalama gösteriyorsa aracınız normaldir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Ümit
2 saat önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Bakımdan sonra aracın durumunda olumlu yönde düzelme olunca biraz fazla gaza basıp keyifleniliyor.Bu durumda yakıt yükselmektedir. Kafanızın rahatlaması için en doğrusu düz bir yolda yol bilgisayarını sıfırlayın ve yaklaşık 8-10 km sabit 80-90 km.hızda kullanın.4,5 civarında ortalama gösteriyorsa aracınız normaldir.

Bi ara tekrar petrole çekip depoyu fullemeyi düşünüyorum. Bakalim kaç km de kaç litre yakmis. 

Benim merak ettiğim yakitin artışına hangi arizalar neden olur. Gazli araçlarda gazi kisarsin bi ayar yaparsin yakut düşer. Ancak dizel arabada nasil oluyor bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mustafa Ümit

Yani ortalama yakit göstergesi gibi ortalama km göstergesi de mi var. Hic dikkat etmedim. Ben elbette 30 ile 20 ile gittiğim yerlerde var ancak 80 90 ile de gittiğim yerler var. Kusura bakmayin ben mevzuya biraz Fransiz kaldim. :biggrin: 

Yarin ilk işim bu ortalama hiz göstergesine bakmak olacak..

Bugün petrole gidip depoyu fulledim. Km 190 da idi. 14 litre mazot aldi. Mazot litre fiyati 4 lira. Depo 57 liraya doldu.

Hesaplarima gore km'de 30 kuruş yakiyor..

Yol bilgisayar göstergeleri de şöyle;

Ortalama km.  : 20

Ortalama yakit: 9.1

Biraz fazla gibi geliyor yakit. Sizce nasil?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...