İçeriğe Yönlendir

Dolandırıcılar Kredi Kartımdan Alışveriş Yapmış

Ahmet Türedi

Recommended Posts

Ahmet Türedi

Bugün sabah uyandığımda telefonumda bankadan gelen sms i gördüm.ttnet faturaödeme firması tarafından gece 01:28 de kartınızdan 4008.25 TL harcama yapılmıştır diye.İlk önce dolandırıcı mesajı sanmıştım ama dikkat edince bu y.k bankasının resmi sms i olduğunu anladım.Hemen internet bankacılığından girdim provizyonda harcama görünüyordu.Hemen bankayı aradım kartı iptal ettiler.Az öncede bankaya gidip harcama itirazında bulundum.Harcama Ankara da yapılmış.Şerefsizler nerden buldular kart numaramı bilmiyorum ama bakalım parayı geri alabilecek miyim merak ediyorum.Başına böyle talihsizlikler gelen var mı?Banka harici bir yere şimdilik başvurmanıza gerek yok dedi müşteri temsilcisi.Ne sonuç çıkacak bakalım. :angry:

Yorum bağlantısı
Murat Dere
(düzenlendi)

Banka parayı iade eder. O şerefsizin peşine düşerler. Geçmiş olsun Ahmet.

Sent from my SM-A710F using Tapatalk

tarihinde Murat Dere tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir
3 dakika önce, Ahmet Türedi yazdı:

Bugün sabah uyandığımda telefonumda bankadan gelen sms i gördüm.ttnet faturaödeme firması tarafından gece 01:28 de kartınızdan 4008.25 TL harcama yapılmıştır diye.İlk önce dolandırıcı mesajı sanmıştım ama dikkat edince bu y.k bankasının resmi sms i olduğunu anladım.Hemen internet bankacılığından girdim provizyonda harcama görünüyordu.Hemen bankayı aradım kartı iptal ettiler.Az öncede bankaya gidip harcama itirazında bulundum.Harcama Ankara da yapılmış.Şerefsizler nerden buldular kart numaramı bilmiyorum ama bakalım parayı geri alabilecek miyim merak ediyorum.Başına böyle talihsizlikler gelen var mı?Banka harici bir yere şimdilik başvurmanıza gerek yok dedi müşteri temsilcisi.Ne sonuç çıkacak bakalım. :angry:

gecmıs olsun eşimin dayısının basına gelmişti adam antalyada otelde rezervasyon yaptırımış :) 2000 küsür tl para iadesini aldı geriye. Tam olarak hangi yolları izledi bilmiyorum ama banka üzerinden yürütüldü iş. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Geçmiş olsun.. Alırsınız merak etmeyin. 

Benim de başıma geldi geçen yıl.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 dakika önce, Murat Dere yazdı:

Sent from my SM-A710F using Tapatalk

Tapatalk imzanı kapatır mısın canım kardeşim... 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Dere
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ay tamam şekerim, bebişim... :p

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Misafir

Geçmiş olsun.

2 ay önce de benim başıma geldi. Akbank neo (maaş) kartımdan 80tl ttnet a.ş. olarak ödeme yapılmış. 

Telefonuma mesaj gelmese fark etmezdim belki de. Bankayı arayıp kartı iptal ettirdim. Ardından şubeye gidip dilekçe yazdım.

2 hafta sonra para tekrar hesabıma yatırıldı.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kredi kartı dolandırıcı mağduru olmayan yoktur. Daha olmamış olan vardır :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Saolun beyler.Bakalım genel olarak geri alabileceğim söyleniyor ama bekleyip görecez artık.Alamazsam artık mahkeme falan neyse gereği uğraşırım.Okadar dikkat ettiğim halde nasıl olduda kart numaramı falan buldular anlamış değilim.Ankaradan alış veriş yaptığım falanda yok anlamadım gitti.Hayırlısı bakalım.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Benim önce kredi kartımdan daha sonrada sanal kartımdan yurt dışı kaynaklı 9-10 dolar gibi ufak ufak tırtıklamaya çalışmışlar, banka aradı haberiniz varmı dedi, yoooo dedim :)

sıkıntı yok rahat olun dedim bankaya, yurt içi-dışı internet ve mail order a kartımı kapatmıştım çekemezler rahat olun dedim arayan şahısa :D  kartı iptal edip yenisini verdiler, sanal karttada aynı oldu onuda aynen değiştiler, internet bankacılığını kullanın ve bu tür kullanıma aç kapaları alışveriş anında yapın sıkıntı olmasın arkadaşlar, olsada zaten teşebbüs aşamasında kalıyor banka uyanıyor hemen....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
9 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Kredi kartı dolandırıcı mağduru olmayan yoktur. Daha olmamış olan vardır :)

Sanırım haklısınız.Başa gelmeden insan anlamıyor.Haberlerde gördüğümüz olaylar başımıza gelince ne demek olduğunu anlıyoruz işte.Allah belasını versin bu çakalların ne diyim..

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Geçmiş olsun. O kadar çok duyuyorumki etraftan bu olayları. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
11 dakika önce, Murat Karadağ yazdı:

Geçmiş olsun.

2 ay önce de benim başıma geldi. Akbank neo (maaş) kartımdan 80tl ttnet a.ş. olarak ödeme yapılmış. 

Telefonuma mesaj gelmese fark etmezdim belki de. Bankayı arayıp kartı iptal ettirdim. Ardından şubeye gidip dilekçe yazdım.

2 hafta sonra para tekrar hesabıma yatırıldı.

İnşallah bakalım.Umarım bende alırım.

1 dakika önce, Hakan Gürsu yazdı:

Geçmiş olsun. O kadar çok duyuyorumki etraftan bu olayları. 

Şifresiz alış veriş yapan firmalara ödeme onayı verdirmeyeceksin sms onayını şart koşacaksın.İnsanları mağdur ediyorlar koşturup duruyoruz hiç günahımız yokken.

Bankaların buna gerçekten net bir çözüm üretmesi lazım.Bu devirde sanal ortamı kullanmıyacam deme şansımız kalmadı malesef.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Aynısı 3 ay önce benim başıma geldi ben bankanın keyfini beklemedim, alışveriş yapılan yerleri aradım paramı kendim iade ettirdim.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Paranızı alırsınız problem yok

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Geçmiş olsun. Hep de ttnet ödemesi :angry:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
4 dakika önce, Doğuş Bağ yazdı:

Aynısı 3 ay önce benim başıma geldi ben bankanın keyfini beklemedim, alışveriş yapılan yerleri aradım paramı kendim iade ettirdim.

Alış veriş yapılan yeri bulabilmek lazım.Bunlar çete belli.Gece 01.28 de hangi bayi fatura ödemesi alır yoksa.

4 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Paranızı alırsınız problem yok

İnşallah.

Yorum bağlantısı
Misafir
Saolun beyler.Bakalım genel olarak geri alabileceğim söyleniyor ama bekleyip görecez artık.Alamazsam artık mahkeme falan neyse gereği uğraşırım.Okadar dikkat ettiğim halde nasıl olduda kart numaramı falan buldular anlamış değilim.Ankaradan alış veriş yaptığım falanda yok anlamadım gitti.Hayırlısı bakalım.

ATM üzerinden borç ödeme hesap kontrolü vs yaptınız mı hiç?
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
3 dakika önce, Samet Daz yazdı:

ATM üzerinden borç ödeme hesap kontrolü vs yaptınız mı hiç?

Yo bu kartımı atm ye nerdeyse hiç sokmadan kullanıyorum.Sadece market ve internet alışverişi yaparım.Ödemelerini eft ile yaparım.En son 1 sene önce atm den işlem yapmıştım.

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
42 dakika önce, Ahmet Türedi yazdı:

Ahmet Bey geçmiş olsun öncelikle. 3 ay kadar önce ben de benzer bir başlık açmıştım zira gece vakti kartımdan toplam 5000 TL harcama yapılmıştı. Mesajlarıma bakarsanız detayları var. Öncelikle korkmayın şifresiz işlemlerde ispat yükümlülüğü bankaya ait olduğu için bankalar yasal süreç işlerini göze alamayıp kısa sürede iade yoluna gidiyorlar. Yalnız bankaların izledikleri yöntemler değişebiliyor. Benim kartım Akbank idi. itiraz dilekçesinden 3 gün sorna geçici iade adı altında tüm tutarı iade ettiler ve sonrasında 2 ay sonra da araştırmamız sonlandı ve haklı olduğunuz anlaşıldı diyerek dosyayı kapattılar. Bende yurt dışı alışveriş olduğu için yapanı bulmak gibi bir durum malesef olmadı. Şöyle bir durum var . Direkt olarak savcılığa extre bilgilerinizle suç duyurusunda bulunursanız yasal süreç başlıyor ve yurt içi yapılan işlemlerde şirket hakkında hemen işlem yapılıyor. Direkt olarak şirketten paranızı alabiliyorsunuz ve şirket sorumluları hakkında da yasal işlem yapılıyor. Yurt dışı siteler üzerinden bu tarz bir şey mümkün olmuyor. 

Ben sonrasında kart sigortası yaptırdım sütten ağzım yanınca. Bence siz de yaptırın. Yıllık 160 TL ve 10 taksit yapıyorlar :) Adınıza düzenlenmiş her türlü elektoronik karttan ( Sigorta yapılan bankanın kartı olması şart değil ) yemek kartı dahi olsa 50 000 TL ye kadar teminatı var. Devir çok sakat o yüzden yaptırmakta fayda var diye düşünüyorum.

Hülasa İçiniz rahat olsun Ahmet bey paranızı alırsınız. 

Tekrar geçmiş olsun...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ay tamam şekerim, bebişim... [emoji14]

Biz yokmuşuz gibi davranın rahat olun [emoji186]
Kredi kartı dolandırıcı mağduru olmayan yoktur. Daha olmamış olan vardır [emoji4]

Şom ağızlı bi sus
  • Beğen 9
Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar

geçmiş olsun,bizim bir tanıdığın kartından da doğal gaz faturası ödemişler.iade yaparlar karta

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...