İçeriğe Yönlendir

Dolandırıcılar Kredi Kartımdan Alışveriş Yapmış

Ahmet Türedi

Recommended Posts

Serkan Karadağ

Benim de kartımdan haberim olmadan alış veriş yapmışlar. Banka onaylamamış ve bana mesaj gelince kartı iptal ettirdim.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
54 dakika önce, Serkan Karadağ yazdı:

Benim de kartımdan haberim olmadan alış veriş yapmışlar. Banka onaylamamış ve bana mesaj gelince kartı iptal ettirdim.

Siz şanslısınız demek.Banka nasıl anlamış acaba ?

Bana bankanın söylediği alış verişi kim yaptırıyorsa bütün sorumlu odur,eğer alış verişi güvenli bir şekilde yaptırdığını ispat edemez ise(sms onayı,yazılı satış sözleşmesi,kargo teslim tutanağı,şifreli işlem v.s) tüm masraflar satıcıya yüklenir.

Açıkcası internetten satış yapan firmaların buna dikkat etmesi lazım ortalık dolandırıcı dolmuş,gerekli tedbirleri alıp vatandaşıda boş vere uğraştırmamaları gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Banka ödeme için 3d güvenlik şifresi isteyince olay ortaya çıkıyor.

İlk seferinde sıfır tl bedelli deneme çekimi yapıyorlar. Başarılı olunca thy üzerinden yüklü miktar harcama yapıyorlar. Banka harcamayı onaylamayınca daha düşük miktar ile netflix diye site üzerinden tekrar deniyorlar. Netflix üzerindeki işlem de başarısız olunca banka mesaj attı.

Netflix üzerinde yapılan alışverişiniz onaylanmamıştır.

Mesaj gelince hemen bankayı arayıp kartı iptal ettirdim. Şüpheli işlem bildiriminde bulundum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İbrahim Halil Geloğlu
On 08.03.2017 at 12:43, Tahir İlter yazdı:

Benimde başıma geldi. Para iade oldu kart değişti ve kart şifresiz işlemlere kapatılmış şekilde geldi. 3D secure olmadan işlem yapılamıyor artık. 

3 d sistemini alışveriş yapılan site kendi sorumluluğu için seçiyor. Alıcı yani  tüketici 3D dışında işlem olmasın diye bir özellik yapamıyor. Bir ara araştırmıştım.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
(düzenlendi)
3 dakika önce, İbrahim Halil Geloğlu yazdı:

3 d sistemini alışveriş yapılan site kendi sorumluluğu için seçiyor. Alıcı yani  tüketici 3D dışında işlem olmasın diye bir özellik yapamıyor. Bir ara araştırmıştım.

Ben alış veriş yapamıyorum. Demek ki banka istese 3D olmadan alışverişe kapatabiliyor kartı. Denedim alış veriş yapamayınca bankayı aradım. 3D olmadığı için onaylanmıyor dediler. Bilgim var siz onaylayın dedim bu şekilde mümkün değil 3D olan bir yerden alışveriş yapmanız lazım dediler. 

tarihinde Tahir İlter tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu
On 10.03.2017 at 15:50, Ahmet Türedi yazdı:

Sizede geçmiş olsun.Gerçekten haksız yere cepten çıkan para insanın çok zoruna gidiyor.Sizin şansınıza miktar az ama insana yaşattığı kandırılmışlık duygusu en beteri.Bakalım benim süreç nasıl sonuçlanacak.Valla öyle bir zamanda denk geldi bu hırsızlar hanımda doğum nedeni ile ücretsiz izine ayrılmıştı zaten bütçeyi kısmıştık biraz ekstra şimdi 1 ay içinde bu iş çözülmezse ay sonu fazladan 4000 tl ödemek var .Allahtan hayırlısı bekleyelim bakalım.Neyseki hesap kesimi 3 gün önceydi 1 ay daha zamanım var ödeme iptali için.

Geçmiş olsun.İnşallah en kısa sürede bu işten kurtulursunuz. Bende yapikredide aynı sorun olmuştu. İnternetten araştırmama ve müşteri hizmetlerinin söylediğine göre itiraz değerlendirme süresi maksimum 150 veya 180 gün diye hatırlıyorum. Peki bu süre içinde bu parayı ödeyecekmiyim diye sordugumda tabiki ödüyeceksiniz cevabını almıştım.İnşallah ödeme gününden önce tarafınıza iade edilir.

Bir saat önce, Tahir İlter yazdı:

Ben alış veriş yapamıyorum. Demek ki banka istese 3D olmadan alışverişe kapatabiliyor kartı. Denedim alış veriş yapamayınca bankayı aradım. 3D olmadığı için onaylanmıyor dediler. Bilgim var siz onaylayın dedim bu şekilde mümkün değil 3D olan bir yerden alışveriş yapmanız lazım dediler. 

İlk defa duyuyorum.Çok güzelmiş. Yani canları isteyince bir güvenlik teyiti koyulabiliyormuş. Her sanal siteye neden zorunlu yapmıyorlar. İlla mağdur mu olmalı.Zaten kredi kartı kulanan cep telefonuda kullanıyor. Dolandırıcılara fırsatmı veriyorlar anlamadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
4 saat önce, İbrahim Halil Geloğlu yazdı:

Geçmiş olsun.İnşallah en kısa sürede bu işten kurtulursunuz. Bende yapikredide aynı sorun olmuştu. İnternetten araştırmama ve müşteri hizmetlerinin söylediğine göre itiraz değerlendirme süresi maksimum 150 veya 180 gün diye hatırlıyorum. Peki bu süre içinde bu parayı ödeyecekmiyim diye sordugumda tabiki ödüyeceksiniz cevabını almıştım.İnşallah ödeme gününden önce tarafınıza iade edilir.

İlk defa duyuyorum.Çok güzelmiş. Yani canları isteyince bir güvenlik teyiti koyulabiliyormuş. Her sanal siteye neden zorunlu yapmıyorlar. İlla mağdur mu olmalı.Zaten kredi kartı kulanan cep telefonuda kullanıyor. Dolandırıcılara fırsatmı veriyorlar anlamadım.

4 saat önce, Doğuş Bağ yazdı:

çok uzun sürmüyor merak etmeyin 1 hafta 10 güne iade ederler 

Teşekkürler.Param süreç sonuçlanana kadar kartıma iade edildi 120 gün kadar sürebiliyormuş fakat beni mağdur etmediler Allahtan.Banada ilk müşteri hizmetleri ödeme yapmalısınız sonuç olumlu olursa iade ederiz demişti ama buna gerek kalmadı.

Şuanda kafam rahat süreç ne zaman biterse bitsin artık ben ödemiyimde :)

Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Çok geçmiş olsun. Aynı şey benim de başıma geldi. Ttnet aş den 300 tl.ye yakın bir para çekilmiş. Hemen itiraz ettim yaklaşık 45 gün sonra paramı iade aldım.

Bunlar hep indirimli fatura yalanına inanan insanlar yüzünden oluyor. İndirimli ödenen fatura bizim kartlardan ödeniyor. Alınan para dolandırıcıya kalıyor. Biz itiraz edip paramızı geri aldığımız zaman ttnet faturayı tekrar ödenmemiş olarak işaretliyor. Tabi ki bari kredi kartı kullanıcıları da farketmiyor harcamayı.

Sanal kart kullanmak iyi bir önlem, herkese öneririm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Arkadaslar cok cok dikkat hic beklemedigim aslinda uyanik ta olan bir mesai arkadasimi telefonla bugun dolandirdilar 800 lira. Arayan kisinin bir yerde pot kirdigini farkettino sekilde anladi ama giden gitti. Kac kisi boyle dolandirildi soyleyenler hep hipnoz olmus gibiyiz diyorlar.

Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

Beni aramışlardı çok uzun süre önce. O zamanlar yeni yeni başlıyordu bu akım. Tamam ben karakola geliyorum hemen deyince gerek yok demişlerdi :D 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Defalarca arandım. Evi de aramışlar..

En son, ekip gönderiyoruz aldıracağız sizi demişler eve. :)

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Beni 4 yıldır niye hiç aramıyorlar ya sinirlendim bak şimdi.

Ben saksı mıyım?  :)

Yoksa bunların da bir veri tabanı mı var?

Bunu 2-3 kere aradık bundan iş çıkmaz diye mi kaydettiler?

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan
On 10.03.2017 at 16:28, İbrahim Arslan yazdı:

Bir sonraki mesajda yazmıstım. Telefon uygulaması ile yapılabiliyor.

Ama uygulama daha bu hafta çıktı ve sizin dediğiniz kadar yetenekli değil.

Sanal para vs olaylarının çok daha beterinin geleceğini öngörüyorum ama biz görür müyüz bilmem.

Boynumuzun içine bir implant çakacaklar,

telefon da o, cüzdan da o ,para da o, kimlikte o, 

her an izlenecek, nerede oldugun, ne yaptıgın bilinecek. 

Ben de fringe tüm sezonları izledim :)

http://t24.com.tr/haber/isvecli-firma-calisanlarina-cip-takti,397438

aha başlamış bile

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...