İçeriğe Yönlendir

Clio IV - Fren Sorunu

Yasin Diri

Recommended Posts

Yasin Diri

Merhaba,

2013 CLİO 4 aracımı 2016 10.ay da aldım,

fakat balatalar ve diskler araba daha 30.000 km de olmasına rağmen bitik di aldığım gibi değiştirdim daha 3000 km yapmadım fakat aracımdan aşırı şekilde balata ve disk yeme sesi gelmekte bu araçlarda kronik bi hastalıkmı veya farklı bişey olabilirmi midem bulanmaya başladı bu konu hakkında arabayı tekrar değiştirmeyi bile düşünmeye başladım bilgilerinizi rica ederim.

teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kronik bir sorunu yok. Dün ben de 30bin'deki balatalarımı değiştirdim ve bitmişlerdi. Çok normal bir durum.

Disklerinizi bi kontrol ettirebilirsiniz dilerseniz, çizik vs var ise torna ile giderilebilir.

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Ben de 1 hafta önce 2014 clio 4 aldım 41 bin km de. Benden önceki sahibi 32 binde ön disk ve balatayı değiştirmişti. Şaşırdım ben de. Sıfır aldığım fiestayı 58 bin km de orjinal disk ve balata ile satmıştım. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Şimdi, Ali Ozan Yurtsever yazdı:

Ben de 1 hafta önce 2014 clio 4 aldım 41 bin km de. Benden önceki sahibi 32 binde ön disk ve balatayı değiştirmişti. Şaşırdım ben de. Sıfır aldığım fiestayı 58 bin km de orjinal disk ve balata ile satmıştım. 

Fiesta fren yapamadığı için bitmiyor :p

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Bir saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Kronik bir sorunu yok. Dün ben de 30bin'deki balatalarımı değiştirdim ve bitmişlerdi. Çok normal bir durum.

Disklerinizi bi kontrol ettirebilirsiniz dilerseniz, çizik vs var ise torna ile giderilebilir.

90.000 km den önce balata değişmedim bugüne kadar. :p

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Şimdi, Ersen Tapan yazdı:

90.000 km den önce balata değişmedim bugüne kadar. :p

Tamam işte, durmuyor ki araç. 150mt öteden frene basıyorsun minnak minnak, sonra bitsin istiyorsun. Clio ile aban frene, taş gibi dursun alet :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Tamam işte, durmuyor ki araç. 150mt öteden frene basıyorsun minnak minnak, sonra bitsin istiyorsun. Clio ile aban frene, taş gibi dursun alet :p

:sandalye: Sayende iyi güldüm Sani.

Naylonunkide o civarda bitiyor. Otomatik olsa tamamda 30.000 km nedir yahu :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Diri

Disk ve balata her ikisinide değiştirdim hocam fazla km yapmadan tekrar bitmesi çok şaşırttı beni 

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Bir saat önce, Yasin Diri yazdı:

Disk ve balata her ikisinide değiştirdim hocam fazla km yapmadan tekrar bitmesi çok şaşırttı beni 

3000 km de bitmemesi lazım. Çok çok erken bir kontrol ettirin. Belki balatalar sert olduğu için sesli yapıyordur görevini.

Yorum bağlantısı
Yasin Diri
Bir saat önce, Ali Ozan Yurtsever yazdı:

Bundan önce fiesta vardı zaten onda 50.000 km olmuştu herhangi bi sorun yoktu 

Yorum bağlantısı
Yasin Diri
Bir saat önce, Ersen Tapan yazdı:

3000 km de bitmemesi lazım. Çok çok erken bir kontrol ettirin. Belki balatalar sert olduğu için sesli yapıyordur görevini.

Yarın götürücez bakalım zaten değişirse yine bu araçta satılık olacak 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bi fren balatası araba sattırıyor ha.. Hayırlısı.

Yorum bağlantısı
Yasin Diri

Bi fren balatası araba sattırıyor ha.. Hayırlısı.

başkan 3000 km bir değişirse sattırır :) 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
14 dakika önce, Yasin Diri yazdı:

başkan 3000 km bir değişirse sattırır :) 

Bir sorun vardır . belki sürekli frenler sıkıyor aracı vs bi sebepten bitiyor. dünyadaki hiçbir araba 3000 km de balata bitirmez fren sistemi sağlamsa

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

cliolarda fren balataları erken bitiyor hatta ilk senesinde biterse %70 ücretini renault karşılıyor. 2012'de sıfır aldığım clioda başıma gelmişti . Servis balatalarda asbest maddesi olmadığı için erken bittiğini söyledi . Ancak İlk defa başıma geldiği için anlam veremedim. sattığım leon 20800 kmdeydi ve balatalar %70 seviyesindeydi.. Sanırım kullanılan malzemeden de kaynaklı olabilir. 

Yorum bağlantısı
Yasin Diri
Bir saat önce, Ali Gök yazdı:

Bir sorun vardır . belki sürekli frenler sıkıyor aracı vs bi sebepten bitiyor. dünyadaki hiçbir araba 3000 km de balata bitirmez fren sistemi sağlamsa

balata disk hepsini gittim kendim aldım yarın her şey belli olacak 

Yorum bağlantısı
Yasin Diri
Bir saat önce, Tuna İşgören yazdı:

cliolarda fren balataları erken bitiyor hatta ilk senesinde biterse %70 ücretini renault karşılıyor. 2012'de sıfır aldığım clioda başıma gelmişti . Servis balatalarda asbest maddesi olmadığı için erken bittiğini söyledi . Ancak İlk defa başıma geldiği için anlam veremedim. sattığım leon 20800 kmdeydi ve balatalar %70 seviyesindeydi.. Sanırım kullanılan malzemeden de kaynaklı olabilir. 

ben aracın ikinci sahibiyim bi önceki sahibini aradım fakat net bilgi alamadım bunuda denerim

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören
1 dakika önce, Yasin Diri yazdı:

ben aracın ikinci sahibiyim bi önceki sahibini aradım fakat net bilgi alamadım bunuda denerim

Servisle görüşmekte fayda var

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Clio IV eşimin aracı ve 17.000 km de balata bitirdi.Disklerde şimdilik sorun yok.Ben orjinali yerine bosch marka balata aldım taktım.

Servis 60 tl ye yenileri takalım dedi.Kabul etmedim.Böyle dandik balataya 5 kuruş vermem dedim.Boschlardan memnunum tavsiye ederim.

Yanlız şöyle bişey var orjinal balatalar kesinlikle hatalı ben c-max aracımı 74.000 km de sattım hiç balata değiştirmedi.Bir sıkıntı olduğu kesin ama bunu servise kabul ettirebilirsen.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
48 dakika önce, Tuna İşgören yazdı:

Haklısınız asbest yok çünkü kanserojen ve hiç bir balatada kullanılmıyor.Yani bu clio ya has bir özellik değil.Clio ların balatalarında bir sorun var ama bunu görmezden geliyorlar.Serviste bir sürü münakaşa etmen lazım kabul ettirmek için.Kullanıcı hatası diyip geçiyorlar.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören
3 dakika önce, Ahmet Türedi yazdı:

Haklısınız asbest yok çünkü kanserojen ve hiç bir balatada kullanılmıyor.Yani bu clio ya has bir özellik değil.Clio ların balatalarında bir sorun var ama bunu görmezden geliyorlar.Serviste bir sürü münakaşa etmen lazım kabul ettirmek için.Kullanıcı hatası diyip geçiyorlar.

Yeni araç balatalarının hiçbirinde asbest yok doğru ama 20 bin kullandığım leon %70 seviyesindeydi balata durumu :) trw markaydı sanırım üzerindeki balatalar

Yorum bağlantısı
Tufan Caliskan

Clio 3 ve 4 kullandım, maalesef 4'ün her bakımda balatası, 2 bakımda diski değişiyor. (şehir içi kullanımda) Belki uzun yol yapanlarınki daha uzun süre gidiyor olabilir. Bence sorun çok az balata yüzeyinden kaynaklanıyor. Firmanın ticari bir hamlesi de olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Diri
Bir saat önce, Tufan Caliskan yazdı:

Clio 3 ve 4 kullandım, maalesef 4'ün her bakımda balatası, 2 bakımda diski değişiyor. (şehir içi kullanımda) Belki uzun yol yapanlarınki daha uzun süre gidiyor olabilir. Bence sorun çok az balata yüzeyinden kaynaklanıyor. Firmanın ticari bir hamlesi de olabilir.

fiesta ve daha öncesinde clio 3 kullandım tek balata ve disk de sıkıntı yaşadığım araç 

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Yeni balata ve diskler eskilere oranla daha yumuşak. Sertliğini sağlayan madde balata tozu ile doğaya ve havaya karışıp kanserojen madde yaydıkları için yeni araçların frenleri daha çabuk bitiyor.

Benimde 20 bindeki Clio'mda balataları değiştirmişlerdi.

Halimize şükredelim, yakın bir arkadaşımın C200d aracı 27.000'de ve sanırım 6. takım balatayı taktı..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...