İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - İmmobilizer Arızası

Hasan Karaduman

Recommended Posts

Hasan Karaduman

Arkadaşlar,

Seyir halindeyken fiesta 1.4 TDCI 2008 model aracım stop etti. Bir daha çalışmadı.Marş tık bile etmeyince çekici ile servise getirdim. Yedek anahtar ilede çalışmadı.

Şu an araştırılıyor ama bir sonuç çıkmadı. Tecrübeli arkadaşlar 05532525313 telefondan arar veya yazarlarsa memnun olurum.

Teşekkürler.

Hasan KARADUMAN

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Seyir halindeyken immo sebepli stop etmemeli. Başka bir sorunu vardır.. Geçmiş olsun..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

immoda sorun olsa araç çalışmaz doğru da giden araba immodan dolayı stop edermi ? bence etmez başka bir mesele var

Yorum bağlantısı
Hasan Karaduman

Haklısınız ama araç stop edince birde yolda bir daha çalışmadı immobilizer lambası çok sık yanıp sönmeye başladı. yedek anahtarı evden getirttim onunlada tık etmedi. Araba servise geldi immobilizer görünüyor dediler. Bırakıp işe geldim. Sonucu almaya gidince öğreneceğim.

Yorum bağlantısı
Hasan Karaduman
(düzenlendi)

Telefonla bilgi aldım. Motor  elektrik tesisatı izole edildi  araç çalıştı normal dendi. Arıza bir daha  tekrar ederse yakıt pompası veya PCM (beyin ) değişmek icap eder deniliyor?????

tarihinde Hasan Karaduman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Karaduman

Çağlar Bey,

henüz aracı teslim alıp şarj durumuna bakmadım yada soramadım. Düşünceleriniz nelerdir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Şarj ve aküyü ölçtürün. Öncelikle. İzole edilen kısa devre olan yer ile stop edebilir.

Yorum bağlantısı
Osman Ünal2

Geçmiş olsun

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Hasan Karaduman
(düzenlendi)
23 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Şarj ediyormu?

Çağlar Bey,

Aracı teslim aldım. Şu an sorun yok: Teslim formunda şunlar yazılı .

Tespit: P0003 -PCM yakıt ölçer denetim valfi saşiye kısa devre, P0091-PCM yakıt basınç kum. Valfi devr.( ne demek??)

Çözüm: Aracın arızasının devamı halinde yakıt pompası ve PCM değişerek kontrol yapılacak.

Kısa devreden stop eder diye belitmiştiniz zaten.

Sorum şu : yakıt pompası mekanik bir cihaz. Arıza durumunda seyir halindeyken stop ettirmez diye düşünüyorum.

PCM seyir halindeyken stop ettirebilir ama tamirden sonra arızalı olsa idi araç çalışmazdı???Yani değişmek icap ederdi.

Yakıt pompasına giden kablo korumaları sökülmüş yeniden izole edilmiş.

Ben olayı kablo kısa devresine bağladım. Çünki 1 sene önce önden bakınca 1. enjektörde gevşeme dişarı kacak vardı temizlendi ama geri toplanınca aracı uzun süre (1 saat)

çalıştıramadılar. Pompacıdan usta gelip o enjektörün kablo soketini ileri geri yapınca araç çalışmıştı. Ta o zamandan bir arıza kodu da kalmış servis bu sefer o kodu gördü. Temizleme olayını serviste yaptırmamıştım. Olaki o zaman uğraşmalar da pompaya giden soket gevşek kalmış yada mazot bulaşmış olup okside olmuş olabilir.

Olay immobilizer değil. .Sizden beklentim açıklamalarım üzerine fikirlerinizi yazarsanız sevinirim.Bu konuyu başka bir alana taşımak lazım ki başka arkadaşlarda faydalansın. mail yada cep tel verirseniz sevinirim. Tel 0553 252 5313

Hasan KARADUMAN

tarihinde Hasan Karaduman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ersel Karakaya

aynı durum bende de var 2008 fiestaya anahtar yaptırdım çalışmıyor ımmo lambası yanıyor

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Mehmet Can Emre

Arkadaş benim aracımda ise bazen kontağı çeviriyorum tık yok iki veya üçüncü seferde çalışıyor ama bu aralar sık yapmaya başladı geçenlerde arabayı yıkadım bu yüzden mi yoksa anahtarın pili mi zayıfladı bazen tuşlara basıyorum geç algılıyor ustaya sordum kodlama anahtarı ile çalıştır dedi onunlada aynı sorunu yaşadım olmadık yerde sorun veriyor canım sıkılıyor... araç 2006 model fiesta 1.4 tdci

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
5 saat önce, Mehmet Can Emre yazdı:

Arkadaş benim aracımda ise bazen kontağı çeviriyorum tık yok iki veya üçüncü seferde çalışıyor ama bu aralar sık yapmaya başladı geçenlerde arabayı yıkadım bu yüzden mi yoksa anahtarın pili mi zayıfladı bazen tuşlara basıyorum geç algılıyor ustaya sordum kodlama anahtarı ile çalıştır dedi onunlada aynı sorunu yaşadım olmadık yerde sorun veriyor canım sıkılıyor... araç 2006 model fiesta 1.4 tdci

Pili çıkartıp deneseniz bile çalışır. Aracın çalışmasının pille alakası yok, immo anteni vardır kontak çevresinde ya o bozuk ya da marş motoru bozuktur... 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...