İçeriğe Yönlendir

Mondeo 2 - Aracım Çalışmıyor

İsmail Sert

Recommended Posts

İsmail Sert

Abilerim 97 mondeo aracı park ettik bi sıkıntı yoktu aracı tekrar çalıştırmak için gittik marşa basıyoruz mekanik bir vıjjjt sesi geliyor ama araç çalışmıyor. Deli olucam acil yardım bekliyorum abilerim.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Geçmiş olsun, "marş kaçırıyo" denen durum gibi geldi bana. Marş motoru tamiri ile çözülür sanırım.

Yorum bağlantısı
İsmail Sert

Ses insanı çıldırtıyor abilerim aracı yürütemiycez marş motoru komple mi değişecek yoksa üzerinde işlem mi yapılacak yani ustayı getirsek halledebilir mi ayaküstü. Marş kaçırma tam ne demektir aydınlatırsanız sevinirim yorumlarınız için sağolun

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Araç otomatik değilse, her ne kadar tavsiye edilmese de tecrübeli biri tarafından vurdurularak çalıştırılıp elektrikçiye gider - sorun marşta ise.

büyük ihtimal tamiri olur, ama kapının önünde zor.

Yorum bağlantısı
İsmail Sert

Araç otomatik yandık abi o zaman sağolun varolun

Yorum bağlantısı
Ersin Alan

bugün snırım mondeoların marş almama günü benim mondide de aynısı oldu evin önünde kaldı araç hafta başlasın bakalım bir yolunu bulacaz

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Mars motorunun veya volanin dislisi asinmis da olabilir. 

Yorum bağlantısı
Misafir
19 saat önce, İsmail Sert yazdı:

Abilerim 97 mondeo aracı park ettik bi sıkıntı yoktu aracı tekrar çalıştırmak için gittik marşa basıyoruz mekanik bir vıjjjt sesi geliyor ama araç çalışmıyor. Deli olucam acil yardım bekliyorum abilerim.

eline bir cekiç alıp gaz kelebeği ile cam arasındaki boşluktan marş motoruna ulaşabilirsin, bir kişi direksiyonda olsun, sen de çekiçle fazla sert olmayacak şekilde marş motoruna vur,bu sırada da direksiyondaki kişi marş bassın, belki çalışma ihtimali olabilir,usta gelip çözemez, ancak çekerek fln götürür ama o da araba çalışmadığından frenler şişer sıkıntılı zor bir durum.bu dediğimi bir deneyim,çalışırsa doğru tamirciye,ama stop etmeyin arabayı çalıştıktan sonra.

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
5 dakika önce, Bahadır Demir yazdı:

eline bir cekiç alıp gaz kelebeği ile cam arasındaki boşluktan marş motoruna ulaşabilirsin, bir kişi direksiyonda olsun, sen de çekiçle fazla sert olmayacak şekilde marş motoruna vur,bu sırada da direksiyondaki kişi marş bassın, belki çalışma ihtimali olabilir,usta gelip çözemez, ancak çekerek fln götürür ama o da araba çalışmadığından frenler şişer sıkıntılı zor bir durum.bu dediğimi bir deneyim,çalışırsa doğru tamirciye,ama stop etmeyin arabayı çalıştıktan sonra.

2014 yılında 68 willys ile bolu dağında kaldım,araç marş yapmıyordu.yoldan bir kaya parçası bulup halk arasında daş.. denilen kısma vurdum.baya uğraştım.

sonuç bobin kısa devre yapmış.ben ise yanlış teşhis ile vura vura sağlam marşı bozdum.ve bizim esnafımız çok ahlaklı olduğundan 100-150 liralık olaya 400 lira verdim.

teşhis kesinlik kazanmadan taşla çekiçle girişmemek lazım :) 

marş motorunu her sanayide yapacak usta vardır.kısa mesafe çekici ile gitmek çok daha mantıklı.

Yorum bağlantısı
Misafir
Bir saat önce, Ahmet Said Avşar yazdı:

2014 yılında 68 willys ile bolu dağında kaldım,araç marş yapmıyordu.yoldan bir kaya parçası bulup halk arasında daş.. denilen kısma vurdum.baya uğraştım.

sonuç bobin kısa devre yapmış.ben ise yanlış teşhis ile vura vura sağlam marşı bozdum.ve bizim esnafımız çok ahlaklı olduğundan 100-150 liralık olaya 400 lira verdim.

teşhis kesinlik kazanmadan taşla çekiçle girişmemek lazım :) 

marş motorunu her sanayide yapacak usta vardır.kısa mesafe çekici ile gitmek çok daha mantıklı.

Tabiki de yanlış teşhis sıkıntı yaratır, haklısınız.benim anlatmak istediğim çekiçle çatır çutur girişme değil,zaten çalışacağı varsa ufak bir iki tıklatmayla çalışır, yoksa tabiki fazlası zarar.

Yorum bağlantısı
İsmail Sert

Abilerim aracın arızası çözüldü. Marş motorunun otomatiği ve marş motorunda pendik dişlisi isminde bir dişlide arıza olduğunu söyledi ustam. Söktü tornaya gönderdi iki arızanın maliyeti 135 etti 150 lira verdim çıktım. Muhtemelen marşa çok basmaktan olmuştur dedi. Son 15-20 gündür araç çalışırken ilk gelen ses çok zor dönüyormuş gibiydi ama araç tek marşta çalışıyordu şimdi o sıkıntıdanda kurtuldum. Bu tarz arızası çıkanlara yol gösterir umarım hepinize teşekkür ederim :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Fecri Acar

merhaba arkadaşlar benim 98 glx otomatık mondeo marş almıyordu ustaya götürdüm dişli kacırıyor dedi 500 -600 civarı bir masraf olur dedi otomatik olduğu için marş dinamosunun şanzımanlı olduğunu söyledi acilen yardımlarınıza ihtiyacım var tesekkürler

Şimdi, Fecri Acar yazdı:

merhaba arkadaşlar benim 98 glx otomatık mondeo marş almıyordu ustaya götürdüm dişli kacırıyor dedi 500 -600 civarı bir masraf olur dedi otomatik olduğu için marş dinamosunun şanzımanlı olduğunu söyledi acilen yardımlarınıza ihtiyacım var tesekkürler

marş motorunu söküp revizyona gönderiyormuş yenisi 1500 tl den aşağı değilmiş

Yorum bağlantısı
Mehmet Furkan Cıbıl
35 dakika önce, Fecri Acar yazdı:

marş motorunu söküp revizyona gönderiyormuş yenisi 1500 tl den aşağı değilmiş

Başka elektrikçi yokmu civarda. Fiyatı çok pahalı geldi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fecri Acar
9 dakika önce, Mehmet Furkan Cıbıl yazdı:

Başka elektrikçi yokmu civarda. Fiyatı çok pahalı geldi 

haklısınız cok pahalı. bunu önerdiler yaptığı işe 1 yıl garanti veriyor,100 lira söküp takma icin el emeği 500 revizyon görmüs bir motor için olduğunu söyledi

acaba şanzımanlı marş motoru varmı aklım karıştı:unsure2::unsure2:

Yorum bağlantısı
Mehmet Furkan Cıbıl
42 dakika önce, Fecri Acar yazdı:

haklısınız cok pahalı. bunu önerdiler yaptığı işe 1 yıl garanti veriyor,100 lira söküp takma icin el emeği 500 revizyon görmüs bir motor için olduğunu söyledi

acaba şanzımanlı marş motoru varmı aklım karıştı:unsure2::unsure2:

İnternetten baktımda şimdi; Evet şanzımanlı marş dinomosu var. İçerisinde fazladan bir dişli olduğu için güç 2 katına kadar artıyormuş. Motoru daha rahat çalıştırabilmek ve aküyü uzun yıllar kullanabilmek adına avantajlıymış.
Fiyat konusunda 457 TL ye muadili bi ürün gezerken sitede gördüm ama sizinkiyle uyumlu mu bilemedim. Ama Yenisinin 1500 TL olması bana hala fazla geliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fecri Acar
35 dakika önce, Mehmet Furkan Cıbıl yazdı:

İnternetten baktımda şimdi; Evet şanzımanlı marş dinomosu var. İçerisinde fazladan bir dişli olduğu için güç 2 katına kadar artıyormuş. Motoru daha rahat çalıştırabilmek ve aküyü uzun yıllar kullanabilmek adına avantajlıymış.
Fiyat konusunda 457 TL ye muadili bi ürün gezerken sitede gördüm ama sizinkiyle uyumlu mu bilemedim. Ama Yenisinin 1500 TL olması bana hala fazla geliyor.

çok teşekkür ederim mehmet bey ilginiz için .usta bugün sökecek eğer tamir edilip iş görecekse tamir edecek yok eğer randıman vermeyecekse artık ürün arayışına geçeceğiz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Furkan Cıbıl
Bir saat önce, Fecri Acar yazdı:

çok teşekkür ederim mehmet bey ilginiz için .usta bugün sökecek eğer tamir edilip iş görecekse tamir edecek yok eğer randıman vermeyecekse artık ürün arayışına geçeceğiz

Estağfrullah abi ne demek. İnşallah sağlam bişey olur, uzun yıllar kazasız belasız binersiniz. Bazen insanın gözü verdiği parayı görmüyor. Sağlam olsun arızasız olsunda 3 kuruş fazla olsun diye. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fecri Acar
Bir saat önce, Önder Özcan yazdı:

Tamir için rakam yüksek gibi.

haklısınız ama biz mahrumiyet bölgesinde yaşıyoruz usta yok parca yok birazda mecburuz alternatif yok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...