İçeriğe Yönlendir

Connect - Araç Hakkında 3 Sorum Olacak

Hakan Türkoğlu

Recommended Posts

Hakan Türkoğlu

babama 2006 model 75 lik 190.000 km de connect aldık 3 sorum olacak

1- filtreler balatalar kayışlar herşeyi yeniledik ama bir tek iç triger denilen zinciri değiştirmedik parçasıda pahalı işçilikte çok zor acaba bana sıkıntı çıkarırmı

2- silecek deposunda su dolu olmasına rağmen cama püskürtmüyor sadece kaputtaki fıskiyeden suyun çıktıgını görüyorum cama gelmiyor neden olabilir

3- benim için en önemlisi bu hararet göstergesi arizalı müşirde bişey yok gösterge arızalı benim araçtaki göstergede hararet sol altta gözünüzün  önüne getirin normalde araba soğukken kalın beyaz çizgide olması gerekiyor ısındıkça artıyor bendeki yine artıyor ama gösterge çubuğu sola düşmüş yani araba çalışıyor ısınıyor gösterge çubugu oynuyor ama aşağı düştüğü için hararet ne durumda bilemiyorum motor ustasının bana söylediği kilometreciye gidecek sökülecek çubuk düzeltilecek istanbul anadolu yakasında tavsiye edeceğiniz bu işin yapan yerler varmı

Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş

1-dizel olduğu için bakımları km size göre yapılır. 60-70 binde değişmesi gerekir diye biliyorum trigerin, sorun çıkartması,büyük hasar açar diye biliyorum

2- uçları iğne ile temizlemiyi deneyin

3-11 senedir kullanıyorum hararet yaptığını görmedim,fan açtığını pek hatırlamıyorum 

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)

1. Hiç değiştirene vede sorun yaşayana denk gelmedim. Servise danışmak lazım nekadar km ve ömür veriyorlar diye.
2. Fiskiye motoru arızalı olabilir tam güç veremiyordur veya bir yerde kaçak olabilir fıskiyelere ulaşmadan su başka kısımdan dışarı akıyordur.

3. Kolay kolay hararetle ilgili bir sıkıntı yaşamazsın motorda bir terslik olmadıktan sonra ama sıcaklık durumunu görmek önemli. 

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
Yazım hatası
Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

teşekkürler bir sorum daha olacak 4 diyelim

4* benim araçta kasetçalar var aynı model bazı connectlerde cd  çalar var değiştirsem aynı yerine otururmu teyp kasaları aynımı acaba

Yorum bağlantısı
Hami Erışık

Benim aractada su fiskiyesi arızası vardı,motoru çalışıyor fakat su atmıyordu.

İgneyle uçlarını açtım olmadı,kaportacı arkadaşıma götürdüm ben biliyorum problemi dedi.fıskiye motorunu söktü içinden sanki(tortulaşmış peçete gibi)pislik çıktı sorun bitti..araç cmax 2006

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Zincir genelde ses yapana kadar kullanılır.. 

Bir değişim periyodu varsa bizimle de paylaşın lütfen Hakan Bey.. 

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

yetkili servisteki ustalar 200 000 diyolar normal motor ustalarıda işçilik zor parça pahalı kimse kolay kolay değiştirmez araba motor yediğinde yeni motor yaparken değiştiriyoruz aradan çıkıyor diyolar bende bilmedigim için sormustum

Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş

Triger zincirini serviste değiştirdim. Aracım su an 75 bin de.2006 model 90 PS. 60 bin de periyodik olarak değiştiriyorlar... Gerisi size kalmış..

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
On 14.03.2017 at 10:41, Fevzi Göktaş yazdı:

Triger zincirini serviste değiştirdim. Aracım su an 75 bin de.2006 model 90 PS. 60 bin de periyodik olarak değiştiriyorlar... Gerisi size kalmış..

Sizin bahsettiğiniz zincir değil. Normal triger(ikisi farklı şeyler) ;) 

On 13.03.2017 at 00:53, Hakan Türkoğlu yazdı:

teşekkürler bir sorum daha olacak 4 diyelim

4* benim araçta kasetçalar var aynı model bazı connectlerde cd  çalar var değiştirsem aynı yerine otururmu teyp kasaları aynımı acaba

Uyar hatta söketleride aynı direk sök takla sorunsuz çalışıyor diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kayıştır o.
Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş

Servis triger seti değişeceğini söylemişti, gerisini bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...