İçeriğe Yönlendir

Egzoz Gazına Online Takip

Selim Kaya

Recommended Posts

Selim Kaya
(düzenlendi)

http://www.haberturk.com/ekonomi/otomobil/haber/1424259-egzoz-gazina-online-takip

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2017/03/20170311-12.htm

Haberde artık egzoz gazı ölçümünün online takip edileceği belirtilmekte. Egzoz gazı ölçüm pulu ve ruhsatı da kullanımdan kalkıyor.

tarihinde Recep Selim Kaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Fabrika verisinden fazla olmamasi gerekiyor bildigim kadariyla

Yorum bağlantısı
Misafir

muayeneye girecek ama sisteme işlenecek fiziksel kağıt pul vs olmayacak diye anladım. Tüvde de maşallah vututututu yaptırarak ölçüyorlar kasap arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Misafir

Altı üstü ruhsat cüzdanımızdan bir kağıt eksilecek okadar. Birde bunun mali yükü olur artık tahminim...

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)

Hile ile geçen araç çok oluyordu, özellikle kamyonlar. Şimdi hile zorlaşır. 

tarihinde Evren Erakçora tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Artık ilk egzos muayenesine hangi yerde girildi ise ve geçmezse araç tamir edilip aynı istasyonda girecek. Egzos yanıltıp geçme olamayacak. Dpf veya kat iptal ise yerine geri takılacak.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Ben egzoz muayenemi Tüv 'de yaptırıyorum. Kalırsa kalsın. Geçmesi için ne gerekiyorsa yaptırırız. En azından yarın herhangi bir şekilde sorarlarsa yaptıracak yer gösterin derim.

Bu arada uygulamanın faydası tam olarak araç muayenesi ile entegre olursa sağlanır düşüncesindeyim. Nasıl ki muayene öncesi egzoz ölçümü zorunlu, egzoz ölçümü için de muayene zorunlu hale getirilebilir bu sistem ile. Egzoz gazı muayenesi sonrası belirli bir süre araç muayenesi görmez ise sistem, egzoz muayenesini geçersiz sayarak bahsi geçen ceza yine uygulanmalı.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Egzos gazı ölçümü yapan yerler kısıtlanırsa sayıları düşürülürse denetim sağlanabilir. Yoksa her köşede egzos muayenesi yapılırsa iş zor. Adam para kazanmak için kitabına uyduruveriyor..

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Bana çok inandırıcı gelmedi. Sadece Tüv mü yapacak acaba muayeneyi?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

muayene yine eskisi gibi olacak ölçümü yapan online aktarım yapacak... şeklindemi acaba? zaten öyle değilmiyidi, bune saçma şey, herşey bitti ülkede bu kaldı düzelecek :angry:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bana çok inandırıcı gelmedi. Sadece Tüv mü yapacak acaba muayeneyi?

Sadece tüv değil. Aslında tüv ün egzoz testi yapması da yönetmeliğe aykırı ancak kime ne anlatırsın?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...